Висока температура, много високо СУЕ и различни пътища...

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Renee
Posts: 1
Joined: Thu Mar 08, 2012 3:37 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Висока температура, много високо СУЕ и различни пътища...

Postby Renee » Thu Mar 08, 2012 3:59 pm

Привет, на 34 г. съм от три седмици съм с доста висока температура - в началото почна с почти 40 градуса. Първата седмица си пих само парацетамол, витамини, калций и ибупром синус, защото освен всичко все още кърмя 8 месечното си бебе...Постепенно положението със синусите взе да става зле - почнаха да ме болят, температурата все си я подържам сутрин 38 вечер към 39, имам страхотна кашлица и болки в мускулите на гръдния кош. Заради температурата нямам и апетит - свалих поне едно 4 кг. до момента. Такааа - рентгенографията на синусите е ясна - всичко в ляво е тотално засенчено, рентгенография на бели дробове е ок - нищо. Изписва ми личната клиндамицин - пия си го аз 8 дни - все така си вдигам температура и като че ли има известно подобрение в синусите, защото вече не ме боли, като си навеждам главата или при натиск. Правя кръвни изследвания - СУЕ 76!!! Тръгвам по специалисти УНГ - в Токуда ми казват - пункция на синусите или като вариант още един антибиотик Таваник и разни отбъбващи капки/въпреки че нуждата ми от такива е понамаляла/, отивам за второ мнение в 1 градска - за София става въпрос - там цял един професор ми казва - Нямаш нужда от пункция, ела утре да пуснеш нови кръвни тук - а старите са ми само от предния ден, изписа ми и някакви хомеопатични и да си доизпия клиндамицина, - това се случва днес. Връщам се обаче вкъщи - вече с 38.5 а след половин час вече 39.1. Чудя се какво да правя - да я правя ли тази пункция да елиминирам един възможен проблем ....защото все ми се струва, че може би има нещо друго но никой нищо не ми казва - тези болки в ребрата можело да бъдат възпалени междуребрени нерви, или мускули...кашлям си - ама пък можело да е от синузита - стичащите се секрети да дразнят....Майка ми, която е кардиолог, но за съжаление не е в София, вика да я правя тази пункция, защото тази вече 3 седмична висока температура крие рискове от увреждане на бъбреците или сърцето и пр..., освен това се притеснява да не стане някое усложнение от синузита......Просто вече незнам кого да слушам. Някой дали е имал сходни проблеми? Благодаря за търпението!
П.С. 167 см , в момента 56.5 кг, както казах пия клиндамицин, слагам си капки назодрен, и стандартните там витамини и пробиотици...

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Висока температура, много високо СУЕ и различни пътища..

Postby Bulgaricus » Fri Mar 16, 2012 8:06 pm

Здравейте!

Първо, трябва да не се панирате, защото така ще се влошите още повече.

Второ, лечения има много и всички са сами по себе си правилни, но синузит се лекува трудно.

Единственото ефикасно лечение е честата инхалация на солен чай. Разтваря се сол в тенджера с чай от лайка. Толкова йодирана сол, колкото може да поеме течността, по възможност едра сол. Инхалира се всеки ден, без да се изгаря лицето с хавлия около лицето над тенджерата по около 20 минути преди лягане. Дългосрочно слузта се разтваря и бактериалното натоварване намалява. В комбинация с антибиотик реаултатът е добър. Важно е антибиотикът да се предпише след посявка.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 51 guests