Припадък от болка в корема

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
snify
Posts: 4
Joined: Sat Jun 18, 2011 4:59 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Припадък от болка в корема

Postby snify » Tue Oct 04, 2011 5:02 am

Здравейте. Става дума за баща ми. На 46 е, 175см висок, към 90/90 и няколко кг. Приема хапчета за високо кръвно и има стафилококи.
Преди няколко седмици се събудих от писъка на майка ми и видях баща ми на земята пребледнял. Няма да описам колко се уплаших. Видях че е контактен, но каза че има нереална болка в корема (в средата на корема, малко под дебелото черво, до колкото знам кое къде е). След което се наака със много рядка диария.. Обадих се на 112, докато дойде лекаря той се оправи колкото да стигне тоалетната. Като дойде доктора пита дали диариата е била тъмна - видя я и уж не била. Баща ми се свести малко след изхождането в тоалетната и даже не помнеше, какво точно е станало, само бил направил няколко крачки и много силна болка го срязала в областа на стомаха. За първи път го видях толкова зле. Единственото нещо баща ми е правил, а аз не, е че е пил някакво хапче за киселини, което имало реклама по телевизията 2 часа по-късно (нямам листовката да кажа кое е). Лекаря каза че може да е било спазъм някакъв и че щял да се оправи и замина.
След това го накарах да си направи изследвания. На пълна кръвна картина всичко беше ок с изключение на утайката на кръвта. СУЕ-то му беше към 50. Личната лекарка, каза че вероятно е временно и ще се оправи. Всичко ок няколко седмици, но преди 2-3 дена отново се събуди вечерта от болка в корема, аз после разбрах и нямам много информация, но каза че пил аулин, разъпкал се и се оправил. НО отново бил пил това хапче за киселини. Казах му да извхърли хапчетата и да си направи пълна кръвна картина. На ехограф не е ходил.

Накратко: Моля, Bulgaricus или някой компетентен да изрази мнение, защото много се притеснявам вече. Аз ще намеря как се казваше това хапче, но се води за безвредно. Можеби действа на корема по някякъв начин и образува газове, които не могат да се изпуснат.. Не знам, не разбирам, ако може помощ.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Припадък от болка в корема

Postby Bulgaricus » Tue Oct 04, 2011 5:27 pm

Здравейте,

вероятно става дума за пантопрацол или омепрацол. Те в действителност не биха могли такива симптоми да предизвикат, действоето им е друго.

Диференциална, т.е. "друга възможна" диагноза на болки в стомах или в горната част на корема са обикновено сърдечни проблеми, които може и застрашаващи живота да са.

Това, че оплакванията са придружени с диария обаче не говори за сърдечни проблеми, въпреки че и такива симптоми не са теоритично изключени.

Ако ставаше дума за стомашно или стомашно-чревно кървене, което такива симптоми да причини, то това щеше да е видимо в промяната на цвета на изпражненията и в промяната на кръвната картина.

Явно е, че най-вероятно става дума за някакъв стомашно-чревен спазъм, който има (все още) неизяснена причина.

Причините може да са много: колики, газове, медикаментозни странични ефекти, хранителна непоносимост (подобно на лактозна нетолерантност), електролитен дисбаланс, сърдечни проблеми, хранително натравяне, тумор и др.

Няма сега какво да се притеснявате излишно.

Най-удачни мерки са: спиране на въпросния медикамент и уговаряне на час за преглед при гастро-ентеролог за колоскопия и за гастроскопия, за да се види за какво иде реч. Едва тогава може да се каже повече.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 47 guests