Болки в стомаха !

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
emil
Posts: 2
Joined: Wed Oct 10, 2012 1:57 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Болки в стомаха !

Postby emil » Wed Oct 10, 2012 2:15 pm

Здравейте. Значи аз съм на 20 години, 175 см, 72 кг. От около 2 години се корени проблема с болките в корема. Проблема е следния:сутрин още като стана ако не хапна нещо корема веднага започва да ме боли, и да ме пари. Постоянно имам потдут стомах, "оригам" буквално през 2-3 минути ( олеква ми от което ),болката е ситуирана в горната част на стомаха. Вече загубвам и апетит. Също така ако пия алкохол вечерта, на другия ден просто е "ад", целия ден усещам жестоко парене и просто чакам да мине деня, за да се оправя. Преди около година бях на лекар, направи ми ехография и ми каза, че имам гастрит и ми преписа два вида лекарстра да ги пия един месец. Имаше малко подобрение за около 1-2 седмици след което симптомите се върнаха. След около 2-3 месеца бях при друг доктор и там ми бъркаха с маркуч в гърлото. Уж нищо ми нямало и пак ми предписа два вида лекарства и каза да ги пия 1 месец и ще съм добре вече. И сега след 5-6 месеца нямам никакво подобрение. Затова реших да попитам в този форум !
Ако трябва ще си намеря какви лекарства са ми били предписвани и ще ги споделя, но това ще стане утре !
Ще съм благодарен ако някой помогне ! :)

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Болки в стомаха !

Postby Bulgaricus » Wed Oct 10, 2012 4:46 pm

Здравейте!

Да, пишете какви са били лекарствата.

Освен това знаете ли, дали е правена проба за хеликобактер и какво е записано в епикризата Ви?

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

emil
Posts: 2
Joined: Wed Oct 10, 2012 1:57 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Болки в стомаха !

Postby emil » Fri Oct 12, 2012 2:51 pm

Значи сега ще ви кажа какво пише на амбулаторните листове и от двамата доктора.
И при двамата диагнозата е гастрит и дуоденит.
При първия ми доктор терапията е : първите 10 дена Хелицид 2х1, Мотилиум 2х1, след прегледа са :Хелицид 1табл., Мотилиум 2х1, Х.Д.Р.
При втория доктор : Ф.Г.С. Хелидес 40мг. Х1Т
Резултата от изследванията с маркуча в гърлото са :хранопровод проходим,стомах нормотоничен с нормално количество течност, правилен лигавичен релеф, с оточна и хипермална лигавица, пилор проходим, булбус с хиперемирана лигавица, постбуларно Б.О.
И чесно казано незнам дали е правена проба за хеликобактер, правени са ми кръвни изследвания, но доктора каза, че всичко е наред.
Ето това са нещата! :?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Болки в стомаха !

Postby Bulgaricus » Fri Oct 12, 2012 4:28 pm

Т.е. ключовият въпрос за мен остава все още неизяснен: правена ли е проба за хеликобактер, ако да каква?

Кръвната проба за хеликобактер нищо не казва и може да си я спестите. Най-правилна е пробата чрез биопсия по време на гастроскопията. В краен случай може да се направи проба и на изпражнения или на издишван въздух. Те са сравнително точни.

Без това изследване не бива да се решава какво да е лечението. Изяснете си първо този въпрос. И ако Ви кажат, че нищо Ви няма питайте къде го пише кой и как го е изследвал.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 50 guests