Главоболие и какво ли още не...

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
diss
Posts: 11
Joined: Sat Oct 20, 2012 6:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Главоболие и какво ли още не...

Postby diss » Sat Oct 20, 2012 6:14 pm

Здравейте, на 29 години съм, 178 см, 80 кг.
От една седмица имам постоянно главоболие. Първо беше отзад в задната част на главата (3-4дни) Пих аналгин, беналгин и т.н. но нищо не помага. Лека отпадналост и понякога гадене. След това започнах Нурофен стоп колд и витамини, тъй като мислех, че е настинка. Болката понамаля леко, но се пренесе в цялата глава ио най вече отгоре. Болката сега е пареща (все едно някой ми сипва гореща вода по главата). Лека замаяност. Снощи след вечеря започна да ми се гади и едва не повърнах. Цяла нощ стомаха ми се бошуваше и червата къркореха.
Днес положението е без промяна. Пак отпадналост, болки и замаяност. Леко гадене. От време на време ми става и доста студено.
Температура нямам засега. Кръвното е нормално. Преди седмица ни правиха редовните изследвания на работата (малко преди да се появят проблемите) и всичко ми е в норми. Урина, ПКК.
Моля помогнете :|

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Главоболие и какво ли още не...

Postby Bulgaricus » Sat Oct 20, 2012 7:21 pm

Пол?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

diss
Posts: 11
Joined: Sat Oct 20, 2012 6:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Главоболие и какво ли още не...

Postby diss » Sat Oct 20, 2012 7:48 pm

Мъж.

diss
Posts: 11
Joined: Sat Oct 20, 2012 6:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Главоболие и какво ли още не...

Postby diss » Sun Oct 21, 2012 1:18 pm

?

diss
Posts: 11
Joined: Sat Oct 20, 2012 6:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Главоболие и какво ли още не...

Postby diss » Mon Oct 22, 2012 2:56 pm

Току що се връщам от ГП-то.
Пуснаха ми кръвни изследвания и ето резултата:

WBC: 6.0 (3.5-10)
RBC: 5.41 (4.2-6)
HGB: 171 (120-180)
HCT: 0.464 (0.350-0.600)
PLT: 285 (150-450)
MCV: 86 (80-97)
MCH: 31.7 (26.5-33.5)
MCHC:369 (320-360)
RDW:14.4 (10-15)
MPV:8.3 6.5-11)

DIFF:
LYM: 31.2 % (20-50) LYM: 1.8 (1.2-3.2)
MON: 3.0% (1.7-9.5) MON: 0.1 (0.3-0.8)
GRA: 65.8% (43-76) GRA: 4.1 (1.2-6.8)


До тук с изключение на "височкия" хемоглобин (171) всичко беше добре.

Общ билирубин: 36.1 (3.4 - 17.1)
Директен билирубин: 4.5 (0 - 3.4)

Като видяха билирубина и помислиха веднага за хепатит.
Изпратиха ме на:
АСАТ: 28.1 (5-38)
АЛАТ: 23.0 (5-40)

УРИНА:
Белтък, билирубин, уробилиноген - всичко отрицателно.

Отхвърлиха хепатит заради урината и асат, алат.

ГП-то ми даде направление за невролог.
Дали не трябва да се иде и на гастроендокринолог?
Идеи?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Главоболие и какво ли още не...

Postby Bulgaricus » Mon Oct 22, 2012 5:40 pm

Здравейте!
Има много видове болки в главата. Много малко от тях са опасни. Вие ходите ли на спорт някакъв и приемате ли хранителни добавки/заместители?
Гаденето в комбинация с главоболието е много лош симптом. От една страна има гадене при мигрена, от друга обаче при някои опасни процеси в моръка, свързани с неговото оросяване. Все пак обаче имате и стомашни проблеми, т.е. не е ясно кой симптом от какво идва.
Кръвната картина е непълна и не отговаря на важни въпроси.
Един от тях е, дали е възможно болките да идват от инфекция. За тези симптоми е добре да се направят още две прости изследвания: С-реактивен протеин и AST (анти-стрептолизин титър). За да не обяснявам пространно можете да ги проверите в гуугъл и да видите за какво става дума.
В направената кръвна картина има само едно важно отклонение и това е общия билирубин. При такива стойности може да става дума за хепатит, да. Но отново са направени само някои от всички чернодробни параметри. Липсват: алкална фосфатаза и гама-глутамил-трансфераза. Освен това е добре да се направи и хепатитна серулогия: HBsAg, ако е позитивно, тогава и HBeAg и Anti-HBe, Anti-HCV. Останали стойности, които могат да имат нещо общо са: TSH за щитовидната жлеза, креатин-киназа, креатинин и кръвна захар.
Едва, когато всички стойности излязат ще се знае със сигурност има ли някаква по-сериозна причина.
Вие приемали ли сте наскоро или преди месец-два някакви медикаменти или добавки?
Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

