Моля за съвет

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
sirenia
Posts: 1
Joined: Sun Apr 21, 2013 1:08 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Моля за съвет

Postby sirenia » Sun Apr 21, 2013 2:40 am

Здравейте,
Пиша Ви във връзка здравословното състояние на баща ми. Той е на 70 години, висок е 168 и в момента е около 66 кг., диабетик по стечение на обстоятелствата (заради по-долу описаните инфекции захарта му скочи на 20 и премина на инсулин инжекционно). Никога не е страдал от сериозни заболявания и винаги е бил в перфектна физическа форма. Преди една година обаче получи гнойна инфекция - външен отит. Изолира се патогена Psevdomonas Aeruginosa. Около два месеца беше лекуван с разни капки за уши/очи и други подобни. Това лечение не даде резултат, напротив инфекцията навлезе във средно ухо и много сериозно засегна нерва тригеминус. Приеха го по спешност в болница и се наложи операция, защото отита вече беше станал некротичен!!! За щастие докторите си свършиха перфектно работата и след двуседмичен престой в болницата, съответно конски дози антибиотици, той излезе сравнително закрепен. Ухото му продължи да секретира бистра течност месец-два след интервенцията, но после и това отшумя и ние решихме, че всичко вече е наред. До преди две седмици, когато този ад започна отново. Силни болки, този път от страната на здравото ухо, болки в глвата, болки в гърлото, силно засягане на нерви - почти тотална загуба на слух и в двете уши, дисфагия, отклоняване на езика в ляво. Проблема с преглъщането стана много сериозен - трудно поемане на храна и вода, на два пъти присъпи на задушаване. Правени са 3 скенера (и с контраст и без), ЯМР, ломбална пункция и още сто изследвания на цялостното му състояние. Единсвеното, което се откри е възпаление на синусите (ушите и двете са надер) и тъй като друго не излезе, започна едно лечение на сляпо с медаксон и метронидазол. В момента чакат посявката от ломбалната пункция, но аз предполагам, че налице ще бъде отново Psevdomonas Aeruginosa. Това е накратко за състоянито му.
Искам да Ви попитам, какво е най-резултатното лечение на тази бактерия. В нет-а прочетох за някакъв антибиотик "Тобрамицин", дават го за много ефикасен срещу PA. Виждам, че Вие в друга тема сте писал за Ванкомицин и Тейкопланин? Освен това, чувал ли сте за терапия с "фаги", и какво е мнението Ви нея?
Имам и друг въпрос, тази бактерия стои в организма и води постепенно до проблеми (примерно ако имунитета падне, атакува веднага), така ли ? Защото, както беше добре човека и изведнъж хоп... пробем, без видима причина. Също така, какво е добре да се приема за закрепване на организма в този случай, четох че витамите от група В били силно препоръчителни.
Благодаря!

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests