Проблем с крака

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
StefanB
Posts: 3
Joined: Sun Dec 18, 2011 12:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Проблем с крака

Postby StefanB » Sun Dec 18, 2011 1:08 pm

Здравейте, казвам се Стефан на 18 год 172 см. 63 кг. Ще приемам другата седмица Нивалин и Милгама Н рецептилани от невролог
Така, проблемът на някой може да се стори глупав или незначителен, но за мен си остава голям проблем. Занимавам се с жонглиране с топка - нов спорт, изкуство с топка общо зето. Но от 5 месеца имах проблем, който се задълбочи последния месец. Проблемът е , че когато жонглирам левия ми крак някакси няма сила и постоянно изпусках топката, а преди правех около 10000 крачета. ЗАбелязвам, че пръстите ми се свиват без да мога да ги контролирам и също като ходя чуствам левия си крак отслабнал и някак си не го чуствам като десния, ако разбирате какво имам предвид. Видях в интернет, че пробелема, може да е неврологичен и отидох на Невролог и той ме изпрати на Електромиография. Ето ги резултатите - http://imageshack.us/photo/my-images/714/dsc00684sq.jpg/ Може ли това да създава проблема? И дали тези лекарства биха ми помогнали. Наистина ще се радвам, ако някой от вас отговори подобаващо.
Благодаря предварително

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Проблем с крака

Postby Bulgaricus » Thu Dec 22, 2011 11:56 pm

Здравейте!

Да, така направените изследвания говорят за увреждане на нервус фибуларис от лявата страна. Това е ключов нерв, като разклонение на ишиасния нерв.

Как сте го увредили не мога да Ви кажа. Факт е, че е увреден.

Моят съвет е този спорт да го прекратите до изясняване на причината. Витамин Б12, съответно бета комплекс помага при възстановяване на нервите и е добре да приемате от тях висока доза, без да прекалявате, защото ще Ви стане кожата оранжева.

Свиването на пръстите или е в следствие на нервен дефицит или е в следствие на претоварване на сухожилията. Имате ли клип от този спорт, за да видя какво точно се прави при него?

Поздрави,
Булгарикус
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

StefanB
Posts: 3
Joined: Sun Dec 18, 2011 12:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Проблем с крака

Postby StefanB » Fri Dec 23, 2011 7:42 pm

Благодаря за отговора. Ще приемам този витамин. Иначе ето клип да ви покажа какво представлява спорта - http://www.youtube.com/watch?v=d6WLvZuIdW8&feature=plcp&context=C3819dfeUDOEgsToPDskJt1Z40feW22SNipHilKnZL НАкрая на този клип има едно падане, след което 1 седмица след това ми се появи проблема.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Проблем с крака

Postby Bulgaricus » Sat Dec 24, 2011 3:19 am

Да, видях го целия клип.

При този спорт основно глутеалната мускулатура (дупето), но и фемуралната и тибиалната се засилват. Ротационните движения са тези, които най-често водят до наранявания. При този спорт виждам вътрешна и външна ротация, съчетани с максимални разтягания на сухожилията.

Падате на твърд под на лявата страна на крака си, което може да е довело до микроскъсване на малко власинки от нервус фибуларис, защото той от там минава. По-вероятно е обаче тази нервна контузия (нараняване) да е в следствие на този удар при падането, при който нервът се е притиснал силно.

Не може да се каже "по принцип" колко тежки са щетите. Периферните нерви обикновено по-добре зарастват от централните.

Витамин Б12 или цианокобаламин е реално необходимият витамин от първия момент на удара обаче! Защото миелиновите обвивки на нервите растат по-бързо от самите нерви и трябва да се действа бързо, за да се намалят щетите. Засега трябва да не спортувате и да приемате Б12 евентуално и цинк.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

StefanB1
Posts: 1
Joined: Sun Dec 25, 2011 11:00 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Проблем с крака

Postby StefanB1 » Sun Dec 25, 2011 11:08 pm

Извинете, че съм с друго потребителско име, но с предишното ми даваше проблем като поствам.
Благодаря за отговора. Ще приемам добавките, колко време мислите е максималната почивка, която трябва да предприема. И под почивка, добавя ли се тичане, лицеви опори, дълго време ходене и така нататък.