diss
Posts: 11
Joined: Sat Oct 20, 2012 6:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Главоболие и какво ли още не...

Postby diss » Mon Oct 22, 2012 6:28 pm

Хранителни добавки не приемам, не спортувам.
Медикаменти единствено нурофен стоп колд преди 2-3 дни + витамини и минерали на суправит.

Кажете утре като ходя до София какви точно изследвания да си направя. Благодаря предварително

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Главоболие и какво ли още не...

Postby Bulgaricus » Mon Oct 22, 2012 6:33 pm

Които са написани в по-горната статия можете да си извадите.

С-реактивен протеин
AST
алкална фосфатаза
гама-глутамил-трансфераза
HBsAg
Anti-HCV
TSH
CK
Glucose
Creatinin
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

diss
Posts: 11
Joined: Sat Oct 20, 2012 6:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Главоболие и какво ли още не...

Postby diss » Tue Oct 23, 2012 9:35 pm

Ето и днешните ми премеждия.

Сутринта отидох на невролог, прегледа мина добре, отпаднаха сериозни и страшни диагнози. направиха ми: "Дуплек на екстракраниални съдове" и "Траскраниална доплерова сонография".
Обективно състояние: Ромберг+/ отклонява се леко на ляво/. Болка при натиск б/у СЗ прешлен.Останалото от неврологичния статус - б.о.
R.CCA
L.CCA
R.ICCA
L.ICCA
R.VA
L.VA -всичко с нормална морфология и кръвен ток.
ТДС-нормален кръвен ток в средна, предна и задна мозъчни артерии, Д=Л
Заключение: Екстра- и интракринални мозъчни съдове - б.о.

Оказа се че всичко идва от прешлените във врата (ошипяване или не знам точно).
Предписа ми Тросикам 15мг по 1 таблетка дневно в продължение на 5 дни.

Оттам отидох на гастро....
Преглед, разпит като в районното (както си трябва), всичко точно. Прегледа билирубина и решихме да повторим кръвното изследване на общия и директния билирубин + АСАТ и АЛАТ
Всичко излезе в норма (май е било лаб. грешка първия път). Най-вероятно гаденето и отпадналостта е свързано с вирусна изнфекция вече преминаваща. Предписа ми някакви прахчета (не са пред мен) за подобряване на чревната флора (аз съм си "кекав" там) :lol: и Дегам при нужда.

Вече взех едно хапче тросикам пък ще видим. гаденето го няма, май и главоболието. Леко съм замаян, ама все пак съм спал само 6 часа, утре ще почивам. :roll:
Дано съм бил полезен и на другите хора.

Общо взето това е. Вие ако имате някакви препоръки казвайте.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Главоболие и какво ли още не...

Postby Bulgaricus » Tue Oct 23, 2012 11:56 pm

Т.е. лаборна грешка и шипове и това е, така ли?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

diss
Posts: 11
Joined: Sat Oct 20, 2012 6:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Главоболие и какво ли още не...

Postby diss » Wed Oct 24, 2012 7:08 pm

Ами така се оказа. Ще видим след няколко дни.
Да попитам Тросикам с алкохол опасно ли е? Става въпрос за 200-300 грама не напиване :D

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Главоболие и какво ли още не...

Postby Bulgaricus » Fri Oct 26, 2012 2:01 am

Няма директо взаимодействие, но натоварва много черния дроб. Няма да умрете от еднократен прием, даже и с бира да си изпиете хапчето. Помислете си, дали го искате обаче.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 273 guests