Пляскане като риба и бълбукане, резултати за сърце и стомах

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Nikoni
Posts: 8
Joined: Thu Apr 26, 2012 10:46 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Пляскане като риба и бълбукане, резултати за сърце и стомах

Postby Nikoni » Sat Nov 10, 2012 9:15 pm

Здравейте и предварително благодаря!

На 30 год. съм, мъж, 186см, 94кг., храня се здравословно, от както се помня съм винаги активен в спорта, без ексцесии в зрялата ми възраст вече. Проблемът ми е, че не мога / можем да разберем от къде идват следните неприятни симптоми...

Пляскане (като риба) или вид бълбукане в областта на сърцето, много дразнещо, не ми прилошава, не ме боли или боде, но е отвратително като изживяване, сякаш се издува за части от секундата, пляска и ти нищо не може да направиш, появява се по всяко време, но по-рядко по време на спорт, половината са съпроводени и с оригване, другата половина БЕЗ, може би и малко в повече се оригвам, около 30-40 пъти на ден. Със сигурност не е просто сърцебиене, което познавам идеално, искам да ви кажа, че по принцип нося на стрес, болка и прочие и дори ми е трудно да я диагностицирам като сериозна или не, т.е. не обичам да се оплаквам или превземам, все пак сме хора и имаме един живот тук.

Ето изследванията: нямам кръвно (в момента е 127 на 77 на 84), но чат-пат вдигам съвсем леко (до 150), нямам холестерол или захар, т.е кръвта ми е добре, щитовидната жлеза също, ехография и ЕКГ са нормални, изследване с бариева каша установява, че имам деформиран пилор, гастроскопията показва иритация на пилора, няма язви, няма хиатална херния, пия пантолок 40мг по едно на ден за 6 мес., нямам киселини или много рядко, снимка на бял дроб е нормална преди 6 мес. (с непроменена сянка може би от стара плевмония като се срявняват със стара снимка), имам няколко хлътнали ребра отляво по рождение, иначе без гръбначно изкривяване и от спорта гръдният ми кош и гърба са доста големи. Не знам до колко е лоша фамилната ми обремененост, но баща ми почина от инфаркт на 53г., иначе беше скала-мъж, чичо ми на 37г., а дядо ми около 45 годишен е починал пак от сърце, но пак повтарям, че аз съм спортувал много, правени са ми изследвания и всичко изглежда в норма, стрес тест ми е правен преди 5 години, защото щях да започвам да се занимавам с професия, която го изисква и той си беше нормален.

Да не ви надувам главата повече, имате ли представа и можете ли да ме ориентирате, защото не разбирам може ли да е диафрагма, нерв, при положение, че усещам как се издува като балонче или все едно ми се удря в гръдния кош сърцето, но пак повтарям, че не ме боли и не мисля, че ме задушава и какво мога да направя, за да разбера какво е това, всъщност и колко е опасно, как да се лекува?

Благодаря. Със здраве.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Пляскане като риба и бълбукане, резултати за сърце и сто

Postby Bulgaricus » Tue Nov 13, 2012 5:40 pm

Здравейте!

Като стомашни ли определяте оплакванията или като сърдечни по-скоро?

След това бълбукване винаги ли се оригате?

ЕКГ-то под натоварване ли е правено (на велосипед) или в покой само?

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Nikoni
Posts: 8
Joined: Thu Apr 26, 2012 10:46 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Пляскане като риба и бълбукане, резултати за сърце и сто

Postby Nikoni » Tue Nov 13, 2012 6:32 pm

Значи, има пъти, в които е съпроводено с оригване, има и други, в които е само удар, бълбукане или пляскане, но е доста високо, на нивото на зърната на гърдите.
Стрес тест ми е правен на велосипед преди точно 5 години, но тогава симптомите не бяха толкова изразени и до колкото си спомням, всичко беше наред. ЕКГ ми е правено преди няколко месеца, но то не хвана нищо за 10 сек.
Спрях пантолока (пих по 40мг. 6 мес.) и сега започнах пробиотик.
Аз точно на това търся отговор, сърце или стомах е и каква ще да е най-добрата профилактика за двете.
Благодаря.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Пляскане като риба и бълбукане, резултати за сърце и сто

Postby Bulgaricus » Tue Nov 13, 2012 6:41 pm

Можете да си направите един сравнително безопасен експеримент, за да видите коя симптоматика е водеща: приемайте симетикон (да кажем дегазин) по три пъти на ден. Единичната доза е 170 мг. Вижте в аптеката какви разфасовки имат, за да си напаснете дозата. Приема се в началото и по време на хранене. Симптомите би трябвало да се подобрят, ако стомахът е водещ проблем. Има възможност известна мускулна слабост или въпросната деформация да е причина да се връщат газове. Тогава явлението е неприятно, но не е опасно. Направете си полеви експеримент и пак пишете.
Пробиотик е правилно.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests