Припадане със посинели нокти?

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
dantemp
Posts: 3
Joined: Tue Jan 03, 2012 6:10 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Припадане със посинели нокти?

Postby dantemp » Tue Jan 03, 2012 6:16 am

Преди няколко дена ми се случи почти от нищото да припадна и изгубя съзнание за половин минута, като се събудих бях отпаднал, избиваше ме студен пот, усещах ледена студенина по цялото тяло и ноктите на ръцете и краката ми бяха сини.
Ясно ми е че само от толкова не може да ми кажете точно какво ми има, но ми се ще да знам възможностите. Доколкото разбрах лекарите бяха по притеснени от факта че ноктите ми бяха посинели отколкото от това че съм припаднал, защо е така, какво означават сините нокти?

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Re: Припадане със посинели нокти?

Postby ptomoff » Tue Jan 03, 2012 8:43 pm

Когато задавате въпрос за здравословен проблем, моля, споделете Вашите възраст, ръст, тегло, други заболявания и медикаменти, които приемате.

dantemp
Posts: 3
Joined: Tue Jan 03, 2012 6:10 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Припадане със посинели нокти?

Postby dantemp » Tue Jan 03, 2012 10:54 pm

ми аз питах по принцип, ама ако смятате че има особено значение

23
1.83
95
нямам
никакви

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Припадане със посинели нокти?

Postby Bulgaricus » Tue Jan 03, 2012 11:55 pm

Най-вероятната диагноза е вазовагална синкопа. Трябва да Ви се направи ЕКГ, за да се изключи сърдечна причина.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

dantemp
Posts: 3
Joined: Tue Jan 03, 2012 6:10 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Припадане със посинели нокти?

Postby dantemp » Wed Jan 04, 2012 11:49 pm

ЕКГ май ми правиха, гледаха ми кръвоносните съдове и сърцето с някъв апарат с кръгъл връх дето ми го натискаха там, нищо не намериха. Сега следват ЕЕГ и Доплер.
Пак питам, какви са възможностите, ако са толкова много всичките, поне някакви ако можете да ми кажете.

Еdit: Глупости говоря, ЕКГ беше онова дето изкарва ритъма на сърцето на лист като показанията за земетресенията, нали. Такова нещо ми правеха и спешна помощ 15 мин след инцидента и в спешното, никакви проблеми. Онова дето ми гледаха и ми слушаха сърцето и кръвоносните съдове е друго явно, ама и то толкова даде резултат.

Сега гледам че за синкоп пише "Продромите се представят от главозамайване, нарушено зрение ("черни петна"), бледост, изпотяване и гадене". Няколко пъти през живота ми съм имал "нарушено зрение" под формата на размазани петна от периферното ми зрение и така и не намерихме причина. Всичко това значи че и петната и припадъка може да са просто от физическо или психически изтощение, така ли?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Припадане със посинели нокти?

Postby Bulgaricus » Sun Jan 15, 2012 3:04 pm

Има няколко редки неврологични заболявания, които обаче са толкова рядко срещани и прогресивни, че не е вероятно да ги имате.

Важно е, дали ходите на спорт, каква вода пиете, какви са стойностите на кръвното Ви налягане.

Често хората припадат, без да са болни, когато стоят дълго време на едно място. Физическото движение на краката има нещо общо с физиологичното изтласкване на кръвта в посока на главата (краниално), защото вените на краката имат едни специални клапи, които позволяват движение на кръвта само в една посока. Затова движението е важно. Сърцето напълно само не може всичката кръв самостоятелно непрекъснато да движи.

Често липса на минерали (не на витамини!) може да доведе до такива спазми или "отпускания". В такива случаи се приемат минерали, без витамини като хранителна добавка.

Други хора не внимават как се хранят и кога се натоварват и ако не са свръхтренирани и се натоварят след или по време на ядене, особено на мазно се получава "временна исхемия" на мозъка и може да се стигне до такива припадания, защото "кръвта е около стомаха, а не в главата".

Друга причина е сънят. По време на сън нервната система се регенерира. Тази регенерация има нещо общо с контрола на тонуса, т.е. стягането и отпускането на артериите и на вените. Ако нередовно спите такава дерегулация може да доведе до припадания.

Натрий, калий и магнезий, преди всичко натрий се съдържа в домакинската сол. Който много се поти, губи много натрий и не бива, ако прави спорт да ползва вода, бедна на натрий.

Диабет води до моменти, при които може да се припадне, но тогава това състояние остава и не е вероятна диагноза при Вас.

По-тежките и особени диагнози са, че може на моменти сърцето да излиза от ритъм, което не може да се хване веднага на такова "спешно ЕКГ".

Ако става дума за състояние, което се е случили 2-3 пъти и не е редовно, ако можете нормално да се натоварвате не виждам причини за притеснение.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 153 guests