Стафилококус ауреус при дете на година и 5 месеца

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Rossy
Posts: 1
Joined: Sun Jun 03, 2012 2:21 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Стафилококус ауреус при дете на година и 5 месеца

Postby Rossy » Sun Jun 03, 2012 6:53 pm

Здравейте!
Казвам се Роси и имам нужда от вашата помощ.
Търсих материали за стафилококовите инфекции при кучетата и при малките деца, и за щастие попаднах на този форум. Дискусиите обаче са от 2008г. и за това поставям темата като нова.

В случая ме интересува дали куче, имало стафилококус ауреус, може да бъде опасно за малкия ми син.
Синът ни се роди през декември месец 2010г.. Имаше проблеми - некротизиращ ентероколит, след раждането остана 14 дни в кувьоз и го лекуваха с 4 различни антибиотика. Не е кърмен. Когато стана на три месеца го заведохме за един уикенд при родителите на съпруга ми. Месец след това на кучето им - голяма немска овчарка на 15 години - му откриха стафилококус ауреус. Заведоха го на преглед, защото пишкаше в апартамента, откриха му тумори по едната стена на пикочния мехур и обяснението за невъзможността да контролира пишкането бяха туморите и стафилококите. Нямам представа дали е било така и когато синът ни е бил там.
Лекуваха стафилококите и след 6 месеца изследванията на кучето бяха отрицателни за стафилококи. Няколко последователни изследвания в края на лятото и началото на есента показаха отново, че стафилококи при кучето няма. Консултирахме се с педиатри и ветеринарни лекари. Според някои да водим сина си при кучето беше абсурд, според други нямаше проблем. Притиснати от непрекъснатите обвинения, продължаващи и до днес,че не пускаме малкото дете при баба си и дядо си, двамата със съпруга ми решихме да го заведем при тях за една седмица, все пак изследванията на кучето бяха отрицателни!
Проблемът дойде около месец и нещо след това гостуване. В края на септември месец на рамото на сина ни за около 6 часа се разви цирей, който за тези 6 часа зае половината от малкото му раменце. Още същата вечер направихме изследвания. Те показаха повишени левкоцити. За щастие се излекува още с първия антибиотик - Сумамед и мазане локално с БАКТРОБАН.
Не можем да се преборим със страха си и не го пускаме при кучето, от което следват проблеми вече повече от една година. Не искаме да правим компромиси със здравето на собственото си дете.
Моля да ни помогнете! Каква е вероятността тези стафилококи да са пренесени от кучето върху детето ни и има ли риск, ако вбъдеще синът ни ходи там? Тъй като се страхуваме много, има ли начин да разберем дали инфекцията при кучето е напълно излекувана и дали тези стафилококи, лекувани дълго време, не присъстват и в апартамента? Какви мерки е необходимо да вземем? Или най-добрият начин е дедето ни да няма и занапред контакт с апартамента и кучето? Или единственият вариант е да се ремонтира апартаментът, след като кучето вече го няма там? Моля за вашия съвет, тъй като мненията на специалистите явно са коренно различни. Искам да подчертая, че кучето не е имало открити рани.
Майка ми е дерматовенеролог и знам за малки деца, които трудно се повлияват от антибиотично лечение точно срещу този вид стафилококи. Тя е категорична, че не бива да се рискува да се води детето ни в апартамент, в които живее куче, още повече - имащо такива проблеми. За деца със същата инфекция прочетох и във форума тук.
Ще ви бъда изключително благодарна дори за отговор от няколко думи! Повечето лекари не се ангажират с нищо конкретно относно рисковете на детето ни.

С огромна признателност : Роси

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококус ауреус при дете на година и 5 месеца

Postby Bulgaricus » Tue Jun 05, 2012 12:43 am

Здравейте!
Трябва да се вземе посявка от устата, гениталиите и от ануса на кучето, за да изключите, че то не е носител. Едва тогава ще знаете повече. За другите мерки мога да пиша с часове, но направете първо изследвания на кучето. Можете натривките да ги вземете сами, да Ви покажат в лабораторията за какво иде реч. От въпросния абсцес на детето също трябва да се вземе секрет и да се види кой е причинителят.
Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 54 guests