ЕДИТ:
Ок, ще опитам да не се пренатоварвам. Пия Милгама Н 3 пъти на ден, като една таблетка съдържа 250 мг Б12. Достатъчно ли е. Също и Нивалин, ще пия 10 таблетки Надявам се след месец да видя подобрение, което ще усетя надявам се. Възможно ли е за 3 месеца да се оправи напълно или изобщо някога да се оправи напълно.
Това за нараняването след 6 месеца не разбрах, защото имам този проблем от 7 вече и почнах да приемам витамини отпреди 15 дена някъде, защото почна много да пречи на нормални тренировки. Не трябваше ли да се оправи досега въпреки, че съм натоварвал крака си и не съм приемал витамини тези 7 месеца.
Last edited by StefanB1 on Mon Dec 26, 2011 7:58 pm, edited 2 times in total.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Проблем с крака

Postby Bulgaricus » Mon Dec 26, 2011 12:19 pm

Здравейте!

Мнения могат да се редактират, но не и непосредствено едно след друго да бъдат публикувани нови мнения, защото забелязахме, че много хора пускат безброй теми и злоупотребяват с форума.

Всичко, което тазът и краката не натоварва можете да правите, т.е. например бицепс, трицепс, латисимус, брахиална мускулатура, гърди и корем, но не и бягане, велосипед, крос трейнър, лицеви упори. Лицевите упори можете да ги замените със щанга за гръдната мускулатура.

Около 3 месеца след нараняването е добре да се приема Б12. 6 месеца след него вече не може да се очаква подобрение, така че няма смисъл по-дълго да се приема.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

StefanB
Posts: 3
Joined: Sun Dec 18, 2011 12:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Проблем с крака

Postby StefanB » Sun Jan 01, 2012 8:05 pm

Ок, ще опитам да не се пренатоварвам. Пия Милгама Н 3 пъти на ден, като една таблетка съдържа 250 мг Б12. Достатъчно ли е. Също и Нивалин, ще пия 10 таблетки Надявам се след месец да видя подобрение, което ще усетя надявам се. Възможно ли е за 3 месеца да се оправи напълно или изобщо някога да се оправи напълно.
Това за нараняването след 6 месеца не разбрах, защото имам този проблем от 7 вече и почнах да приемам витамини отпреди 15 дена някъде, защото почна много да пречи на нормални тренировки. Не трябваше ли да се оправи досега въпреки, че съм натоварвал крака си и не съм приемал витамини тези 7 месеца.

П.С. Съжалявам, че постнах един и същ въпрос два пъти, но това е последният въпрос, който найстина ме интересува, преди да се заема сериозно с лечението си.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Проблем с крака

Postby Bulgaricus » Tue Jan 03, 2012 12:12 am

Здравейте!

Не знам защо сте избрали точно този вид спорт. Много хора забравят, че почти всички наранявания, които остават за цял живот са от спорт, а не от други злополуки. Ако искате да изглеждате добре, да сте трениран и да правите нещо, което Ви харесва със сигурност има много други видове спорт, които можете да практикувате, без да имате проблеми.
Явно е, че ТОЗИ вид спорт има нещо общо с оплакванията Ви. Много е вероятно, да не кажа почти сигурно, че точно той е причинител.
Независимо как и защо се е стигнало до това състояние, важното е, че се е стигнало до него и терапията му, независимо от произхода е: 1. срекратяване на спорта и 2. съпътстващо лечение.
Лечението на нервни проблеми е много слабо ефективно. Над 95% от всичко, което можете да направите е да прекратите точно този спорт и независимо от това колко пари инвестирате около 5% е шансът на лечението.
Понеже не знаем каква е точната причина може да се направи ЯМР и/или скенер на таза, на лумбалната и на сакралната област на гръбн. стълб и на крака, за да се потърси анатомичната причина. Явно е, че има такава щом изследванията са показали увреждания. Без пълни излседвания не може да се каже какви са Ви шансовете.
При скъсани или контузени периферни нерви при злополука важи, че лечение трява да се започне незабавно и каквото до 6 месеца не се е оправило няма да се оправи. Може с тренировки да се подсилят наличните капацитети и да се възвърне отчасти или напълно дори моториката, но това, което не е „пораснало“ до 6 месеца не е вероятно да порасте и след това. Миелиновите обвивки на нервите растат по-бързо от нервите и затварят по този начин „пътят“ им и те не могат да се срастнат, както са били.
При Вас може да има само притискане, възпаление и т.н. и затова не може да се каже, че няма да се възстановите, но едно трябва да Ви е ясно: този спорт при тази налична около Вас медицина не бива да го практикувате, ако искате старата Ви моторика да се възвърне. ЯМР и скенер вече споменах.
Желая Ви скорошно подобрение, можем винаги да говорим и за конкретни видове спорт. Освен с акне и инфекции се занимавам и със спорт. 
Поздрав,
Булгарикус
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 48 guests