ГЕРБ, Гъбички, хеликобактер

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
nnn11
Posts: 3
Joined: Fri Nov 23, 2012 1:18 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

ГЕРБ, Гъбички, хеликобактер

Postby nnn11 » Fri Nov 23, 2012 1:43 am

Здравейте. На 22г съм. Имам проблеми от повече от година. Имах проблеми със стомах и гадене миналото лято.. пих нексиум, но след време нещата станаха по-зле и се разбра,че имам хеликобактер пилури явно. Това лято ми правиха гастроскопия и се разбра,че наистина го имам , както и имам ГЕРБ и лезии по хранопровода. Мина лечението 2 седмици с 3-4 антибиотика и нексиум всяка вечер(две тежки седмици). Един от антибиотиците беше тетрациклин. От него ми се зародиха гъбички в устата и явно по хранопровода,защото усещах напрежение, бодежи и болка по хранопровода.(така ми каза гастроентереоложката) Също така от самото начало се появиха и вагинални гъбички и тях лекувахме.. Таа, не съм спазвала строги режими на хранене, но не съм пила газирано, не съм пушила и пила никакъв алкохол. Още ме боли стомах от време на време и имам пак ужасен дискомфорт в хранопровода и все едно имам някаква тежест там.. Май не успях да си премахна гъбичките, защото си имам болки от време навреме в езика и гърлото. Ходих и на доктор УНГ, и той ми каза,че гърлото ме боли от ГЕРБ мисля,че пропуснах да му кажа,че преди пиех нексиум и той ми предписа - сопрал. Не знам вече какво да правя :( от къде да почна и как ще се излекува този хранопровод :( (+имам главоболие от време на време/гадене/ изтръпване на скулите на моменти и болки в гърдите(но за тях- не мисля,че имат нещо общо със стомашните проблеми))

Моля, ако има компетентен доктор, нека ми даде съвет!
Предварително благодаря!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: ГЕРБ, Гъбички, хеликобактер

Postby Bulgaricus » Sat Nov 24, 2012 3:50 pm

Без изискваните данни не отговарям. Съжалявам, но не сте ги дали. Знаете ли за какво стои това съкращение ГЕРБ?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

nnn11
Posts: 3
Joined: Fri Nov 23, 2012 1:18 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ГЕРБ, Гъбички, хеликобактер

Postby nnn11 » Sat Nov 24, 2012 9:19 pm

Гастроезофагеална рефлуксна болест (ГЕРБ). Това ми е диагнозата и знам за какво става дума.

22 години, жена
Ръст :173см
69кг .
За други заболявания не знам и не мисля,че имам.
От медикаментите : пих 2 месеца нексиум, а сега понеже ходих на УНГ ми предпосаха - Сопрал.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: ГЕРБ, Гъбички, хеликобактер

Postby Bulgaricus » Sun Nov 25, 2012 1:47 am

Здравейте!

Нямам докторска титла, ако приемете въпреки това съвет: трябва да направите посявка, да се определи коя е гъбичката и да я лекувате с антимикотични средства.

Няма друга алтернатива. Леченията са били адекватни, това са нормални усложнения за съжаление, които са много чести.

Колкото по-ефективно е едно лечение, толкова повече странични действия има то.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

nnn11
Posts: 3
Joined: Fri Nov 23, 2012 1:18 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ГЕРБ, Гъбички, хеликобактер

Postby nnn11 » Sun Nov 25, 2012 2:08 pm

Благодаря ви много за отделеното време! :)

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: ГЕРБ, Гъбички, хеликобактер

Postby Bulgaricus » Mon Nov 26, 2012 10:21 pm

Моля. :)
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 58 guests