Бронхит болки в гърба гърдите и задъхване след изкаран бронх

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
kamone1
Posts: 1
Joined: Sun Apr 10, 2011 10:12 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Бронхит болки в гърба гърдите и задъхване след изкаран бронх

Postby kamone1 » Sun Apr 10, 2011 10:48 am

здравейте на 29г съм 1.86см 87 кг декември месец започнах да чувствам бодеж в гърдите отидох на лекар и ми казаха че е бронхит след два неуспешни курса с антибиотици ме пратиха на пневмолог това става февруари месец началото ,направиха ми фиброскопия за да вземат проба и след още два курса с антибиотици бях по добре изчистих се от храчките но си останаха леки болки в гардите и гърба миналия месец на 15 ти отидох при пневмолога( беше заместника му,показах всички правени ми лечения с рецептите) и му казах за тези симптоми (бях се притеснил да не сам инфектирал бронхите защото помогнах на един приятел да изкъртим едни стени носих маска но пак си имаше прах)каза ми-ако до две седмици още имаш болки ще направим пак изследвания,после ми направи тест на една машина в която трябваше да се диша и издиша и ми каза че дробовете са ок работят на 95% . Обадих се преди няколко дена за да му кажа че още ме наболява а тои ми каза че е нормално да му званна само ако имам температура имал сам среща на 5ти май не е проблем да се изчака до тогава според него е пост травматично.
аз мисля че не е нормално три месеца да ме мъчи тоз бронхит на 1 ви март ми казва че сам здрав а вече над месец още си ме боли гърба и гърдите по малко, онзи ден местих един шкаф след 5тата секунда бях задъхан все едно съм тичал. Пушач сам преди пушех около кутия сега от три месеца сам ги намалил до 1-2 цигари на ден някои дни дори половин цигара.
ето какво ми изписаха (във франция съм незнам дали са същите лекарства като в бг)
28/12 amoxicilline 1g i pneumorel 0.2% sirop
11/01 pyostacine 500 mg 2 x 2 na den za 8 dena , celestene 4 x3dena i po 3 za ochte 6 dena helicidine sirop
18/01 taketiam 200mg 1x10dena, symbicort turbuhaler 2 vdichvania x 10 dena bronchokod sirop +5 seansa kinezeterapeft
2/02zithomax 2x3 dena antibiotik bronchkod sirop
24/2zithomax 2x3 dena antibiotik superbronc sirop
Въпроса ми е да изчакам ли до 5 май или да търся друг пневмолог,защото това задъхване при физическо усилие ме притеснява и тези болки в гарба. Посъветвах се с един познат който е карал бронхит не се е доизлекувал и сега тази умора му е станала хронична нито може да спортува нито да тича та хептен се ошашивих
Благодаря ви

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Бронхит болки в гърба гърдите и задъхване след изкаран б

Postby Bulgaricus » Mon Apr 18, 2011 1:59 pm

Здравейте,

не виждам неточности в провежданото лечение.

Болките са свързани с възможността на бронхиите да изтласкват течности и прах.

Трябва незабавно да прекратите пушенето и да не се излагате на повишен прах.

Обърнете внимание, че и една цигара на ден е една цигара в повече!

Задъхването може да има и опасен сърдечен произход. Дълготрайни инфекции повишават опасността за възпаление на някой от сърдечните обвивки. Тези възпаления са много опасни и могат да имат трагичен край.

Добре е да Ви направят 12 канално ЕКГ при натоварване, нова посявка и рентгенова снимка, за да видят дали има инфекция.

Аз не бих чакал дълго време.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 64 guests