Лепкава, с бяла консистенция, храчка, след хранене

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Nikoni
Posts: 8
Joined: Thu Apr 26, 2012 10:46 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Лепкава, с бяла консистенция, храчка, след хранене

Postby Nikoni » Thu Apr 26, 2012 10:56 pm

Здравейте, мъж на 28 год. съм, 188см и 92кг., храня се добре, спортувам и не пуша, не приемам лекарства.
Проблемът ми се състои в следното, че непосредствено след хранене (до 5 мин.) отделям една дразнеща храчка (с бяла лепкава консистенция). Ям много млечни продукти, не прекалено, обожавам кисело мляко. Имам и газове, от време на време с много неприятна миризма. Носът ми също е често запушен, по-скоро от както се помня.
Имам тъпа болка в областта на пъпа (дърпане), при напрежение и стрес се обажда веднага. Преди 2 години ми правиха изследване с бариева каша, където откриха деформация на пилора с язвен процес в тази област (не е доказан с друго изследване и според мен пресилено заключение на рентгенолога), не са ми правили гастроскопия. След това внимавах как се храня, защото лютото ми дразни много стомаха.
Преди 4 години изкарах много тежка заушка с панкреатит ( 7 дена в болница, на 3тия ден от заболяването Алфа Амилазата беше 400 при референтна стойност до 90, на 10тия ден се беше нормализирала със стойност 66). Имах и субфебрилна температура и веднага след това лежах в пулмология с пневмония 7 дена, лекуваха ме с антибиотик терцеф. След 45тия ден температурата се нормализира, пих изопринозин и побързах да забравя за всичко.
Моля за вашето мнение, дали храчката след хранене е свързана с панкреаса или резултатът от изследването с бариева каша или от къде може да идва въобще? Може ли тъпата болка в областта на пъпа да е свързана с панкреатита, който изкарах със заушката, моето мнение е, че го овладяхме, но аз по-принцип нося на нерви и болка и не съм от хората, които хленчат и се травмират...
Какви изследвания бих могъл да си направя, живея в Канада за момента.
Благодаря предварително. Живи и здрави.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лепкава, с бяла консистенция, храчка, след хранене

Postby Bulgaricus » Sun May 06, 2012 6:18 pm

Здравейте!

Първо се изключват баналните причини и се прави микробиологично изследване на храчката.

След това е необходима гастроскопия, нямате друг избор, защото само тя е признат и достоверен метод да се види лигавицата под пропофолна наркоза и да се знае от там ли иде проблемът или не.

След тези две изследвания ще намерите отговорът на въпроса Ви.

Знам, че в Канада се чака дълго, затова можете сега да си уредите час.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests