Помощ относно упорита кашлица

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Помощ относно упорита кашлица

Postby Bulgaricus » Tue Feb 05, 2013 10:39 pm

имунглобулините, AST и С-реактивния протеин
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

anelia.rs
Posts: 8
Joined: Mon Feb 04, 2013 3:21 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Помощ относно упорита кашлица

Postby anelia.rs » Sat Feb 09, 2013 12:06 am

Здравейте, благодаря Ви за бързия отговор. При мен нещата са все така, а и по-зле като че ли. Антибиограма не ми е правена, нито секрет ми е вземан. Изписаха ми ги както се казва "на сляпо". Ефект никакъв.Аз химиотерапевтиците не съм ги пила, понеже бях с ужсен пробелем със стомаха от кортикостероидите. Утре един лекар УНГ работи на частно и мисля да отида да ми вземе секрет,но се притеснявам от това, че ще има много хора, а сега е грипна епидемия и може да се заразя.Не знам докога ще ми е понижен имунитета от кортикостероидите Флостерон инжекцията с депо действие? Знаете ли колко време ще съм с потиснат имунитет? За ТБ преди 2 год след грип кашлях за първи път в живота си по-дълго време и се уплаших много.Някъде 2 седм кашлях и отидох директно в тубдиспансера и казах, че имам съмнение че имам ТБ, защото не спирам да кашлям 2 седм след грипа. Те това и чакаха и ме почнаха. Манту ми поставиха както бях с грипа още, положително. После снимка и там нещо видя лекарката. Храчки -отрицателна за ТБ, посявки отрицателни за ТБ. Отивам в София в белодробната. Там казват, че мантуто е поставено изключително неправилно и не се правело така, не го приемат за резултат. Снимката - нямало наличие на ТБ, според тях петното е след дълга вироза. После на друг лекар в софия, там каза вирусна пневмония. После на друг лекар- там пак съмнение за ТБ, защото се познавали с нашия докторка от русе и не се съмнявали и не спорели с диагнозата. Имах някакво засенчване, което побеля и се калцира за 3 седм горе върхово на дроба.Тогава искаха да ме натикат в болница, упорито и то. Аз се чувствах добре ,даже како бях слаба 58 -59 кг изведнъж взех да пълнея и качих за 20 дни 20 кг както, което ме укоражи да не им се давам да ме натикат на онова ужасно място, а и лекарите от София казаха че нямат право само за съмнение да искат да ме вкарват там, понеже не могат при мен да докажат болестта, а там лежали роми и наркомани, които могат да ме заразят с най-тежките и нелечими форми на ТБ. Беше кошмар, тази лекарка като че ли се забавяваше на моя кошмар, а тогава тъкмо ми предстоеше да се дипломирам. После на мой риск отказах да вляза и си правех ренгенови снимки на 3 месеца да се следя за някакъв процес.Досега нищо. Може и нищо да не е имало, а ужасът да е напразно,но може и да съм имала нещо. Само в страх и кошмар живея от тогава. Така и не се разбра какво е. Иначе интерферон теста ТБ Голд е положителен, но в белодробната болница в София казаха, че това е много често на много хора и само по себе си не е индикатор. Казаха че мимимум половината население на България носи тази бактерия в себе си. От тогава живея в ужас и се следя постоянно. От 2 години не съм кашляла изобщо, само като ме хване грип за 5-6 дни и то не всякога. Но сега след тази настинка нещата се усложниха. Не ми минава кашлицата вече месец и половина, кашлям особено след хранене. Вечер не кашлям, не се будя. Но от 2-3 дни започна да се опитва и температура да се появява 36,8 и днес вече вечерта 37,2. Ужасявам се, че може да се е активирала ТБ от кортикостероидите, или кашлицата е с някакъв друг произход. Тук не смея да отида вече на пулмолог в туба, защото вече 2 от лекарките там ми причиняват вместо излекуване - съспиване на имунната система, а предната лекарка ми би преди 2 год някаква инженция микс от гентамицит и аугументин и получих алергичен шок. Утре дано не се заразя с грип в кабинета, защото тогава вече ще стане изключително опасно. Не съм излизала от нас от месец и половина от страх. Преставяте си какъв кошмар е. Ако събера сили и до София да отида, но и там е рисковано. Като омагьосан кръг се получава. Ще се радвам да ми напишете какво мислите за моя случай. Дали един гърлен секрет може да покеже и на какво се дължи възпалението на дроба или трябва храчка, а аз нямам храчки и не знам как ще дам. Поне да знам генезата и причината за кашлицата, сега съм в неведеие. Благодаря за подкрепата в този тежък за мен момент.Ще пиша какво е станало и пак благодаря.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Помощ относно упорита кашлица

Postby Bulgaricus » Sat Feb 09, 2013 12:13 pm

Времето на плазмен полуразпад на бетаметазона е 5 часа, т.е., да застрашена сте, но не и месеци наред. Много хора имат туберколозни причинители в белия си дроб. Те се капсуловат с една калциева капсула, т.е. който не се храни с достатъчно месо е по-застрашен от хората, които преяждат. Посявка може да Ви направи всеки, няма нужда да е доктор, може директно в лабораторията. Алергичен шок можете да получите и от мандарина, това не значи, че инжекцията е била грешна. Причината за кашлицата може да е банална: акари или прах. Добре е да си направите и тестове при алерголог.
За туберколоза има два теста: кожен и интерферон-гама. Ако и двата са положителни имате причина да бъдете по-внимателна. Но все пак, ако не са проведени правилно, те нямат миродавен резултат и само Ви объркват.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

anelia.rs
Posts: 8
Joined: Mon Feb 04, 2013 3:21 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Помощ относно упорита кашлица

Postby anelia.rs » Sun Feb 10, 2013 12:55 am

Благодаря за бързия отговор. Относно Флостерон инжекцита - лекарката ми я постави не заради някаква алергия, а защото сметна, че ще спра да кашлям от според нея възпаление на дроба и "нещо" като бронхит след настинката. Не ми постави диагноза а само бетаметазона и химиотерапевтиците, които не изпих. Бихте ли разяснили какво означава плазмен полуразпад за 5 часа? Всеки ден по 5 часа ли се излъчва в организма или еднократно след поставянето? Ако е всеки ден, то колко дни или седмици приблизително ще ми потиска имунитета,имате ли някаква информация? Прочетох че има 2 съставки Флостерона 2 mg betamethasone като disodium phosphate и 5 mg betamethasone като dipropionate, като dipropionate бил във формата на кристали и се отделял много продължително време в организма (не съм много сигурна какво означава това)? След инжекцията и бурното гадене, виско кръвно,обложен език, силна диария и възпалени мускули, където ми я поставиха и други странични ефекти си кардиоложката ми пусна изследване за глюкоза,защото и това като ефект се съмняваше, аз допълних и ДКК и някой други показатели за да видя дали има друг пробелм. Само не знам дали бетаметазона е "замаскирал" изследването, понеже имало такъв риск. Изследването е 8-9 дни след инжекцията от 21.01.2012 поставена, кръвния тест е от 30.1.2013
г.
Хематология
Note: Няма.
Test (profile) name Result Measurement Reference values
ПКК + ДКК мануално * Профил Виж по-долу
**** ПКК - 20 показателя * ***** ***************
WBC (левкоцити) 11.50 x10^9/L 4.0 - 11.0
LY% (лимфоцити - %) 24.00 % 20.0 - 50.0
MO% (моноцити - %) 5.05 % 2.0 - 10.0
GR% (гранулоцити - %) 70.40 % 30.0 - 70.0
Ba % (базофили - %) 0.53 % 0.0 - 2.0
Eo % (еозинофили - %) 0.08 % 0.0 - 6.0
LY# (лимфоцити - бр.) 2.76 x10^9/L 0.90 - 5.30
MO# (моноцити - бр.) 0.58 x10^9/L 0.10 - 1.10
GR# (гранулоцити - бр.) 8.11 x10^9/L 1.30 - 7.40
Eo # (еозинофили - бр.) 0.01 x 10^9 / L 0.00 - 0.50
Ba # (базофили - бр.) 0.06 x 10^9 / L 0.00 - 0.14
RBC (еритроцити - бр.) 4.35 x10^12/L M(4.6 - 6.2) Ж(4.0 -5.5)
Hgb (хемоглобин) 132 g/L М(140 - 180) Ж(120 - 160)
Hct (хематокрит) 0.397 L/L 0.350 - 0.550
MCV (ср. обем на еритроцита) 91.3 fL 82.0 - 98.0
MCH (ср. Hbg съдърж. в еритр. ) 30.5 pg 28.0 - 33.0
MCHC (ср. Hgb конц. в еритр.) 334 g/ L 330 - 350
RDW (девиация на ерит. р-ие) 12.50 % 11.6 - 13.7
Plt (тромбоцити) 282 x10^9/L 140 - 440
MPV (ср обем на тромбоцита) 14.6 fL 7.5 - 11.0
***** ДКК - мануално * ***** ***************
St (Щаб- пръчкоядрен
гранулоцит) 0,02
Sg (сегментоядрен гранулоцит) 0,60
Eo (еозинофилен гранулоцит) *
Ba (базофилен гранулоцит) *
Mo (моноцит) 0,12
Ly (лимфоцит) 0,26
Биохимия
Note: Няма.
Test (profile) name Result Measurement Reference values
Глюкоза 5.865225 m m ol/l 4.11 - 5.89
Урея и Креатенин * Профил Виж по-долу
Креатинин 55.73 m km ol/l M(62-106) Ж(44-80)
Урея 4.01 m m ol/l 2,76 - 8,07
Билирубин - об
Билирубин - общ и директен * Профил Виж по-долу
Билирубин - общ 8.52 m km ol/l до 21 m km ol/l
Билирубин - директен 2.69 m km ol/l 0 - 3.4; бебета 1-6 дни < 10
Холестерол профил * Профил Виж по-долу
Холестерол - общ 5.23 m m ol/l желателно до 5.2; граничен 5,2-6,2;
висок > 6,21
Холестерол - HDL 1.50 m m ol/l до 0.91 висок риск ; над 1,68 без риск
Холестерол - LDL 3.29 m m ol/l до 4.1
Холестерол VLDL 0.44 m m ol/l ---
Триглицериди 0.97 m m ol/l до 2,26
Чернодробни ензими * Профил Виж по-долу
АсАТ (GOT) 12.23 U/l М до 40 Ж до 32
АлАТ (GPT) 12.31 U/l М до41 Ж до 33
Гама - GT 23.92 U/l М 8 - 61 ; Ж 5 - 36
Кръвосъсирване и коагулация
Note: Няма.
Test (profile) name Result Measurement Reference values
Време на съсирване 5,30 m in от 3 до 6 минути
ПТВ / ПА /INR * Профил Виж по-долу
INR 1.08
Протромбинова активност 80 % без терапия 100% до 70%, при
терапия 35% до 25%
Протромбиново време 14.9 sec без терапия 10.5-14.0 sec, при
терапия 25.2-47.5
D-dim er
Хормонален анализ
Note: Няма.
Test (profile) name Result Measurement Reference values
Cortizol nm ol/l ( 7:00-9:00ч. -118.6-618, 15:00-
17:00ч. - 85.3-459 ––––––––НА МЕН МИ ВЗЕХА КРЪВ В 10:30 СУТРИНТА
Манипулации
СУЕ пропуснах да си пусна, а сигурно е много показателна. Имам и рентгенография на белия дроб от 21.01.2013 в цифров вариант и я прикачих, ако имате желание да я погледнете прикачена. Вчера и днес си измервам температурата регулярно и в някой часове е завишена 36,9 - 37,1 - 37,2 това към 11 на обяд и следобед. ето и сега в 23:48 часа е 37,08 Само сутринта и късно през нощта нямах. Това започва много да ме притеснява, защото досега този месец и половина в който кашлям не съм имала температура. Продължавам да кашлям иначе, днес даже след хранене чак на присъп кашлях. Особено след храна е тази кашлица, след 10 мин се успокоява, но понякога и без да се храня ме дрезни и ми се кашля, но 80 -90 % от случаите е след хранене и рядко след пиене на течност. Не знам към кого да се обърна вече, на пуломолог тук в моя град вече не помислям да отида, след това, което направиха с мен. Ето от вчера започна и едно като свирене в трахеята или белия дроб при дълбоко вдишване, усложнение ли ? Вече не знам какво да правя, от антибиотиците най-тежките съм пила 4 хинолоните (левофлоксацин) и не помогна, какво ми остана не знам.В безизходица съм. Този кошмар и постоянния старах е след като ми казаха че може да имам ТБ през 2011, яд ме е че аз сама им се натресох. От тогава ме е страх да "дишам", да не се заразя с нещо грип , бактерия каквото и да е, постоянно всичко мия, търкам, ядене, мебели, дрехи. Само да ме пипине някой се мия, стархувам се от нормални неща за да не се активира това нещо. Това е голям шок за един млад човек. Чувствам се загубена, ако това е ТБ, за цял живот е прокоба и висяща опасност и гнусна болест, а в нас всеки ден с белина се търка всичко от дете помня майка с белините, а и аз станах така, със спирт търкам всичко, ръцете мия и дезинфекцирам постоянно...откъде тази гадост (ако е това) Не знам как ще живея с тази мисъл. За начало се моля само тази кашлица да спре. Уж пия бирена мая и домашно козе мляко,но не помагат засега а и с тази инуно потиснатост с кортикостероидите се губи ефекта. Можете ли да ме посъветвате по кой път да тръгна? Пак Ви благодаря за отзивчивостта, усещам подкрепата Ви и си личи ,че се много начетен,интелигентен и със задълбочени познания човек. Ще се радвам да ми отговорите.
Attachments
rentgen2013.PNG
Това към 11 на обяд и следобед.
(288.49 KiB) Not downloaded yet
Last edited by anelia.rs on Sun Feb 10, 2013 5:45 pm, edited 1 time in total.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Помощ относно упорита кашлица

Postby Bulgaricus » Sun Feb 10, 2013 3:32 pm

Моля.

Не виждам някакви гравиращи отклонения, ако не съм пропуснал нещо. Имате лека тенденция при холестерина на начално покачване, но може и нищо да не означава това едно изолирано изследване.
Полуразпад е времето, за което първоначалната концентрация се намаля на половина, т.е. ако е 100 след 5 часа ще е 50. Това с мускулните инженции е остарял и неточен метод и не може да се каже колко време ще действат. В Германия нямаме мускулни инжекции вече над 20 години. Не е медицински грешно, но много пациенти получават абсцеси, а и концентрацията се освобождава индивидуално бавно в кръвта и лимфата и мускулните инжекции не са подходящи за редица пациенти. Да кажем е медицински грешно да се сваля високо кръвно с мускулна инжекция, защото ако пациентът получи сърдечен инфаркт, то той не може да се терапира с лизираща терапия, защото на мястото на инжекцията би се получил кръвоизлив. Та, така е добре да се избягват. Така е и при болкоуспокоителните, които се прилагат интрамускулно и действат по-бавно, но по-дълго време. Това се прави обаче, защото пациентът не се хоспитализира и не може да му се пусне кратка система с медикамента.

Действието на глюкокортикоидите става бавно, дори интравенозно за около 20 минути след прилагането им. Това е биохимично така, защото те преминават в клетките през едни тип 4 канали, които бавно пропускат молекулите. При адреналина, да кажем, става веднага, но и действието е кратко.
Та, не мога да Ви кажа колко време тези кристали ще поддържат терапевтично значима концентрация. Кортизоново е лечението, когато човек не знае какво би било най-доброто лечение.
При акутна терапия на МС, например, могат да се дадат и 2000 мг директно интравенозно на ден, че и повече. Вашата доза е вероятно много ниска и "галеща" рецепторите. Няма и нужда от повече, все пак нямате алергичен шок или МС.

Ясно са Ви дефинирани бронхиите, най-вероятно лекарката Ви е права. Защо не сте изпили химиотерапевтиците не разбрах?

Не е правен С-реактивен протеин и AST. Не е правено и изследване на щитовидната жлеза, да кажем TSH.

В момента кой пробиотик пиете?

Като кашляте Ви дразни гърлото или има друга причина за кашлянето?

Свиренето е стестение, за него ще има някаква причина.

И ТБ да е - се лекува. Белият Ви дроб не е явно и масивно засегнат.

Постоянното чистене Ви намаля имунитета, а не го увеличава. Разбирането за свръххигиена е отречено вече на Запад, то и явно увеличава алергичните реакции.

При кашлица по принцип не е добре да се пие мляко.

Бирената мая по колко мг я пиете и колко често?

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

anelia.rs
Posts: 8
Joined: Mon Feb 04, 2013 3:21 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Помощ относно упорита кашлица

