Изтръпване

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
kykyrigy
Posts: 1
Joined: Fri Nov 18, 2011 6:03 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Изтръпване

Postby kykyrigy » Fri Nov 18, 2011 6:33 pm

Здравейте :wink: Предварително се извинявам за правописни грешки :D Днес се регистрирах във форума, така че съжалявам, ако вече сте отговаряли на подобен въпрос... Преди 4 дни усетих потреперване на нерви в областта на брадичката, няколко часа по-късно започна да ми изтръпва и сега след 4 дни все още е изтръпнала :? Това досадно изтръпване е само в лявата част на брадичката, а също и лявата част на долната устна... Все едно са ми сложили упойка там :shock: Не ме боли, но е адски досадно. По принцип напоследък имам проблем с долен, краен, ляв зъб и реших, че може да е от това, защото имах много разправии и болки с този зъб ( болки в главата, ухото, сливицата и естествено зъба :D ) и какви ли обезболяващи не изпих заради него. Днес бях на зъболекар и се консултирах със зъболекарката, и тя каза, че е сигурна, че изтръпването няма нищо общо със зъба. И такааааа, идва въпросът от какво може да е причинено гадното изтръпване и дали има причина да се плаша, тъй като не минава, а дори имам чувството, че се усилва :?: Аз съм момиче на 19 год., висока съм 179см. и тежа около 59кг. :) Благодаря ви!

Иванска
Posts: 5
Joined: Sat Apr 05, 2014 9:16 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Изтръпване

Postby Иванска » Sat Apr 05, 2014 9:34 pm

Здравей кукуригу...Забелязах, че твоя проблем е бил през 2011 година и ми стана много тъпо, че никой не отговорил на твоите въпроси. Защо ли? Защото го имам същия проблем и не мога да разбера от какво е...
Това което си написала е също като да съм го написала аз, проблема със долен ляв зъб, последвани болки в ухото и сливиците, почти 2 седмици на болкоуспокояващи и на края, когато зъболекаря ми предписа антибиотик, за да започнем да го лекуваме зъба, долната лява устна ми изтръпна, част от брадичката, устната и първите 2-3 зъба. Вече почти месец си седя така и никой не ми казва от какво е...Гуглах сега "изтръпнала долна устна" и ми излезе твоя пост...но, отговор няма на нашия общ проблем. Надявам се, че си го решила вече отдавна това досадно изтръпване и ще те помоля да споделиш как и от какво е било...аз съм на 25 години,170см и 56кг....Или някой друг ако може да ми каже от какво може да е, наистина много ще ми помогне...благодаря :)

Иванска
Posts: 5
Joined: Sat Apr 05, 2014 9:16 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Изтръпване

Postby Иванска » Tue Apr 08, 2014 11:33 pm

глас в пустиня.... :|

dimitarm
Posts: 2
Joined: Wed Apr 09, 2014 10:58 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Изтръпване

Postby dimitarm » Wed Apr 09, 2014 11:17 pm

Отиди при друг зъболекар и колкото си може по бързо ,не е нормално цял месец да стоиш с изтръпнала челюст .
Трябва да имаш предвид че долните зъби са много опасни, свързани са със много важни нерви и е възможно изтръпването да се дължи на тях.
Ако зъбът в момента не те боли, какъв е проблема да се работи по него, може да му сложи упойка, явно нерва се е възпалил много силно и оттам идват проблемите
Другия варият е да отидеш на невролог :roll:

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Изтръпване

Postby Bulgaricus » Sat Apr 19, 2014 9:57 pm

Така. Не съм отговорил на въпроса, защото не съм го видял. Такива неща се случват. Преди имахме повече време да отговаряме, но жестоката икономическа действителност и нуждата да заплащаме, за да Ви отговаряме, защото няма дарения, намали и времето, с което разполагаме.
Предполагам, че не е актуален още и няма да му отговарям.
Прави се като начало рентенова снимка на всички зъби, идващи като възможни причинители и тогава се предписва лечение. Има си медицински процедури, които не могат да се пропускат, защото те са важни за лечението.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Иванска
Posts: 5
Joined: Sat Apr 05, 2014 9:16 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Изтръпване

