Помощ с ехокардиографията

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
ZNSPePoNe
Posts: 1
Joined: Mon Aug 08, 2011 8:51 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Помощ с ехокардиографията

Postby ZNSPePoNe » Mon Aug 08, 2011 9:31 pm

Здравейте, бих искал да споделя резултатите от 2 ехокардиографии, които са ми правени съответно на 5ти Октомври 2010 и другата на 2ри Август 2011. Преди да напиша резултатите:

На 30 години съм, 185 см, 89кг
Заболяване: Артериална Хипертония, вероятно наследствена защото от 10 години пия лекарства за повишено кръвно налягане. Приемал съм:
Tertensif SR + Corvitol от Декември 2001 до Май 2005, след тожа
Diroton + Tertensif SR Май 2005 до Февруари 2008
Tertensif SR + Diroton + Nordipin От Февруари до Април 2008
Diroton + Tenaxum от Април 2008 до Март 2010
Diroton + Caduet (висок холестерол - 6.2) oт Април 2010 до Септември 2010

Тук идва първата ехокардиография и смяна на терапията - Prestarium Co 10mg

Ao K - 34мм; ЛП - 39мм; ДК - 25мм; ЛК - ТДР/ТСР - 44/27мм; ФИ - 69%; ФС - 39%
МКП и ЗСЛК по 14мм; МК - интактна, VtE - 0.76 m/s; VtA - 0.95 m/s
PG - 3.6 mm/Hg; Aok - интактна; Vmax 1.4 PG - 7.8mm/Hg


Втората ехокардиография от 2ри Август 2011

Ао К - 35мм; ЛП - 39мм; ДК - 26мм; ЛК - ТДР/ТСР - 43/28мм; ФИ - 63%; ФС - 33%
МКП и ЗСЛК по 13мм; МК - интактна, VtE - 0.70 m/s; VtA - 0.98 m/s
PG - 3.8 mm/Hg; Aok - трикрила - интактна; Vmax - 1.3 m/s PG - 6.6mm/Hg; Останали клапи - норма


Кръвното ми налягане се движи в границите 130/80 - 150/90 дори с медикаментите

Аз единствено видях че са намалели фракциите, не знам дали това са лоши показатели и ехокардиографии като цяло. Кардиолога ми каза да вземам и дехидратин Нео по половин таблетка дневно 10 дни и пак да отида за да прецени какво да правим.

Миналото лято и това лято като че ли забелязвам в интервала между 14:00 и 16:00 сърцето ми да пропуска удар, тупа нормално и един удар пропуска и после пак си е в ритъм. Имам някакво странно усещане когато това се случва, но бързо отминава.

Благодаря предварително на какъвто и да е отговор.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 52 guests