Ниски хормони с лоша спермограма

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Nikoni
Posts: 8
Joined: Thu Apr 26, 2012 10:46 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Ниски хормони с лоша спермограма

Postby Nikoni » Thu May 02, 2013 9:23 pm

Здравейте, на 29г. съм, 188см., 95кг., не пуша, максимум по 3-4 алкохони малки напитки на седмица, по повод на слабите ми спермограми по-долу, си пуснах и хормонални изследвания, моля за вашия коментар и насока, ЛХ, ТСХ са ниски, не знам как да тълкувам тестостерона за моята възраст. До преди няколко години спортувах усилено и бях в перфектна форма, последните месеци съм отпаднал, лесно се изморявам. На ендокринолог съм след 2 месеца кажи-речи, това е положението с лекарите зад голямата вода за съжаление, не приемам лекарства.

FSH 3 U/L (5-12)
TSH 0,2 mU/L (0,3-4)
LH 8 U/L (3-19)
T4 LIBRE 21 pmol/L (12-22)
T3 LIBRE 8,3 pmol/L (3,1-6,8)
SHBG 19 nmol/L (10-80)
TESTOSTERONE TOTALE 9,4 nmol/L (8,6-29)
ALBUMINE 48 g/L (35-50)
TESTOSTERONE BIODISPONIBLE 5,89 nmol/L (4,78-14,90)
PROGESTERONE 2,2 nmol/L (0,7-4,3)
ESTRADIOL 88 pmol/L (28-156)
PROLACTINE 10 uq/L (4-15)
B12 333 pmol/L (155-700)

ЖЕЛЯЗО НА ГОРНА НОРМАЛНА ГРАНИЦА, КАЛЦИИ, МАГНЕЗИЙ и останали кръвни изследвания са в норма.

3 СПЕРМОГРАМИ В РАМКИТЕ НА 6 МЕСЕЦА В СПЕЦИАЛНИ КЛИНИКИ.
2мл. К-во, нормален вискозитет, PH 7.6, 19 mil./ml, morphology 5 %, 10 % бързи, 5 % бавни, 80% неподвижни.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests