Първична ХИВ инфекция(Acute HIV Infection)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
anonymous_sf
Posts: 3
Joined: Thu May 10, 2012 9:51 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Първична ХИВ инфекция(Acute HIV Infection)

Postby anonymous_sf » Thu May 10, 2012 10:57 pm

Здравейте,

Малко ми е трудно да пиша, понеже знам колко е лошо отношението на хората към хората с ХИВ инфекция особено в БГ. Но ми трябват няколко съвета.
Заразих се с ХИВ в края на февруари, около 10 дена по късно получих симптоми на първична хив инфекция, протичащи като лек грип който все повече се влошаваше.
Подържах субфебрилна температура около 3-4 седмици, която рядко се покачваше, нощни изпотявания, мускулна слабост и кво ли още не.
Всички изследвания ми бяха в норми, ходих на какви ли не лекари и разбира се никой не разбра какво ми има, правиха ми куп тестове но нищо.
След няколко сърча в чичко гугъл, навързване на информацията и събитията и незащитеният контакт който имах месец по рано, реших да си направя хив тест който се оказа положителен.
Следваше потвърждение от националната лаборатория, и после протокол и номерче.... няма да описвам нервите и шока, но мога да кажа че съм силна личност и успях да се справя...
Първичната инфекция не отшумяваше, направих вирусен конюктивит, и отит и ме тъпчеха с капки, кремчета. на 6-7та седмица поне нямах температура и спрях да се изпотявам.
Почуствах се по добре, и спрях да имам симптоми на вирусна инфекция, излязоха ми изследванията и бяха добри, CD4+ = 1240, Virus load = 1780.
От скоро обаче съм с непрекъснато главоболие, ту от едната ту от другата страна на главата и болки(не толкова болка колкото неразозположение) в ухото. Пия аналгин или ибупрофен и ми минава за няколко часа и после пак.
Също така забелязах че от като започна всичко съм с непрекъснато висок пулс, който варира от 90 до 105. Кръвното ми е ок, движи се от 130/80 до 140/95
Възможно ли е повишеният пулс и главоболието да се дължат на инфекцията и на това че организма все още се бори и не приключил процеса на сероконверсия??

В инфекциозна ми казаха че нищо ми няма и щом ЦД4 са ми толкова добри за всякакви оплаквания да си ходя при съответните специалисти а не при тях.
Но ако отида някъде всички ми разправят вирусна инфекция пии изопринозин, и нерви и стрес карай го по спокойно.
Дали да потърся консултации с кардиолог и невролог ?

П.С: Възраст 29

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Re: Първична ХИВ инфекция(Acute HIV Infection)

Postby ptomoff » Sun May 13, 2012 8:14 pm


anonymous_sf
Posts: 3
Joined: Thu May 10, 2012 9:51 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Първична ХИВ инфекция(Acute HIV Infection)

Postby anonymous_sf » Mon May 14, 2012 12:48 pm

Sorry, не мислех че е от такова голямо значение в конкретният случай.
29г/ 175см/ 76кг. Нищо не приемам в момента.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Първична ХИВ инфекция(Acute HIV Infection)

Postby Bulgaricus » Sat May 26, 2012 9:27 pm

Здравейте!

Първо бих искал да Ви кажа, че ако сте се зачели вув форума сте щели да видите, че тук не съдим за хората по това от какво са болни, от какъв пол са или какъв е цветът на кожата им или сексуалната им ориентация, а по това какви са чертите на характера им.
За всички важи едно и също условие и не дискутираме по темата, защо трябва всеки да сподели пол и възраст. Важно е и няма алтернативни мнения. Пол не сте писал/а, предполагам е мъжки?
Това, че сте се заразили няма как да го коментирам, не сте и питали. Вие сте прочел/а вече много повече по тази тема от повечето лекари и няма нужда да Ви казвам, че не става дума за смъртоносна инфекция в днешно време.
По същество:
1) Щом имате болки, то е логично, че от тук насетне ще приемате редовно болкоуспокояващи. Говорете с лекаря си на темата за стомаха и дали няма да е добре да Ви предпише пантопрацол. Последното, което сега Ви трябва е и стомашни проблеми да получите. Според мен е задължително да има такава медикация, освен ако няма някакви свъхнови имунологични изследвания, които да говорят срещу тази медикация, но не вярвам да е така.
2) Високият пулс има обикновено нещо общо с акутни инфекции, болки, медикаменти и общо психическо натоварване. При Вас вероятно става дума за комбинация от симптоми. Не е вероятно пулсът Ви да има нещо общо с вирусното число или СД4, освен ако те не се влошат до такава степен, че да има съпътстващи инфекции.
3) Няма да е грешно да говорите с кардиолог рутинно и да си направите ЕКГ. Освен това е добре и изследвания на щитовидната жлеза да си направите при тези оплаквания.
4) За главоболието може първо да си направите рентгенови снимки и ако на тях не се види синузит ЯМР с контраст. Често има кисти, които трябва да се лекуват.

И няколко общи напътствия бих искал да кажа: 1) важно е медикаментите да се приемат винаги по час, защото това е ключов момент при репликацията на ДНК; 2) важно е когато имате инфекции да си правите винаги антибиограма и да не се лекувате на посоки, а само целево; 3) важно е да планирате леченията си така, че НИКОГА да не оставате без лекарства; 4) важно е да се ваксинирате винаги срещу грип и по възможност срещу тепатит А и Б.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

anonymous_sf
Posts: 3
Joined: Thu May 10, 2012 9:51 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Първична ХИВ инфекция(Acute HIV Infection)

Postby anonymous_sf » Sun Jun 03, 2012 10:48 am

Много благодаря за изчерпателният отговор. За пола да мъж съм.
Последвах съвета ти и ходих на изследвания за щитовидната жлеза - ТСХ ми е 3.2 казаха ми че е в нормите.
Ходих и на кардиолог съответно ЕКГ ми е напълно ок, пулса ми беше 90. Кардиолога ми каза че най вероятната причина е стрес и притеснения, да си почивам повече и да не се ядосвам. Да се опитам да намаля стреса.
Ходих на невролог за главоболието, казаха ми че най вероятно е мигрена и ми изписа да пие Ацефеин да види дали ще се повлияе. Пих 3 и спря да ме боли главата. Сега от време на време ме боли. Невролога ме помоли да следя за симптоми на повръщане и дразнителност към светлина и шум, и ако продължи да ходя на скенер/ямр.
Относно корема, казаха ми че червата са основно място за вируса и че е нормално да изпитвам дискомфорт в началото, да спазвам диета и да намаля мазнините. Изписаха ми биопразол.
Да, знам че не е смъртоносно а го класифицират като хронична инфекция и с антивирусна терапия може да си живееш нормално дълго време.
На мен вирусният товар и ЦД4 са ми добре и като за начална инфекция VL ми е даже доста нисък. Предупредиха ме че процеса на сероконверсия ще трае около 6 месеца и организма ще се бори и може чуствам отпадналост и да имам различни оплаквания, но това ще премине когато достигна баланс на VL и CD4.
Основният проблем за момента е психологичен но се опитвам да се справям и съм се отдал на работата си и приятелите си, и се опитвам да внимавам и да не се ядосвам. Като цяло едно подобно нещо промения целият ти живот и те кара да промениш всичко..
Единственото нещо за което се притеснявам е че в БГ не може да започнеш Антивирусна терапия преди ЦД4 да паднат до 300-400, а аз лично не искам да чакам и предпочитам да е сега за да предовратя увреждания на мозъка и други органи.
Сега ще се опитам да си намеря личен лекар който да не се притеснява да ме преглежда и да се чуствам ок да говоря с него. Защото сега като ходя на прегледи не мога да споделя какво ми е и може би заблуждавам лекарите.
Относно имунизациите, чудя се в момента и ме е страх но предполагам е добре, докато ми е добра имунната система. Аз си правих тестове за хепатит а/в/с/ и златен тест за туберколоза всички са "-"

Благодаря отново.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Първична ХИВ инфекция(Acute HIV Infection)

Postby Bulgaricus » Mon Jun 04, 2012 10:50 pm

Да, това е основната трудност. Да намерите някой лекар, с който да можете да си говорите, който да Ви рабира и да не Ви съди, а приеме със заболяването Ви такова, каквото е. За съжаление не могат повечето въпроси по интернет да се решат, но и тук можете винаги да пишете.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

hiv-1
Posts: 1
Joined: Sat Sep 01, 2012 2:14 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Първична ХИВ инфекция(Acute HIV Infection)

Postby hiv-1 » Sat Sep 01, 2012 2:40 pm

Моля Господине, кажете колко време след заразяването в дни си направихте тест, и знаете ли от какъв тип е- Elisa антиген-антитяло, Elisa- антитяло или друг и след колко време излязоха резултатите и също така дали теста е направен в КАБКИС или другаде. Питам, защото май сме от един клуб по отношение на Хив статуса и искам малко информация-предварително благодаря!!!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 70 guests