Postby anelia.rs » Sun Feb 10, 2013 5:30 pm

Здравейте, благодаря за отговора отново. Прочетох внимателно, това което сте написали.
–Ще си пусна тази седмица С-реактивен протеин и AST. А изследване на щитовидната жлеза TSH заедно с антитела ТАТ и МАТ съм си правила последно преди 5 години, понеже откриха на сестра ми Хашимото в ендокринологичния институт, но при мен не било още отключено, бяха в норма хормоните и антителата,имаше само дифузна щитовидна жлеза (не помня точно). АСТ си правих преди 2 год, беше в норма.
–За глюкокортикостероидите ми се разясниха повече нещата, благодаря. Явно е индивидуално. Дано не се налага повече да ми поставая тази гадост, измъчих се и бурно реагир организмът ми на тях. Дано да съм се изчистила по-бързо. Имам и повишени леко гранулоцити, това добре ли е или не? Кое от кръвната картина и ДКК би говорило за понижен инунен отговор? При мен има ли такива индикации
–За млякото - козе е и го пия от 10 дни, заради слузообразуващото действие ли не е препоръчително? Аз го пия, защото на много места го дават за лечение на ТБ и кашлица, даже и в немски сайт пишеше така, имало вътре силиций и антитела (нещо такова не съм сигурна) и затова така реших да го пия. Вие какво ще ме посъветвате?
–Бирената мая започнах да я пия преди 4 дни - 3пъти по 2 таблетки след хранене. Но вчера разбрах, че дрождите които съдържа saccharomyces cerevisiae, които не трябвало да се пият от хора на кортикостеродна терапия, имуносопресори и използвали силни антибиотици, както при мен за КС и АБ, заради риска от Fungemia или системна гъбична инфекция и вчера ги спрях. Какво мислите за тва?
–кашлицата ми е странна, на моменти ми е като от дроба (бронхите), на моменти все едно гърлото много ме дразни и имам там нещо, което искам да изчистя. Така като че ли ръмжа постоянно, всичко това се засилва като се храня. Понякога цял ден не кашлям, само след храна 10 мин , но понякога ме дразни повече време и ми се кашля, но не е издънваща кашлица а такава потисната. Така като от трахеята нещо ме дразни или може да са бронхите, не знам. Само след храна на по-твъдо нещо става като пристъпна, с леко давене за 5 мин и спира. Други дни пък си кашлям леко почти делия ден, например каро говоря или по-принцип. Ето сега през гърлото ми мина налоду нещо като слюнка и започна да ме пари и ми кара да се насълзя и ми се кашля. Не съм имала такова нещо досега, алергии нямам, поне отпреди 5 год от изследванията това показа, само леко към домашен прах, но аз не я усещам.Не кихам, не съм кашляла с години преди тези 2 години, само синузити съм правила всяка година. Сега този шум в трахеята ил дроба от вчера май спря, не беше свирене, а при силно вдишване като че се свива нещо там и се чува и дишам като от фуния. Сега ще следя дали пак ще се появи? Много ще е ценен съветът Ви за тази кашлица, на каква Ви прилича и с това че след храна е почти винаги, имате ли някакви наблюдения?
–За рентгена не разбрах точно какво имате предвид. Мислите, че имам ли и просто не е обхванала целия дроб? Ако не съм разбрала правилно, моля да ме извините. Снимката, която Ви пратих е последната, точно преди да ми поставят флостерона. Имам и още снимки от 2011 когато ми се появи след грипа това петно, което се калцира след това за 2-3 седмици, имам и една от 2010 когато този кошмар още не беше започнал, а не помня по какъв повод съм си я правила. Имам ги подредени по хронология. Ако имате някога свободно време може да ги погледнете. Благодаря Ви отново, че отделяте от времето си за мен и за отзивчивостта Ви. Поздрави
Attachments
rentgen_2011_May prosledyavane.PNG
Тази е за проследяване май 2011
(168.75 KiB) Not downloaded yet
rentgen_2011_mart - PROBLEMNIA sled gripa.PNG
Тази е, когато бях с тежкия свински гирип и кашлях силно, тогава ми поставиха мантуто и снимката е 4 дни след мантуто. Грипът ме хвана на 17.03.2011, снимката е на 21.03.2011
(311.03 KiB) Not downloaded yet
rentgen_2010_Noemvri_Bez problem.PNG
Тази снимка е преди да ми се появи проблема от 2010 Ноември
(312.29 KiB) Not downloaded yet

anelia.rs
Posts: 8
Joined: Mon Feb 04, 2013 3:21 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Помощ относно упорита кашлица

Postby anelia.rs » Wed Feb 13, 2013 11:54 pm

Днес ми излезе гърления секрет, ето резултатите:
ИЗОЛИРА СЕ MORAXELLA СATARRHALIS
Не знам колко точно е взет, накарах с 300 зора лекаря да ми вземе секрета, не искаше. Беше в частния му кабинет, където никога не е почиствано в него, чак кафяви бяха повърхностите. Беше и адски тъмно, чак не можех да видя часовника си колко е часа, а не знам как ми взе секрета. Като го вземаше повече като че ли от езика ми го натърка памучето, а не в гърлото, и без да съм медицинско лице знам, че не е правилно. Може ли да се разчита на резултата и ако да - за какво говори резулатата. Благодаря предварително

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Помощ относно упорита кашлица

Postby Bulgaricus » Sat Mar 09, 2013 11:15 pm

Здравейте!
Пуснахте ли изследванията и какво излезе?
Лекото повишение на гранулицитите само в цялостен контекст може да означава нещо. По принцип може да гоори за инфекция или за страничен ефект на медикаменти.
За млякото - да. Можете да пиете калций и минерали и да се храните с повече белтъци, като месо, риба, яйца. Така при евентуална туберкулоза ще се образува калциева капсула около причинителите.
За бирената мая е достатъчно 3 пъти по 250 мг в зависимост от разфасовката.
По-хубави са Saccharomyces boulardii, но не знам дали и къде да ги намерите. Перентерол се казват в Германия. Имуносурпресирани след трансплантации и т.н. не бива да пият такива, да. Друг е въпросът, че не виждам причина да Ви вредят, при обща слабост, но е важно дозата да е ниска, за да не предизвикате количествено изродяване, което да Ви навреди.
За пълна диагностика се прави бронхоскопия.
Кашлицата трябва да се чуе. Тя може да е алергична или комплексна, т.е. в нейното възникване да участват повече от една причини.
Свиренето е стеноза: важно е да кажете, дали то е при вдишване или при издишване. Не са ли го преслушвали него специалисти?
Нямам право да оценявам онлайн снимки от рентген. В България това е лекарска дейност и тя е забранена, а и аз не съм рентгенолог - вече за всичко си има отговорен и "компетентен"... Казвах, че не виждам гравиращи отклонения, но и самото изследване не е скенер и не е на 100% точно.
Моракселата е грам негативна бактерия от реда на псевдомоната. При белодробна инфекция тя би могла да предизвика COPD, не знам, дали сте запозната с това заболяване?
За нейното лечение пеницилини не са подходящи, защото е устойчива. Подходящи са тетрациклини, цефалоспорини и хинолони.
Не може да се разчита на резултата. Отидете в коя да е лаборатория и пак повторете теста.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

anelia.rs
Posts: 8
Joined: Mon Feb 04, 2013 3:21 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Помощ относно упорита кашлица

Postby anelia.rs » Tue Mar 26, 2013 9:41 pm

Здравейте!
Първо се извинявам за закъснелия отговор, просто преди проверявах и помислих, че темата е заключена вече. Благодаря Ви много, че пак се включвате. Направих си изследванията, които споменахте, отидох и на преглед на ендокринолог както ме посъветвахте преди. Пътувах до София и при ендокринолога положението е следното -според него проблемът с постоянната кашлица и ръмжене(прочистване на гърлото)е изключено да е от щитовидна жлеза(поне при мен не виждал проблем, освен увеличена жлеза, но тя така ми е от 10 год)Видя друг проблем - увеличена кръвна захар ( последното изследване показа 6,39 кръвна захар)Според него е последствие от Флостерон(кортикостероидната инжекция), понеже никога преди това не съм имала повишена кръвна захар.Според него действието и ми е повлияло на надбъбречната жлеза и е на път да отключи диабет(понеже и холестерол-профилът ми не е добре)Холестерол - общ 5.23 m m ol/l желателно до 5.2; граничен 5,2-6,2;
висок > 6,21
Холестерол - HDL 1.50 m m ol/l до 0.91 висок риск ; над 1,68 без риск
Холестерол - LDL 3.29 m m ol/l до 4.1
Холестерол VLDL 0.44 m m ol/l ---
Триглицериди 0.97 m m ol/l до 2,26
Сега иска от мен да си направя изследване за имунореактивен инсулин и натоварване с глюкоза, да реши дали да ме лекува с антидиабетни лекарства.Много тежко понесох тази инжекция,освен този проблем получих и възпаление на крака, където ми я поставиха и трудно вървя, както и постоянно ми се зачервяват бузите след сън и през деня(това е вече 2 месеца след инжекцията) - не знам кое го провокира.
Основното, което обаче ме тревожи е кашлицата-понякога за 2-3 дни понамалява дразненето в трахеята и нуждата от кашляне, но после започва с пълна сила.Преди ми се каляше основно след хранене, а сега почти със събуждането. Само вечер като си легна не ми се кашля. Постоянно така се прочиствам с ръмжене, все едно има нещо в трахеята, после пък се изкашлям, дразни ме, понякога като сърбеж в трахеята долу усещам. Преди за 5-7 дни имах нещо като свирене в трахеята ПРИ ВДИШВАНЕ само. Пиша го с големи букви, понеже споменахте, че е важно.Не беше точно свирене, а звук като че все едно дишам през пробит хранопровод. На какво може да се дължи това според Вас?Сега вече няма този звук, но постоянното желание за кашляне и прочистване е много мъчително. Докато бях в София посетих и УНГ - лекар, той ме следи от 7 години периодично през година, понеже имам отдавна едно образувание на гласните струни,според него доброкачествено и само го следи да не нарасне.Той каза, че няма изменение.Не е там причината, все ми наново секрет, този път от сливиците, понеже видя, че изтича леко гной от тях, но каза че не е остро възпаление, а леко и явно си е отпреди.Секрета по чудо излезе отрицателен(в онкоболницата го пуснах).Явно и от тук проблема трябва да изключа.Мораксела ми изолираха 2 пъти в тукашната лаборатория, но в София не откриха нищо третия път.
След тези 2 посещения отивам на пулмолог. Там ми погледнаха всички снимки, преслушаха ме, направиха ми изследване (не знам как се нарича точно)- издухва се въздух в някакъв апарат-излезе в нормата.Обяснявах на лекаря, че така и така преди 2 год са се съмнявали за ТБ,но с противоречиви менения и, че от тогава не съм кашляла(само при грип),но че все пак да я вземе предвид. Гледа ми всички снимки и след размисъл и мълчание ми каза, че аз БЕЛОДРОБЕН проблем нямам.Това ме порази, аз кашлям от 3 месеца вече,имам преди 2 год съмнения за ТБ и ми се казва, че никога не съм имала ТБ и нямам белодробно заболяване. Приемам мнението на лекаря, но за бях си решила каквото и да ми кажат да отида и на 2 лекар, просто така и така съм в София да не се тюхкам после.Отидох на друг пулмолог- пак ме преслушва, снимките погледна,говорихме за симптомите и накрая каза следното- нямате белодробно заболяване, кашлицата не е от белия дроб.И тук реших пак да се намеся - показах му пак снимките и му посочих мястото в дясно на снимката, където са видяли преди 2 год предполагаемата находка, посочих му я и той ме пита от кой лекар е видяна - казах му и той каза, че се познават. И възкликна, че явно първоначално не е обърнал внимание и наистина би могло находката да е от ТБ. Аз го насочих, дали за добро или зло.Може да съм го подвела, но той не видя находката, а за мен беше важно да си каже мнението. Промени си мнението за рентгена, но за кашлицата не го промени - каза, че тази находка не може по никакъв начин да причини кашлица. Като извод така и не разбрах имала ли съм и имам ли ТБ, латентна ли е, активна ли, има ли изобщо ... пак въпроси без отговор. Един отрича напълно, понеже ако съм имала за 2 год съм щяла да съм в много тежко състояние, а аз досега не съм кашляла и се чувствах здрава. На друго мнение е обаче вторият лекар, който отначало каза, че не вижда проблем и след като му казах за историята преди 2 год и съмненията на колегите му от провинцията се позамисли и промени виждането си, относно рентгеновите снимки. Можело да е всичко отдавна отминало, можело и да не е отминало.... Само 100 % е сигурен, че тази кашлица (без храчки) и секрет, стичащ се по трахеята, това постоянно прочистване и "ръмжене" не е свързан с рентгеновата находка от преди. Не знам как мога да разбера има ли риск за живота ми и тази гадна диагноза докога ще ме преследва. Защо така си променят мнението някой лекари при споменаване на нечие име. Кашлицата била с друга генеза, не знаят каква. Много съм скептична относно това твърдение, понеже досега 2 год не съм кашляла, а тази кашлица я получих след грип с тежка хрема. Това не би ли говорило за нещо. Пуснах си С-реактивен протеин 0,2мг- в норма. СУЕ - на границата 15, малко моноцитите са ми занижени този път и това ме притесни. Измъчвам се много, мъчително е постоянно да ме дразни нещо и да прочиствам, кашлям и не знам още какво. Парализирана ми е мисълта, че това можа не дай Боже да е някакво образувание в хранопровода или някакво заболяване на дроба. Съвсем се съкруших от това, че и в София не ми помогнаха и съм на изходна позиция. Тук не смея да ида на лекар, че както е тръгнало с тази инжекция пред диабет ме докараха, не смея. Какво още да си изследвам,няма ли някаква нишка за която може да се хване някой лекар... Как не може така и в кабинета всичко да разкажа и така подробно да обясня както тук, а все време няма и няма и въпроси. Само едно знам, че това нещо го получих след грипа(насинката) и не мога да приема, че проблема не е от белия дроб, а и като не е от какво е... Не знам какво ми предстои от тук нататък. След тези 3 кошмарни месеца все още имам надежда да се излекувам и да не е нещо коварно, а докога ще ми стигне куража не знам. Забравих да Ви питам - какво означава термина (гравиращи отклонения) ? Ще ходя пак в София тези дни, но не знам на какъв лекар да отида, така наслуки отивам, а там на място където ме завее вятъра, така и така никой не желае да се заеме със случая ми, така че наслуки ще ходя по кабинетите. Пак Ви благодяаря за подкрепата, наистина е хубаво, че Ви има. Поздрави

anelia.rs
Posts: 8
Joined: Mon Feb 04, 2013 3:21 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Помощ относно упорита кашлица

Postby anelia.rs » Mon Apr 22, 2013 8:49 pm

Като допълнение към предния ми пост ще добавя, че страданията продължават, няма лекар, който да помогне явно, няма насока и вече даже усещам буца в гърлото освен прочистването и покашлянето. Не смея да се храня вече . След прегледа на 3-ти пулмолог - този път в белодробната болница в София отрекоха категорично да имам ТБ под никаква форма, а относно находката горе в дроба, казаха че е много стара, може би от детските години или тинейджърските и че по никакъв начин не може да се каже от какво изкарано заболяване се е получила фиброзата - дали от ТБ или пневмония, но било старо и минало. Нямала съм нито един хрип и не е белодробен проблема.
- А за кръвната захар- правиха ми обременеяване с глюкоза и Имунореактивен инсулин - всичко е добре. TSH - в норма. С-реактивен протеин - в норма
- Фибриногена ми е завишен - 6.05 при граници 5,15 - това ме притеснява много и СУЕ 30 и също много ме притесниха занижените моноцити 0,01 , преди бяха в норма, а сега от 2 месеца се понижават драстично. Ето изследванията :


ПКК - 8 показатели * Профил Виж по-долу
Левкоцити 8.8 G/L 4.0 - 10.8
Еритроцити 4.27 T/L 4.2 - 6.3
Хемоглобин 132 g/l м.135-180/ж,120-160/деца3-3,5м.96-128/1,5г-
3г108-128/5г111-143/15г.128-168g/l
Хематокрит 0.395 L/L .350 - .540
MCV 92.4 fL 80 - 97
MCH 30.9 pg 26.0 - 32.0
MCHC 334 g/L 310 - 360
Тромбоцити 188 G/L 140 - 440
СУЕ 30 mm/h до 15 mm/h
ДКК * Профил Виж по-долу
Пръчкоядрени 0,01 1/1 0.00-0.04
Сегментоядрени 0,61 1/1 0.51 - 0.67
Еозинофили * 1/1 0.02 - 0.04
Базофили * 1/1 0. - 0.01
Моноцити 0,01 1/1 0.04 - 0.08
Лимфоцити 0,37 1/1 0.22 - O.44
Плазмоцити * 1/1 0 - 0.05
Биохимия
Note: Няма.
Test (profile) name Result Measurement Reference values
Глюкозотолерантен тест * Профил Виж по-долу
Глюкоза - на гладно 4.78 mMol/L н.2.5 - 5.5/гранични5,5-7,2/патолог>7.2
Глюкоза - на 60 мин. * mMol/L н.<8.8/гран.8,8-12,2/патол.>12.2
Глюкоза - на 120 мин. 5.31 mMol/L н.< 6,6/гран. 6,6-8,3/патол.>8.3
Test (profile) name Result Measurement Reference values
Фибриноген 6.05 g./L 1.69 - 5.15
На гастроентеролог също ходих, имаше много работа и за 3 мин ме прегледа, натисна ми стомаха, поразпита ме и изрази мнение, че според нея не е ГЕРБ рефлукс , но за всеки случай да пия 1 седмица Нексиум - инхибитор на протонната помпа. Ако мине значи е ГЕРБ, а ако не .........
Тази кашлица ми е след грип и малко нелогично ми звучи да е намесен стомаха в това страдание. Страхувам се да не е нещо лошо в хранопровода или трахеята, не знам как мога да разбера какво имам там което ме кара постоянно да прочиствам и покашлям, сега чувство на буца в гърлото имам и се усложнява състоянието ми. Хапна ли нещо, започва се ръмжене, покашляне, секрет се насъбира, изтиквам го с прочистване и после усещане за буца в гърлото. Сега вече и без да се храня ги имам тези симптоми, но се засилват при хранене. Само нощем като спя не усещам нищо и нямам симптоми. Какво ще е това как никой поне не може да предположи .....Парите за ходене по Софии и не знам къде вече се изчерпват, аз се влошавам. Това свирене при вдишване пак го има понякога, звукът е все едно през пробита фуния или като че въздух влиза от 2 места, да не би да имам пробита трахея и да изтича храна от там в дроба, вече не знам към кого да се обърна. Знам, че имате много запитвания и натовареност, но много ще се радвам ако получа съвет от Вас. Оценявам помощта Ви. Поздрави

anelia.rs
Posts: 8
Joined: Mon Feb 04, 2013 3:21 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Помощ относно упорита кашлица

Postby anelia.rs » Sat May 18, 2013 6:35 pm


temcontrol
Posts: 2
Joined: Mon Sep 19, 2016 9:56 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Помощ относно упорита кашлица

Postby temcontrol » Mon Sep 19, 2016 10:21 am

Искам да споделя моя опит с упоритата кашлица и задух.Всичките симптоми съвпадат с описаните по горе,сдопълнение хрипове и свистене в дробовете.Повлияват се единствено от МЕДРОЛ !
Обаче след около 7-8 месеца прием на медрол получих възпаление на лявата гърда.Ехографа показва това възпаление.Взеха ми кръв за хормонално изследване.Всичко това се прави в Германия в момента на писане на поста..Урологът , гледал ме на ехографа , каза че кортикостероидите влияят силно на синхрона на хормоните в организма.Сега чакам резултата от хормоналното изследване и евентуална терапия.Спрях медрола и всичко се върна в началната фаза - кашлица,задух,хрипове.
Пол - мъж
Възраст - 65г.
Височина 176 см.
Непушач от 25г.
Допълнителна информация : Оперативно сменена аортна клапа ,месец октомври 2014г.Тогава ми откриха и диабет тип 2.

temcontrol
Posts: 2
Joined: Mon Sep 19, 2016 9:56 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Помощ относно упорита кашлица

Postby temcontrol » Mon Oct 24, 2016 12:12 pm

Хормоналните изследвания са в норма.Гърдата започва да спада.Урологът каза , че няма нищо тревожно - реакция на организма.Сега отивам на пулмолог - 15.11.2016г.След това ще коментирам резултата.Кашлицата ми реагира само на кортикостероид - преднизолон 3мг. една таблетка вечер и две инхалации дневно със СЕРЕТИД.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests