Високо кръвно,мравучкане и отпадналост. Моля за Съвет.

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
fikusa
Posts: 1
Joined: Fri Sep 23, 2011 6:19 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Високо кръвно,мравучкане и отпадналост. Моля за Съвет.

Postby fikusa » Fri Sep 23, 2011 6:34 am

Здравейте на всички. На 28 съм висок съм 1.85м и до преди месец тежах 88кг. От няколко години имам болки в гърдите които са може би на нервна почва тъй като не откриха нищо нередно. Преди 3 години се преместих да уча в Лос Анджелис. Стресса тука е на ниво. Получих няколко паник атаки и нервни пристъпи за това време. Преди месец си направих кръвни изследвания. Ето ги и тях:

След няколко направени прегледа и кръвни проби бих искал да покажа абнормалните стойности на това което те показаха. Тъй като немога да ги прикача ще ги напиша тук.

От раздела Hematology единственият ми абнормален показател е на:
RDW при стойности 9.0-15.0 аз имам 15.5H

От раздела Chemistry:
Phosphorus: при стойности 2.0-5.0 аз имам 8.8

От раздела Lipid Studies:
Cholesterol при стойности <200 аз имам 208
Triglycerides при стойности <150 аз имам 166
Cholesterol LDL при стойности60-130 аз имам 134

От раздела Thyroid Studies:
Thyroxine T4 при стойности 4.5-10.9 аз имам 11.6
Vytamin D 25-hydroxy при стойности 30.0-100.00 аз имам 23.4

Тези изследвания ми бяха направени преди месец и в момента пия Витамин Д3 1000IU по едно на ден. След като започнах натоварване на организма а именно йога, след първият клас няколко вечери подред се будех през ноща потен в областа на врата и началото на горната част на гърдите и за последният месец свалих близо 7кг. Днес успях да си направя ултразвук на щитовидната жлеза заради която доктора смята че имам Диастолична Хипертония(висока долна граница) и пия Bystolic 5mg но аз взимам половинка на ден. От месец имам и мравучкане по краката ръцете, понякога и ушите.Резултатите ще излезнат в събота и тогава ще знам дали нещо има нередно и там. Доктора се опасява че някъде може да има възел който да прави цялата поразия или жлезата просто да се е уголемила. Малко съм се наплашил защото също така при работно време(когато съм натоварен доста) понякога няколко часа(4-5) след като съм взел хапчето пулса ми пада до 60 удара в минута а дори онзи ден докато лежах и бях изпил чаша чаи от Женшен пулса ми падна до 53 удара в минута. Дали не става дума тука за това че някоя от клапите на сърцето не работи както трябва, имам притиснат нерв или кръвоносен съд, или просто всичко е на стресова основа и напрежение. Преди 3 години ми беше направена екокардиография която показа напълно нормални показатели и плюс това носих холтер за 24 часа който не отчете нищо.
Моля Ви да ми отговорите тъй като съм се уплашил много напоследък за това.
Да подчертая че скоро не съм си правил екокардиография или други изследвания с изключение на по горното. Направих си скенер на главата миналата година и резултата беше ОК. В момента освен горното лекарство взимам и понякога хапчета за глава - Адвил и пия мента глок и валерян(в едно хапче).

p.s.
да добавя и другите резултати от щитовидната жлеза които според документа са нормални:

TSH3 ULTRA - SENS 1.02 при норма-0.55-4.78 uIU/mL
TOTAL T3 115 при норма 60-181 ng/dl
FREE T4 1.58 при норма 0.89-1.76 ng/dl
FREE T3 3.18 при норма 2.30-4.20 ng/dl
t3 uptake 33.3 при норма 22.5-37.0
t7(calculated) 3.86 при норма 1.25-4.80

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Високо кръвно,мравучкане и отпадналост. Моля за Съвет.

Postby Bulgaricus » Tue Oct 04, 2011 6:14 pm

Здравейте,

Кръвните Ви стойности не са причина за безпокойство, защото не съдържат ясна или вероятна диагноза.
По същество:
Лекото отклонение в еритроцитната стойност RDW не дава сериозно основание за безпокойство, при условие, че останалите еритроцитни показатели нямат отклонение. Може да и гледате като на "артефакт".
Фосфорните стойности са често вариращи в зависимост от лабораторията и в зависимост от това колко време след вземане на кръвна проба тази е била изследвана.
Холестеролът зависи от храненето и е добре да намалите мезните и месните храни, НО все пак говорим за 4 процентно отклонение, т.е. отново за такова, което е за 5% от населението "нормално" и непричинено от заболяване.
Триглицеридите са "свободните" мазнини в кръвта, важи по-горното изказване.
Витамин Д се образува под действие на слънцето. 80% от немското население, работещо на бюро и пред компютър през този месец има такива стойности. Там се препоръчва ходене с дрехи по къс ръкав и излагане на слънце.
По посочените досега показатели няма причина за притеснение.

НО Вашите симптоми в комбинация с това статистически значимо отклонение в стойностите на щитовидната жлеза води до препоръката да повторите тази кръвна картина на гладно след 1 и след 3 месеца.
Едва тогава ще се знае, дали става дума за статистическо отклонение или за заболяване.
Няма друг начин. Предположението на лекаря е в действителност най-вероятното и може да му се има доверие, поне според наличната информация.
Предписаното лечение с бета-1-рецепторен блокер в тази "хомеопатична" дозировка е също адекватно.
След като имате такава брадикардия обаче е добре да се замисли лекарят за алтернатива, като АСЕ- хемър или друг бета-блокер, който е по-слаб.
Дали изобщо има смисъл от него не знам, защото не знам и колко е изявена хипертонията Ви.
Обръщам внимание, че приемате лекарството Адвил®, което в Европа се предписва под формата на Ибупрофен®. То е по-скоро за костни болки и е сравнително опасно за черния дроб, ако бъде приемано редовно. Можете да го редувате със содиум метамицол (известно в България, като Аналгин®), Аспирин® или други медикаменти.
Валериан и глог също забавят пулса.
Може в редовни интервали при другите кръвни изследвания пак да пишете.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 53 guests