Postby Иванска » Mon Apr 21, 2014 12:55 pm

Благодаря за отговорите...Проблема с изтръпването все още го имам. Болния зъб е долен ляв седмица...Имах пломба, падна и дълго време стоеше така-дупка, без пломба, моя огромна грешка. Кога започна да ме боли не знаех коя съм, влачех се по земята от болки и молех да ми дадат нещо за да ме приспят. Бях при един зъболекар-"аа не, определено е за вадене, зъба е мъртъв и има гной, пий антибиотик 3 дена и ела да го извадим" ... Започнах антибиотика с надеждата болката да отшуми (така ми казаха в аптеката, че с първото хапче ще престане да ме боли), но уви, продължаваше да ме боли и то ужасно силно. Същата вечер помолих съпруга ми да ме заведе в бърза помощ да ми дадат успокоително, приспивателно, каквото и да е.... Даже аулина не ми помагаше вече. Имаше дежурен зъболекар, каза че не вижда гной и че зъба може и да се спаси. Сложи ми някакво лекарство в зъба, което в последствие разбрах че е за умъртвяване. На следващия ден сутринта се събудих със изтръпнала половина брадичка и половина устна. След обяд почувствах че и единицата, двойката и тройката за изтръпнали също,отидох при друг зъболекар, направи ми снимка на зъба и ми каза, че ще го лекуваме, ще пробваме, ако не помогне нищо, ще го извадим...Започнахме лечението,и междувременно ми каза, че изтръпването не е от зъбите, но понеже бяхме в друг град, когато се прибрахме у дома веднага отидох при четвърти зъболекар, който в последствие го направих личен..Каза че колегите негови, които са работели по моя зъб до сега не са направили нищо особенно, по снимката видя че нямам гной и че зъба е идеален, имало само някаква инфекция, която можем да излекуваме. 3 пъти до сега бях при него, болката отшумя още при първото посещение при него, слага лекарства в зъба и го запушва...в сряда пак имам час...каза че евентуално изтръпването е от зъбния камък, не е много, но може би е допрял някой нерв. Личната ми докторка каза, че изтръпването е от зъба ... Но след като чух толкова много различни мнения за кратко време, вече не знам на кого да вярвам. За това потърсих помощ и в интернет... Както и да е, ще видя какво ще ми помогне и от какво ще се оправя, ще бъда търпелива, и когато мине изтръпналото ще пиша пак във форума...евентуално би можела да помогна на някого със същия проблем, който също така търси отговори по същия проблем.
Поздрави.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Изтръпване

Postby Bulgaricus » Mon Apr 21, 2014 6:15 pm

Най-вероятно е, да е от зъба, може инфекция да е стигнала до някой нерв, а там трябва време, докато преминат болките. Във всеки случай при нервни увреждания се пие няколко месеца милгама, за да се намалят щетите. Успех!
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Иванска
Posts: 5
Joined: Sat Apr 05, 2014 9:16 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Изтръпване

Postby Иванска » Thu Apr 24, 2014 1:08 am

Да, Bulgaricus, прав си, днес бях на зъболекар и направихме снимка на всички зъби да разберем от какво е това изтръпване. На снимката ясно се вижда възпалителен процес в корена на зъба. Под корена на зъба, доктора ми показа, има кухина, която преминава по дължината на цялата челюст. По тази кухина минават нерви, един от тях е за вкусовите рецептори, който е по опасен, но този нерв, който е притиснат от "торбичката" на възпалението не е толкова опасен и сложен. Той всъщност бил за болка и за това аз не чувствам такава в тази част на устата, всъщност изтръпване, като че ли са ми сложили упойка. Терапията е 1 месец Б Комплекс витамини, надявам се да помогнат. Ще пиша пак, когато има резултат някакъв...
Благодаря Bulgaricus!

dimitarm
Posts: 2
Joined: Wed Apr 09, 2014 10:58 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Изтръпване

Postby dimitarm » Thu Apr 24, 2014 11:53 pm

Ако зъбът ти е бил жив е малко вероятно да има гной ,обикновенно гнойни торбички се получават при мъртвите зъби наричат се грануломи. Не се подлъгвай да си вадиш зъба просто ей така ,защото после ще съжаляваш ,обикновенно зъболекарите решават проблема с вадене защото е най-лесно и не им се играе да го лекуват, използвай всички възможни вариянти да го спасиш :lol: Засега си пийвай Аулин ,ще ти помогне за болката ,поне при мене беше така, но късно го разбрах :lol:

Иванска
Posts: 5
Joined: Sat Apr 05, 2014 9:16 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Изтръпване

Postby Иванска » Fri Apr 25, 2014 12:39 am

О да, dimitarm, разбира се, че е най-лесно да се извади зъба...това ми го каза и самия стоматолог, този при когото го лекувам зъба сега, след като се консултирах с трима преди него и ми казваха категорично да го вадя.. Разкри ми една малка "тайна" защо го практикуват този лесен начин стоматолозите. За да ти кажат после "Дай 200лв (най-малко) за протеза ако искаш пак да имаш зъб". Той сам в началото ми каза, че не ми гарантира успех, но важното е, че се пробва и мисля, че успяваме да постигнем някакъв успех. Аулина го прибрах в шкафа още при първото ми посещение при него и съм много доволна. Да е жив и здрав :lol:

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Изтръпване

Postby Bulgaricus » Sat May 03, 2014 4:04 pm

Уви, нещата не са толкова прости, колкото изглеждат. Каквото го няма не може да предизвиква проблеми. И да Ви дават антибиотик не е сигурно, че ще се оправите, а може да получите от това трайни увреждания. Не вярвам да е масова практика да се вадят зъби, които биха могли и да останат.

А ако имате пари е по-добре не бета комплекк, а милгама да приемате, както Ви бях писал преди да чуя какво е казал зъболекарят. И все пак трябва да има и антибиотично лечение само от витамин няма да се оправите, а ако се оправите само с него е можело и без него...
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests