Хронично главоболие

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

tiko
Posts: 10
Joined: Fri Nov 30, 2012 9:54 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Хронично главоболие

Postby tiko » Sun Feb 10, 2013 12:20 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Хронично главоболие

Postby Bulgaricus » Sun Feb 10, 2013 4:37 pm

Здравейте,

здравето е част от цялостна концепция. То не е изолирано явление и често не може да се промени извън контекста на социалния живот - т.е. е една негова проекция. Често то е проекция на начина, по който гледаме на всичко, което се случва около нас.
Понякога я има и другата зависимост - ако промените фактите около Вас ще се промените и здравето. Познавам много хора, които чакат да оздравееят, за да се явят на изпити или еди си какво да направят. Аз знам, че те никога няма да оздравеят, защото болестите им са такива. Всъщност и те го знаят, но това ги спира да вървят напред чакането. Ако можете, докато чакате да се оправите, действайте и Вие по малко, но редовно. Може пък това да е решаващият тласък.
И не си мислете, че ми е лесно на мен да говоря: ситуациите, в които съм бил и проблемите, които и лично съм имал също са били много по-сериозни и съм успял да се справя с тях и Вие ще успеете.
Риск от взаимодействие има почти винаги. Съществува малкозначим риск за намаляне на намалящото кръвното действие на ACE инхибиторите.
Такава една хипертония, ако не идва от щитовидната жлеза ще идва от наднорменото тегло. Има и някои други възможни причини. Дозата на медикаментите може да се напасне и съответно увеличи, ако имате нежелани ефекти. Евентуална хиперточнична криза с Вашата предистория трябва да можете да я третирате и сам, да кажем с хлофазолин или нитроглицеринов спрей (взаимодействие!), защото докато един час идва Бърза помощ, може и да се спука някой съд в мозъка.
Рискът за съсирек с този медикамент се намаля, а не увеличава, защото той има подобното на диклофенак действие против кръвосъсирване.
Колко време е максимумът Ви бях писал, че не е от значение. Много пациенти го пият и по две години. Този идеален случай не е налице при Вас.
Аз не съм Ви казал да си го купувате сам и да го пиете, а да го обсъдите с лекаря и няколко дни да го изпробвате. Може и 7 дни, дори и да няма ефект, ако нямате странични действия.
Страничните ефекти на настоящите Ви лекарства са далеч по-сериозни.
За лидокаин първо трябва да се намери правилният препарат. Обикновено се смесва с кортизон и се инжектра между прешлените при дискови хернии и така държи няколко седмици. Това със синусите не е терапевтичо значимо действие, а цели само да установи местоположението на болката, което като повърхност на синусите ще може да се изключи, ако ви ги третират и болката спре или намалее. Ако няма промяна, то няма да идва от там болката.
Може УНГ или инвазивен радиолог да го направи това нещо. Предполагам обаче, че ще се дърпат и не знам кой ще можете да убедите в България да го направи. И все пак си струва да опитате. При УНГ бих отишъл първо. Пиша лидокаин, но разбира се и новокаин и ксилокаин може.
Наличното ЯМР може да се оцени от друг лекар, който да знае какво да търси, няма нужда от ново. Алтернативата е скенер. Няма да убедите НЗОК...
Лекар не мога да Ви препоръчам, защото не съм живял през съзнателния ми живот в България и сега не ги познавам лично. Знам, че в Токуда по принцип са най-добри. Познавам и пациенти, оперирани там по каса, без да са им искали и един лев, които са много доволни.
Но евентуалното местно впръскване на лидокаин може да стане със специален ендоскоп и не знам, къде ще го имат. Предполагам там, където ендоскопично оперират УНГ.
Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

tiko
Posts: 10
Joined: Fri Nov 30, 2012 9:54 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Хронично главоболие

Postby tiko » Mon Feb 11, 2013 6:41 am

ОК, благодаря Ви засега. Мисля че бяхте достатъчно изчерпателен и ми дадохте ясни насоки за действие. Ще пиша пак като има развитие.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Хронично главоболие

Postby Bulgaricus » Sun Feb 17, 2013 8:57 pm

O.K.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

extremeye
Posts: 1
Joined: Fri Oct 18, 2013 10:51 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Хронично главоболие

Postby extremeye » Fri Oct 18, 2013 3:43 pm

още едно нещо, което не видях да сте споменали. аз имах главоболие 5 месеца все ден, пробвах почти всичко, докато не започнах да имам паник атаки, тревожност и тн. Историята е дълга, но съкратеният вариант е следния - след 10 месеца ходене по мъките ... [изтрито от администратор]

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Re: Хронично главоболие

Postby ptomoff » Mon Oct 21, 2013 12:13 pm

extremeye, знам че искаш да помогнеш, но против политиката на форумите е да се дават (дори безобидни на пръв поглед) съвети от немедицински лица. Има куп други форуми, в които можеш да споделиш.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 77 guests