Болка в гърдите при вдишване

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
iavor40
Posts: 1
Joined: Tue Dec 27, 2011 4:24 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Болка в гърдите при вдишване

Postby iavor40 » Tue Dec 27, 2011 4:41 pm

Здравейте, на 31 г. съм, 1,77 висок, 100 кг. От около две седмици при рязко поемане на въздух усещам болка вляво под ребрата. Освен това имам чувството, че нещо ми е заседнало под ябълката, но това чувство ту се появява, ту изчезва. Другото, което ми направи впечатление е, че кръвното ми налягане вече една седмица е 120 на 100 и сутрин, и вечер. Ходих при личния лекар правих си изследвания на кръв и урина, каза, че са нормални. Преди около шест месеца имах подобни оплаквания и тогава ми правиха велотест при кардиолог и всичко беше нормално. Към какъв специалист би следвало да се обърна?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Болка в гърдите при вдишване

Postby Bulgaricus » Thu Feb 02, 2012 8:11 pm

Здравейте!

Броят и качеството на оплакванията от "неясен" характер са право пропорционални на наднорменото тегло.

Вашият боди-мас-индекс е 32. Нормален е БМИ до 26, т.е. е добре да отслабнете систематично, а не шоково с около 25 кг. Ако не го направите сега в рамките на 1-2 години, това ще доведе до непоправими щети на здравето Ви.

Конкретните оплаквания, ако не са причинени от сърдечен проблем идват най-често от т.нар. интеркостални възпаления в областта на ставите на ребрата.

Сърдечният проблем се изключва с ехокардиография и с ЕКГ под натоварване.

Последващото изследване е скенер на торакс, защото е възможна и т.нар. диагфрагмална херния.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 45 guests