Проблем при изхождане

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
uber
Posts: 1
Joined: Wed Jul 24, 2013 9:13 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Проблем при изхождане

Postby uber » Wed Jul 24, 2013 9:44 pm

Здравейте,
На 29 години съм, мъж, 182см, 78кг., нямам дурги заболявания (поне според изследванията, които са ми правени до момента).
От около 13-годишен имам проблем при ходене по голяма нужда. Проблемът е, че за да се изходя напълно и да се чувствам нормално, трябва да стоя в тоалетната в продължение на около час и дори повече. Изхожданията са всекидневни. Нямам, нито диария, нито запек. Понякога изпражненията са по-воднисти, понякога по-твърди (зависи от храната). Това е така всеки ден. Дефекацията се получава чрез непрекъснато напъване в рамките на този час през различни периоди (напр. 15 мин). Понякога имам и газове. Храня се редовно. Този проблем го нямам (или поне е редуциран до някъде), когато предходния ден съм се хранил съвсем малко. Незнам дали има нещо общо, но по това време, когато се получи този проблем (от 13 годишен) имах неколкократно Острици и пиех неколкократно Пирантел до пълното им унищожаване. Дали е възможно още от тогава да ми е увредена по някакъв начин лигавицата на дебелото черво от тях или лекарството? След консултация с гастроентеролог ми каза, че просто трябва да ям по-леки храни, но не смятам, че само в това е проблема. Дискомфорта, който усещам се получава при съвсем нормални храни предходния ден. Друг гастроентеролог ми каза, че е възможно да имам удължено дебело черво (не са ми правени изследвания за това, но и да е така ми казаха, че единствено оперативно може да се реши проблема). Моля, споделете ако симптомите, които описвам са характерни за някакво заболяване и има ли начин за лечение или подобрение на състоянието ми.
Благодаря!

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 39 guests