Сепсис

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Neli
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Сепсис

Postby Neli » Thu Dec 14, 2006 8:06 pm

Имах усложнения след раждането. Искам да Ви помоля да ми отговорите на следния въпрос - Това сепсис ли е? И ако да, трябва ли да правя нещо, с което да укрепна организма си? Трябва ли да се притеснявам от нещо?
Ще Ви напиша резултатите от изследванията (тези, които успея да разчета).
Предварително благодаря!
Hb-117-84-76-96; Leuk - 14.2-1.9-2.9-3.3;
Ter-250; фибриноген - 0.85; Dkk-0.08;
seg- 0.70; mo-0.04; Zgn -0.48;
Sgot - 34; Sgnt - 29; общ билирубин - 5,4; урея - 4,18;
креатинин - 63; общ белтък - can-65/30
цервикален секрет - Enterococci, редуални плац. части, E. coli.
На ...е правено ревизио на кави утери-извадиха се задържани плац. части. На ...покачва Т до 42 градуса под антибиотична защита, след което Т се понижава и през сл. дни е афебрилна.
Cefotaxim - i. v.; Flagil - i.v.; хемотрасфузия, нативна плазма, фибриноген. Консултирана с кардиолог, хематолог, интернист

Танина
Posts: 74
Joined: Thu Dec 14, 2006 1:48 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Танина » Thu Dec 14, 2006 8:24 pm

Как се изследва фибриноген?

Четох, че през бременноста се увеличава количеството му по стените на съдовете. При оперативно премахане на матката също. И двете неща ги преминах, като си имах и разширена вена от преди това. А ми изследваха само протромбиново време. Пих синтром, защото ми се появиха два възпалени възела по дължината на вената (с тробми вътре).

Как се намалява увеличен фибриноген? С инжекции фраксипарин, и хепарин ли? Има ли някакви хапчета?

Танина
Posts: 74
Joined: Thu Dec 14, 2006 1:48 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Танина » Thu Dec 14, 2006 8:30 pm

И още един въпрос :oops: . Тези ентерококи и коки не трябва ли да се лекуват и при двамата партньори? Изписаха ми пак един куп вагинални таблетки Гиналгин и Флоражин, а на партньора ми нищо не му изписаха?

Neli
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Neli » Sun Dec 17, 2006 5:39 pm


fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Mon Dec 18, 2006 6:00 pm

Чакай малко де! :) Щом се докопам до гомпютъра и почвам да давам акъли. Тия консултации по интернет не ми се струват много сериозни, ама щом е рекъл админа :wink: ...Важно е да бъдем полезни по някакъв начин! На въпроса на Нели: Поставяна ли е диагноза сепсис? Сепсис - това звучи много опасно! Важно е, че вече си се оправила и сега ти трябва добра храна и помощ от страна на близките, защото грижите по новия човек изискват много работа.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 137 guests