Подуване и зачервяване на дясната ръка при излагане на студ.

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
profi
Posts: 2
Joined: Mon Feb 27, 2012 12:49 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Подуване и зачервяване на дясната ръка при излагане на студ.

Postby profi » Mon Feb 27, 2012 1:26 pm

Здравейте,

Аз съм на 24 години, висок 179см и тежа 66кг. Нямам заболявания, за които да знам и не приемам медикаменти.
От около 3-4 години, не помня кога точно се появи за първи път, започна да ми се подува дясната ръка, предимно пръстите. Получава се само зимата, когато ръката е изложена на студ. Например когато съм пред компютъра и я държа на мишката, къщата не е добре отоплена и прекарвам доста време пред компютъра. Пръстите се зачервяват и подуват, в зависимост от това колко време е изложена на студа, при по-дълго излагане подуването и дразненето е по-голямо, когато ръката се стопли започва и да ме сърби. Миналата зима стигнах до положение, в което едвам си свивах пръстите, защото бяха прекалено подути. Спрях да я излагам на студ и около една седмица не използвах ръката, държах я само на топло, при това положение спадна и се оправи. Също когато се стопли времето пролетта постепенно се оправя.

Този проблем не се е появявал при лявата ръка, независимо колко я оставам да измръзва. Но една от миналите зими се получи на пръстите на краката, защото ми се налагаше да пътувам повече и бяха изложени на повече студ.

Прикачвам и снимка на ръцете ми в момента:
Attachments
Image0115.jpg
(202.9 KiB) Not downloaded yet

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Подуване и зачервяване на дясната ръка при излагане на с

Postby Bulgaricus » Thu Mar 08, 2012 12:05 am

Здравейте!

Да, може да са много причините за това състояние.

НО има една, която е най-вероятна. Най-общо се описва с думата подагра.

Патофизиологията е следната: човек се храни с месо, мляко и други храни, които съдържат т.нар. пурини. Това са химични съединения, които изграждат ДНК-то в клетките и се съдържат в пъти повече в животинските продукти, като месо, мляко и яйца.

Когато се храним с тях, ние притежаваме ензими, които прекъсват химичните връзки, между атомите им и така ги превръщаме в свои собствени градивни елементи или в енергия.

При някои хора тези ензими или гените за тях имат дефект и ензимите не са достатъчни, за да се справят с всички пурини. Като междинен продукт в тялото се натрупват кристали, които засягат, подобно на ревматологично заболяване ставите и ги увреждат. Симптомите са точно такива: подуване с или без болки. Освен това са засегнати предимно студените стави, защото колкото те са по-топли, толкова повече се разтварят тези кристали, т.е. при студените стави кристалите се натрупват повече.

Това е най-вероятната Ви диагноза. Дори и да нямате това заболяване най-вероятната причина е такова възпаление, независимо как ще го наречем.

Други причини са например притискане на нерв в гръбн. стълб или в или около рамото, така регулацията на тонуса на съдовете също може да е засегната.

Прави се изследване при личен лекар на кръвта, за да се провери тази диагноза.

Ако бяхте в третия свят и нямахте достъп до медицина, бих казал, че ако опитате да приемате алопуринол (пробно, сравнително безопасно лекарство е) редовно, докато имате тези симптоми за около 1-2 месеца и те се подобрят от него, то точно за такава диагноза ще иде реч. Обсъдете тази възможност с личния си лекар.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

profi
Posts: 2
Joined: Mon Feb 27, 2012 12:49 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Подуване и зачервяване на дясната ръка при излагане на с

Postby profi » Fri Mar 09, 2012 1:42 am

Благодаря за отделеното време, информацията и съвета. Надявах се да не ми се налага да ходя до болницата, но май няма да се размина с това.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Подуване и зачервяване на дясната ръка при излагане на с

Postby Bulgaricus » Fri Mar 09, 2012 8:54 pm

Не. Няма как да се каже без амбулантно изследване.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 69 guests