Киста в Простатата и Стафилококи в уретрата.

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
mobi
Posts: 2
Joined: Tue Mar 05, 2013 12:13 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Киста в Простатата и Стафилококи в уретрата.

Postby mobi » Tue Mar 05, 2013 1:02 pm

Здравейте.

Години 28, Ръст 187, Тегло 79 кг. Без други заболявания и приемане на медикаменти. Активен спорт през последните месеци, колоездене.

Ще се опитам да ви запозная с проблемът който ме споходи, и се надявам за мнение или насока от ваша страна.

Всичко започна след c*кc с презерватив, от който получих протриване. Направих грешката след това да се измия с обикновен сапун за ръце, от който след ден получих зачервяне и парене на гланс/пенис и препуциум. Веднага започнах промивки с разтвор от смрадлика и всичко се успокои за 7 дни След още седем дни се появи нов симптом, който се изявяваше в боцкане и щипене някъде в пениса, беще ми трудно да определя точното място. Правеше ми впечатление, че този симптом не беще постоянен, а се появяваше на моменти. Заедно с това се появи и болка в главичката на пениса, която ми показа, че нещо не е както трябва. След това симптомите сякаш се успокоиха, и всичко утихна, като остана само боцкането. Дойдоха коледните празници и хванах настинка с лека температура. След настинката почувствах завръщане на симптомите и след точно месец от половият акт отидох при специалист венеролог, като поисках да направя всички изследвания за да се успокоя.

От момента, в който дадох уретрален секрет започнах да чувствам стягане и пулсиране в областта над пениса, около простатата и пикучният мехур. Започнах да уринирам трудно и получих парене в уретрата. Важно е да спомена че до момента, в който стисках за първа урина, не съм имал парене и болка в простатата.

След взети за изследване кръв, урина и уретрален секрет се оказа следното:

Кръвни показатели в норма, урина в норма, уретрален секрет (златист стафилокок/масово)

От направената антибиограма венерологът препоръча 3 дни на Ceftriaxone 2g. Мускулно с разтвор от 2 амули лидокаин.

След първата мускулна инжекция посетих уролог за допълнителна консултация. Последва ехография на простата и взимане на простатен секрет, въпреки приложената първа мускулна инжекция.

Ехографията показа:

Пикучен мехур - с гладки и резки очертания, недобре изпълнен с урина след микция - остатъчна урина 8мл.

Простатна жлеза - хомогенна структура, обем 32 куб см. В средната част - аехогенна зона с размер 10 мм.

Урологът каза, че имам уголемена простата и киста в нея. С две думи простатит. И това вътре било малко гной.

От направеното изследване на простатния секрет не се изолира нищо, и нямаше наличие на левкоцити.

Продължих лечението с Таваник 1т на 24ч. За 7 дни. След това Ципрофлоксацин 1т. на 12ч. За 20 дни.

Общото лечение продължи 31 дни като на 4 ден след това направих изследване на еякулат и уретрален секрет.

От еякулат - всичко отрицателно.

Уретрален секрет - "staph haemolyticus" умерено количество с антибиограма.

Урологът препоръча да не пия повече антибиотик, и ако забележа завръщане на старите симптоми да взема ципрофлоксацин.

Това, което ме притеснява е следното: От кръв, урина, простатен секрет, еякулат не се изолира нищо, което да показва възпаление или инфекция. От друга страна се откриват стафилококи в уретрата и киста в уголемена простата.

Какво да правя и как да постъпя според вас? Възможно ли е тази киста в простата да е от запушен канал, тък като по време на протриването беше невъзможно да имам редовна еякулация?

Поздрави

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Киста в Простатата и Стафилококи в уретрата.

Postby Bulgaricus » Sun Mar 10, 2013 12:20 am

Здравейте,

не сте реагирали добре на сапуна. Това се случва често.
Простатитите са противни заболявания, които често стават хронични и остават.
Леченията обикновено с години се проточват.
Моят съвет е да повтаряте на всеки три месеца уро-културата с цел да видите, дали става дума за случайно изолирана бактерия или за системноси. Поне 4-5 пъти трябва да се повтори, както писах на 3 месеца и при поява на симптоми.
Ако се повтори, вече трябва да се мисли за лечение в зависимост от антибиограмата.
Когато тя излезе, може да пишете отново.
Сега е добре да приемате пробиотици и билки за простатата от аптеката.
Друго не може да се направи. Не бих Ви посъветвал за операция.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

mobi
Posts: 2
Joined: Tue Mar 05, 2013 12:13 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Киста в Простатата и Стафилококи в уретрата.

Postby mobi » Sun Mar 10, 2013 12:28 am

Здравейте, благодаря за бързият отговор от ваша страна.

