Болки в долната част на корема

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
huhilan
Posts: 2
Joined: Thu Dec 22, 2011 11:33 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Болки в долната част на корема

Postby huhilan » Thu Dec 22, 2011 11:37 am

Здравейте, казвам се Георги на 30 год. съм, 170 см висок и 80 кг не съм бил болен освен една пневмония преди 7 год. нищо повече. Какъв е моя случай , за да стане по-ясно живея в Испания не в БГ(ако си бях в БГ до сега щях да съм забравил за тия болки), и затова вече не издържам и търся помощ. Завършил съм художествена гимназия и академия учил съм 8 години анатомия и познавам достатъчно добре човешкото тяло и не виждам никакво логично обяснение на проблемите които имам затова искам да попитам тук. Болките в корема може да се каже в цялата долна част доста силни 3 пъти бях в бърза помощ , първоначално всики лекари казваха ГАЗОВЕ, но аз не бях на това мнение защото когато има газове движението и разходката ти помагат а при мен ефекта е точно обратен, след най-малкото физическо натоварване ( излизам за да купя хляб 500м отиване/връщане) и след това аз съм на земята легнал сгънат , почти бял и потящ се от болка. Направиха ми изследвания на кръвта,орината абсолютно перфектен никакви забежки, всичко е в нормите в средата межну минимума и максимума, изписаха ми дуспаталин който на втория ден аз спрях защото - това беше 2-я път като ходих до бърза помощ, след първия ден бях зле , след втория просто ужасно зле без дори да съм ходел работя като гафичен дизайнер и цял ден седя. Онзи ден ме пратиха на ренген, при което на мен ми се наложи да вървя около 600 м от колата до болницата и в 30 мин докато чаках да ми дойде реда аз неможах да се кача на масата за снимка, оттам ме взеха с количка и ме закара пак в бърза помощ. Случих този път на доктор който ме прегледа и каза че ще ме прати на доктор вътрешни болести, но като си поговорихме повечко ме накара да легна пак и ме натисна точно над пениса където се свързват коремните мускули с тазобедрената кост, при което аз подскочих, той каза че не съм за вътрешен а за травматолог и на листа който видях бе написана диагноса: Osteocondritis a nivel de sinfisis del pubis. Дадоха пак хапчета " омепразол" и dexibuprofeno"(Seractil 400mg) за сега 4 дни продължавам с болките сега пиша сгънат на леглото:)
Нямам температура, нямам диария, нямам повръщане, не съм изгубил апетит, Ходя всеки ден нормално до тоалетна, изпускам достатъчно газове, нямам нито един симптом за нещо по чарвата.
Ако наистина имах някакъв възпалителен вътрешен процес то левкоцитите ми трябваше да са в повече а те са в нормите нямам логично обяснение. Благодаря предварително за отговора по темата.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Болки в долната част на корема

Postby Bulgaricus » Thu Dec 22, 2011 11:49 pm

Здравейте,

първото лекарство, което са Ви предписали е за намаляне на движението на червата, което е правилно в такива случаи, защото облекчава болките. Подобно е на бусколизин.

Тази нова диагноза говори за некроза на хрущялна тъкан и до колкото я разбитам предпога връзка със симфизата на ос пубис. Симфиза е сухожилна връзка между две кости.

Тази диагноза, ако е вярна не би показала отклонение в броя на левкоцитите или на с-реактивния протеин във всеки случай. Възможна е, да.

Няма какво да се каже, освен, че следващият лекар по веригата трябва да Ви прегледа колкото се може по-скоро.

По въпросът с газовете можете да направите малък и неопасен експеримент, за да ги изключите като причина. Има един свободно продаващ се препарат: симетикон (Simeticon). Можете да си го купите и да приемате три пъти на ден по една таблетка чрез схрускване. Ако газове са проблема ще има облекчаване на симптомите. Ако не са, нищо няма да Ви стане.

Поздрави,
Булгарикус
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

huhilan
Posts: 2
Joined: Thu Dec 22, 2011 11:33 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Болки в долната част на корема

Postby huhilan » Sun Dec 25, 2011 2:59 pm

Благодаря за Отговора ще пробвам това за газовете ако го има тук и пак ще пиша как се чувствам, имам за 11.01 час при травматолог ще видим какво ще стане...Весели Празници на всички.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Болки в долната част на корема

Postby Bulgaricus » Sun Dec 25, 2011 4:21 pm

о.к. Весела Коледа!
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests