Болки в слабините (от лявата страна)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
mts89
Posts: 1
Joined: Sun Feb 26, 2012 11:10 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Болки в слабините (от лявата страна)

Postby mts89 » Sun Feb 26, 2012 11:52 am

Здравейте !
Поради това, че не виждам скорошна тема по подобни оплаквания надявам се че не е проблем, че създадох нова такава!
На 22 (почти 23) години съм, ръст 181см, тегло 74-75кг, не взимам медикаменти (освен витамини и от янколко дни таблетки калций+ витамин Д) , нямам други оплаквания
От 3-4 дни имам болки в областа на левия тестис. Болките ги почуствах в Четвъртък, и тъй като наподобяваха болка като след удар по генеталлиите- не им обърнах чак толкова внимание в началото. Проблемът е, че те не затихнаха както обикновено ами продължиха до вечерта. Болката не е постоянна а се получава предимно по време на движение или напрягане на коремните мускули. В седнало или легнало положение нямама никакви проблеми. В петък реших да не с енатоварвам много и дори при ходене нямах оплаквания като цяло... само чувството за тежест на указаното място. В събота (т.е. вчера) ми се наложи да упражня по-тежък физически труд с вдигане на тежки предмети. В началото нямаше проблеми но след известно време в движение и напрягане тежестта се превърна в болка (отново търпима, но дразнеща и увеличаваща се при продължаване на натоварването). Мога да добавя, че когато болката се засили тя продължава в посока коремната област (покрай пикочния мехур) до тазобедрената кост от лявата страна, когато болакта значително се увеличи са ми достатъчни 10-15 минути почивка в седнало или легнало положение и тя значително намалява или почти изчезва акто отново остава само усещането за тежест. Все още не съм ходил на консултация с личния ми лекар или специалист поради нерабоните почивни дни най-вероятно ще го посетя утре (но преди това реших да чуя други мняния ), ако не е проблем ! Тъй като попрочетох и доста информация от вчера .. почнха да се плаша да не е нещо серизоно и затова реших да се обърна към вас ако можед а ми дадете съвет какъв специалист да потърся: уролог; хирург или някой друг ?
П.С забравих да спомена, че по принцип при физическо натоварване имам болки вкръста около последните прешлени и опашната кост те не са от "вчера", ами вече ме мъчат от занчително време (2-3) години. Незнам дали има връзка с гореописаният случай, но все пак го споменавам защото вчера при физ. натоварване доста бързо получих болката и затоплянето в кръста !

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Болки в слабините (от лявата страна)

Postby Bulgaricus » Wed Mar 07, 2012 11:44 pm

Здравейте!

Симптомите Ви са най-близки до предполагаемата диагноза "херния".

Трябва да Ви прегледа хирург и до тогава да не вдигате тежко.

По-слабо вероятно е да става дума за заболяване на тестисите или за инфекция.

А за какво ги приемате Вие тези витамини и по-специално витамин Д?

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 54 guests