Преди ден реших отново да посетя лекуващият уролог за ехограф на простатата.

Простатата от 32 куб. см. е намалила размерът си на 28 куб. см. Заключението беше, че ще продължи да намалява размерът си. Попитах защо се е увеличила, въпреки чистите изследвания на простатен секрет и еякулат. И се оказва, че много често е така, не само при мен.

Сега за кистата в централната част: Без промяна на размерът от 10 мм. Било е необичайно да се появи на това място. По-често се появяват в бъбреците.

Смятате ли, че е възможна появята на епидидимит?

Това беше споменато като едно от усложненията при такава инфекция.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Киста в Простатата и Стафилококи в уретрата.

Postby Bulgaricus » Sat Mar 23, 2013 11:05 am

Бърз отговор на запитване във форума www.vtoromnenie.com

за дарител на форума




Здравейте,


стафилококус ауреус е кръгла и грам позитивна бактерия, която често е обединена в колонии. Стафилококите не се движат активно и не образуват спори. Бактерията се намира навсякъде в природата и по кожата или в горните дихателни пътища на около 25% от хората. Рядко причинява заболявания. "Грам позитивна" е микробиологичен термин и означава, че се оцветява по определен начин, който е открил датският учен Грам.

Резистентностите (= устойчивости) са срещу оксацилин (ORSA), срещу метицилин (MRSA), срещу ванкомицин (VISA) и MRE, която е мултирезистентна (многоустойчива). Затова антибиограмата на материал трябва да съдържа и горепосочените антибиотици, за да се знае със сигурност за кои устойчивости иде реч.
(MRSA = Methicillin-resistenter Staphylococcus aureus).

Устойчивостта се състои в това, че МРСА успява да разруши т.нар. "бета лактамни антибиотици" и затова те не могат да подействат срещу нея. Нейният геном е безядрен и мутациите за развиване на ензими, разрушаващи антибиотиците стават много бързо и лесно.

Терапията на МРСА става с т.нар. "резервни антибиотици". Това са: ванкомицин, линезолид, даптомицин, тигецилин или чрез комбинация от квинопристин + далфопристин. Последните два действат и срещу ванкомицинно устойчивите колонии. Линезолид може да се прилага и орално, но той е свързан с повишена смъртност при някои групи пациенти. Като средства на първи избор важат тигецилин, даптомицин и ванкомицин.

Терапията е обаче почти винаги много бавна и много продължителна, независимо от избора на антибиотик. При пациенти, които видимо се подобряват е възможно да се спре дългото лечение, за да изместят нормалните бактерии на флората и фауната в човешкото тяло МРСА-колониите.

По принцип изместването на една колония с по-малко или невредна друга е най-правилното лечение и най-правилният метод на действие.

Една или друга открита в еякулат инфекция не трябва на всяка цена да бъде терапирана, а само тогава, когато причинява заболяване. Вие например не можете да сте на 100,00% сигурен, че МРСА-та не е в някоя друга анатомична структура и не се проявява в еякулата.


1. Имам Стафилокок ауреус в еякулат на антибиограмата показва че е резистентен към оксацили( което до колкото разбрах означава че е МРСА) антибиограмата показва резистентност към пеницилин оксацилин клиндамицин хлорамфеникол и бисептол, чувствителност към- авелокс цефуроксин и амоксиклавулан. Въпроса ми е щом е МРСА задължително ли трябва да се започне със силните антибиотици Ванкомицин и Тейкопланин веднага или първо да се пробва например с Левофлоксацин. Левофлоксацина ще помогне ли при положение че е МРСА ?

Да, това означава, че е МРСА, защото метицилин и оксацилин действат на еднакъв принцип. Не, не е задължително лечение с резервен антибиотик.

При простатита става дума за заболяване, което е в повечето случаи неизлечимо. Това трябва да е ясно, за да не се стига до разочаровния. За съжаление резорбцията на ванкомицин в простатата е много малка и често не може да се достигне кумулативна терапевтична доза. "Кумулативна" означава "такава с достатъчна за лечение концентрация".


2. Вторият ми въпрос е кой антибиотик е по подходящ Ванкомицин или Тейкопланин при положение че стафиолокока е в простата , а разбрах че Ванкомицина има много странични ефекти.

В първата част на отговора изброих допуснатите антибиотици.

Ванкомицинът е най-малко подходящ при простатит, поради по-малката резорбция през мембраните на простатата. Все пак един малко подходящ резервен антибиотик е по-добър от един много подходящ общ, който може да не подейства. Всички антибиотици имат странични ефекти, не само ванкомицинът.


На останалите въпроси и като допълнение на първите два ще Ви отговоря за препоръчаните лечения на простатит.

По немския стандарт хроничен простатит се лекува с ципрофлоксацин в доза 2 х 500 мг дневно пер орално за 4 седмици. При определени обстоятелства може това лечение да се удължи и до 6 седмици. Важно е да се знае, дали е налице устойчивост на МРСА срещу този гиразен хемър, към която група принадлежи антибиотикът. Страничните действия на ципрофлоксацина се сериозни и предимно свързани с гъбични заболявания.
За съжаление МРСА често развива устойчивост към ципрофлоксацин и това стандартно лечение не може да се приложи.

Второто препоръчано лечение е с котримоксацол в доза 2 х 160 + 800 мг дневно пер орално за 3 месеца. Отново трябва да се знае, дали са налице устойчивости. Това е единственото препоръчано лечение с нерезервен антибиотик срещу МРСА.

При наличие на задържане на урина може да се предпише и т.нар. алфа рецепторен блокер допълнително.

При наличие на болки се предписва и медикамент от групата на нестероидните антиревматични медикаменти, като например диклофенак не само срещу болките, но и за спадане на евентуални отоци.

Големият брой лечения обуславя с голяма сигурност увреждане на стомашно-чревния тракт. По време на лечението и един месец след него е препоръчително да приемате и пантопразол в доза 20 до 40 мг сутрин един час преди ядене или просто преди ядене, ако нямате такава възможност.

При лечението се съчетава усвояемостта на антибиотика със спецификата на простатата.

Лечението на хроничния простатит се различава от това на акутния простатит. Ако заразата е причинена от МРСА, както е във Вашия случай и става дума за хроничен простатит, както е при 90% от случаите, записаните резултати за успеваемост са:

25% за лечение с Trimethoprim и Sulfamethoxazol,

75% за лечение с levofloxacin/norfloxacin/ciprofloxacin.

Важно е да се знае, че след приключване на лечението минимален брой от МРСА остава и е добре да се проведе подтискащо (супресивно) лечение в продължение на 6-10 седмици. За тази цел се използват Tetracyclin или Cephalothin или Trimethoprim и Sulfamethoxazol.След проведеното лечение е налице ерадикация (унищожаване) на колониите при 92% от пациентите 3 месеца след края на лечението и при 70-80% от пациентите след 12-24 месеца.

Ако лечението се провежда с Trimethoprim и Sulfamethoxazol е налице успеваемост между 15 и 60%, т.е. това не е първото препоръчано лечение.

Актуални данни показват първи положителни резултати, ако антибиотичното лечение се комбинира с простатен масаж.
Важна е и ролята на неболестотворните микроорганизми, които "изместват" болестотворните. Този процес е много дълъг, но има известна успеваемост.

Цялостното подсилване на имунната система също играе роля.

Една примерна хранително-лечебна схема може да изглежда така:

продукт сутрин обед вечер нощем обща продължителност на приема
Лактофлор® 1 1 1 - 12 месеца и по-дълго
ЦеТеБе: вит. С + цинк (300 мг) 1 - - - в зависимост от здравето на бъбреците 12 месеца и по-дълго
ПРОСТАГАРД капс. 1 - 1 - 12 месеца и по-дълго
пантопразол 20 мг или 40 мг при наличие на проблеми 1 - - - по време на антибиотичното лечение и 1 месец след него
антибиотик по избор - - - - в зависимост от антибиотика 4-6 седмици
антибиотик за супресивно лечение - - - - в зависимост от антибиотика 6-10 седмици

Първите три продукта се приемат и по време и след антибиотичното лечение.

Левофлокацин за 6 седмици в достатъчно висока доза обещава да е вероятно успешно лечение във вече споменатите рамки.

Супресивното лечение трябва да е с тетрациклин или цефалоспорин за 6-10 седмици след това.

Вероятно е добре да се приемат в максималното допустимо време.

След като се спрете с уролога си на антибиотик, можете да пишете отново как го приемате. Можете да зададете и един уточняващ въпрос.
В медицината говорим за вероятности, затова не може да се каже да пиете точно нещо конкретно и да Ви се обещае, че от него ще се оправите.


Поздрави,
Булгарикус
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

koceto123
Posts: 1
Joined: Mon Apr 29, 2013 2:09 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Киста в Простатата и Стафилококи в уретрата.

Postby koceto123 » Mon Apr 29, 2013 3:08 pm

Здравейте. На 49 години съм , ръст 180, тегло 77кг.
Проблемът ми е свързан с простатата. Преди 3 години имах неблагополучието да попадна в Пирогов по повод камък в бъбрека. На 7 май , първият работен ден след празниците , един недоброжелателен доктор , реши да ми направи рецтално туширане на простата със доста съмнителен гел. Направи го без мое съгласие и толкова грубо , че изпищях от болка. След целия този случай сутринта на визитация всички други доктори се учудиха , че ми е направил такова изследване и на въпроса защо, той смотолеви нещо. Явно не ме е харесал и затова е решил да ме повреди ...... дори смея да вярвам и че ме е заразил с бактерия. От тогава започнаха и моите мъки , тънка струя , болки при уриниране и болки в простата и 5 сантиметра от края на ануса , т.е. там където въпросният доктор ми прави ректалното туширане. Тепърва всичко започваше. не можех да спа от болки. 2000 годи пак по повод камък в бъбрека , който аз изхвърлих , решиха да видят какво има в пикучния мехур и ми направиха цистоскопия. с пълна упойка. Мъките бяха ужасни . 3 дни уринирах кръв с ужасни болки в простата . Имах и стриктура , получих калцификати от възпалението и болки в епидимита левият там където са ми проболи простата . Едва стоях от болка и всичко това 8 месеца. Пооправих се ...... И така до въпросната 2010 . след тези силни болки в простата обиколих сума уролози които с тези рецтални туширания още повече усложняваха нещата но нищо не намираха или по скоро изписваха силен антибиотик колкото да си заработят парите. Никой не се сети да ми каже да си направя тест - еакулат. И така 6 месеца .... поправих се за малко. Полсе кръв в еакулата и силни болки.не мога да спа и с усилия ходех на работа. това продължи 5 месеца ..... сам си направих еакулат проба ...изолираха се Стафилококус Ауреус. Но не вземах мерки. ...... И ето тази година след поредното затишие , изведнаж силни болки в простата . Ходих на уролог който ми изписа без посявка антибиотик Ципрофлоксацин , който е от групата на Хинолоните към които аз съм алергичен. Поисках да ми направи масаж за секрет простатен , а той въпреки , че му казах , че имам сриктура , ми вкара тампон в уретрата за да ми вземе уретрален секрет. беше ужасно ....... и всичко това продължава и до сега .... Оказа се че имам Коагулаза негативни стафилококи /МРС/ Чувствителни към :
Amikacin - S
Chloramphenicol - S
Ciprofloksacin - S
Moxifloxasin -S
Избрах Amikacin мусколно ....... намерих сестра която да ми ги бие 2 на ден ....... но всичко това само за 2 дни защото спешно трябваше да отида в София. И така .... Болките продългиха , безсъние , болнични .... и до ден днешен. между другото друг уролог реши да ми вземе отново секрет от простата и отново груб масаж и болки ..... Усетих как част от секрета се връщаше към тестисите .... От тогава явно направих епидидемит , защото получих силни болки в надсеменника и така се сдобих с 2 епидидемита. ... Това не е края . реших да отида при едно от светилата професор в София. Още докато легна на леглото за ехографски преглед и преди да му обясня за какво става въпрос той извика на сестрата бързо да бягаме и да ми сложат катетър защото мехура ми е бил пълен и можело да умра. Обясних на сестрата , че това е невъзможно и че никога до сега не съм имал подобен проблем и че на всичкото отгоре имам стриктура, но тя не ме послуша и каза така каза професора. Докато ми вкарваха катетъра съм викал да не казвам като какво...... и тя с изумление се учуди че имам само 2 капки урина. Това беше върха ...... Болките бяха неустоими .... ето вече 3 месец едва стоя ...... Реших да си пусна еакулат и се оказаха пак тези Стафилококи Коагулаза МР ....
чувствителни към Clindamicin I Doxiciklin. Доктора ми изписа Клиндамицина но след второто хапче получих силно разстройство и ги спрях , Купих си доксициклин и ето вече 9 дена го пия а ефект никакъв . Утре го спирам. Въпросът ми е : как да се изчистя от тези стафилококи. От постинга ви тук виждам че е много трудно и се повлияват едва ли не от ванкомицина и другите "резервни" Страхувам се да вземам от тях защото явно имам алергия към срогите антибиотици а и страничните ефекти са силни. Къде бихме посъветвали да си направя нова антибиограма и след колко дни? Дано там има заложени други антибиотици. Това ли е единственото решение да се оттървем от тези стафилококи..... Едо уточнение .... Болките са ми основно в гениталите - тестисите , простатат , по уретрата и вътрешната страна на бедрата на краката. Имам проблеми с очите , постоянно кървясали и просълзени. Чувствам се много отпаднал с главоболие от безсънието и силните болки. Просто съм много болен и мисля че веднага трябва да посъпя в болница с интраженозно лечение колкото е възможно по скоро. какво бихте ме посъветвале?
Благодаря Ви предварително.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 61 guests