след операция на предна кръстна връзка

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
la4o
Posts: 4
Joined: Fri Oct 26, 2012 9:14 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

след операция на предна кръстна връзка

Postby la4o » Fri Oct 26, 2012 9:18 pm

Здравейте, имам важен въпрос към вас. Значи на 11.09.2012г. ми правиха операция в Плевен на предна кръстна връзка. В болницата всичко беше добре но като се прибрах дигнах температура и така до днес. 37.2-6(а понякога е стигала до 38.6). Доктора ми изписа Дурацеф, Клиндамицин и после ме прати при негов колега в София, който ми направи пункция и изследва течноста за антибиограма. И тя нищо не показа, а между временно той ми направи и артроскопия за да погледне вътре, преживяването беше... :cry: :cry: :cry: Не намери нищо притеснително и ми сложи нещо за промиване на коляното с маркуч. И ми изписа още антибиотици, но аз спрях да ги пия, а коляното мога да го згъвам на около 80-90% и имам режеща болка от вътрешната страна, която стана толкова силна след втората интервенция. Та месец и 10 дена след операцията едвам се движа, коляното ме боли, имам още температура и всичко ми дойде в повече. Та ако можете да ми дадете съвет какво да направя, за сваляне на температурата други изследвания ли трябват и какъв е начина да ми се подобри състоянието и да се оправя? Благодаря ви!!!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: след операция на предна кръстна връзка

Postby Bulgaricus » Fri Oct 26, 2012 9:31 pm

Защо спряхте да пиете антибиотиците? Какво Ви казаха, защо ги имате тези симптоми?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

la4o
Posts: 4
Joined: Fri Oct 26, 2012 9:14 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: след операция на предна кръстна връзка

Postby la4o » Fri Oct 26, 2012 10:26 pm

Доктора след като ме изписа от болницата отговори на въпроса на баща ми от "какво е температурата" с "ами и аз не знам"

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: след операция на предна кръстна връзка

Postby Bulgaricus » Sat Oct 27, 2012 12:19 am

Какви пръвни картини бяха правени след това? Показатели на възпаление, като C-реактивен протеин и ASL-титър бяха ли мерени?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

la4o
Posts: 4
Joined: Fri Oct 26, 2012 9:14 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: след операция на предна кръстна връзка

Postby la4o » Sat Oct 27, 2012 6:57 pm

С-ПРОТЕИНА МИ Е 75 КАТО ТРЯБВА ДА Е 5, А СУЕ МИ Е 90 КАТО ТРЯБВА ДА Е 18 И ТРОМБОЦИТИ МИ БЯХА 499. ТЕЗИ МАЙ БЯХА ПО ЗАВИШЕНИ.

la4o
Posts: 4
Joined: Fri Oct 26, 2012 9:14 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: след операция на предна кръстна връзка

Postby la4o » Mon Oct 29, 2012 12:53 pm

Забравихте ли ме?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: след операция на предна кръстна връзка

Postby Bulgaricus » Fri Nov 02, 2012 12:59 pm

Здравейте!

Не. Не съм Ви забравил, но преподавам и ходя и аз на изпити и не винаги имам време да отварям форума. Ние имаме и система за бързи отговори в случай, че някой има нужда от нея, не сте се възползвали от нея (viewtopic.php?f=17&t=3374).

Повишаването на тези показатели означава, че в тялото Ви има акутна инфекция, с която тялото Ви в момента се бори.

Тя трябва да бъде локализирана, т.е. да се каже къде е и с посявка да се определи кой ще е точният антибиотик.

Лошото при коляното е, че самата пункция също носи рискове, но без нея не може да се каже кой е причинителят.

Не разбрах, дали Вие сте прекъснали сам лечението, без да доизпиете антибиотиците и ако да, защо?

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests