кръв в еякулата?

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
vencii_nokia
Posts: 4
Joined: Sat Mar 31, 2012 9:12 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

кръв в еякулата?

Postby vencii_nokia » Sat Mar 31, 2012 11:18 am

здравейте. На 28 години съм 168см. 60кг. други заболявания имам синузит и алергия от домашен прах и тревни полени, в момента вземам цитросепт (имуностимулатор), не приемам други медикаменти.
Появи ми се кръв във еякулата за пръв път преди около 3 години, без други симптоми и изчезна от самосебе си. След няколко месеца имах много силна остра болка в областта на простата появи се вечерта докато спях, след това отшумя от самосебе си , появяваше се периодично на 4-5 месеца за по една две вечери. Преди 3 месеца отново се появи кръв в еякулата, този път отидох на уролог.
Уролога без да ми прави каквито и да е изследвания ми изписа антибиотик за 5 дена мисля че антибиотика беше офлоксин и едни хапченца пефлавит. Каза ми като приключа с антибиотика да изчакам дава три дни и да си направя изследвания на еякулата , посявка и антибиограма. Направих си антибиограмата излезе отрицателна , но имам съмнение че докато занеса пробата в лабораторията понеже беше много студено и съм убил всички бактерии.
След около месец отново се появи силна болка в областта на простата , отидох отново да си направя антибиограна на еякулат този път имаше положителен резултат, бактерии" staphylococcus haemolyticus" и "enterococcus" , уролога отново ми изписа антибиотик за 5 дни "Зинат" и някакви витамини. 5 дни след като приключих с антибиотика си направих друга антибиограма, отново положителна този път с една бактерия "staphylococcus haemolyticus".
Отидох при друг уролог препоръчан ми като много добър специалист , който не реботи със здравна каса и взема 60 лв. за преглед, д-р Стамболйски във сити клиник Варна. Показах му досегашните ми изследвания и обясних какъв е проблема , той без да ми преглежда ми каза , че имам вродено стеснение на уретрата което след време трябвало да се оперира защотото ще имам проблеми , след това ми направи някакъв тест за качеството на уринирането , уринирах в някакъв уред с една фуния и отдолу една каничка. След това ми разпечата някаква диаграма от изследването и ми каза , че много лошо уринирам , Пита ме вечер ходиш ли често до тоалетна , аз казвам че понякога ставам веднъж на вечер понякога не ставам изобщо, той ми каза че понеже още съм млад и затова още нямам сериозни проблеми , гледа ме на ехограф и каза , че че в пикочният ми мехур има 2-3 мл. урина и всичко било добре но засега. После ми каза да си направя изследване за трихомони и още нещо , аз го питах дали антибиограмата няма да открие трихомони той ми каза че те се откривали с друго изследване. Искаше да ми изспише някакви хапчена алфа блокери или бета блокери не помня точно , но те много понижавали кръвното а моето обикновенно е 110 на 70 или 120 на 80 и не ми ги изсписа , изсписа ми някакви билкови хапчета които да пия два три месеца, но в две аптеки не бяха чували за такива хапчета.
Сега вече съвсем се обърках какво ми има , мисля да отида при друг уролог. Другото което ме притеснява е че много лесно се изморавям и се чувствам отпаднал почти постояннно, отслабнах с 8 килограма не мога да спортувам , а преди спортувах редовно. Незнам дали това има нещо общо с инфекцията на простата ако имам такава изобщо.
Благодаря предварително за съветите и мнениеята, вече наистина започнах да се отчайвам не виждам изход от тази ситуация а така не се живее.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: кръв в еякулата?

Postby Bulgaricus » Sat Mar 31, 2012 11:58 pm

Здравейте!

Досегашната процедура не звучи да е грешна, ако са направили всичко, което са казали, че са направили, което няма как да знам, дали е така.

Може да се направи и цистоскопия. По принцип с Вашите симптоми тук се прави това изследване, но е болезнено и българските уролози надали го правят с пропофол и затова сигурно много рядко се стига до него.

Докато имате инфекция не бива да спортувате. 3-4 Седмици след нея можете да започнете отново. Добре е да Ви направят и пълна кръвна картина, бъбречни и възпалителни показатели с кръвната картина и изследване на щитовидната жлеза.

Често инфекции могат ,ного опасно да засегнат и сърцето, затова с такива симптоми е добре и кардиолог да види сържето на ехограф и да направите ЕКГ под натоварване, за да се види, дали има проблем или само си го внушвате.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests