Лош дъх без адекватно лечение от години

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лош дъх без адекватно лечение от години

Postby Bulgaricus » Wed Nov 28, 2012 9:47 pm

А, че нямате хеликобактер как установиха?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

spacemaind
Posts: 19
Joined: Sat Nov 24, 2012 10:59 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лош дъх без адекватно лечение от години

Postby spacemaind » Wed Nov 28, 2012 10:35 pm

Още нещо-езика ми е постоянно обложен със сивкаво-белезникав налеп-незнам и с това как да се справя.Ами когато ми се направи изследването казаха възпален хранопровод,хеликобактер и гастрит при гастроскопията и аз си помислих,че имам,а те казаха,че са го казали,за да се направи изследване дали имам.След всички изследвания и биопсията казаха,че нямам.Сега чета-симптомите са като на остър гастрит-освен подуването,постоянно надигане,оригване постоянно и по време на хранене-тука си приготвих една смес от лайка,маточина,ленено семе -надявам се да има ефект.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лош дъх без адекватно лечение от години

Postby Bulgaricus » Thu Nov 29, 2012 1:02 pm

Да Ви кажа честно, нещо ми звучи нелогично тази процедура. Как така имате възпаление, а няма причина? Не мога да си го представя. За всичко си има причини: ако няма инфекция с хеликобактер, то или ядете екстремно ЗЛЕ, или имате слабост на езофагуса и затова стомашен сок изгаря хранопровода Ви.
С такива оплаквания трябва да се приема пантопразол или еквивалентен медикамент 40-0-20 мг или 20-0-20 мг (сутрин-обед-вечер). Но това е симптоматично лечение, а причината остава.
Други диетични препоръки са да не пиете никакво газирано и да не ядете никакво люто или слънчоглед. Освен това трябва да избягвате боб, леща, грах, много мазна храна, високопроцентен алкохол (с други думи само бира е разрешена и то рядко), кафе. За десерт се препоръчва тиква или банан. Сутрешният протонен блокатор се пие преди ядене, в идеален случай 1 часа преди ядене. Аз Ви съветвам да си направите тест за хеликобактер в изпражненията И в кръвта.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

spacemaind
Posts: 19
Joined: Sat Nov 24, 2012 10:59 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лош дъх без адекватно лечение от години

Postby spacemaind » Fri Nov 30, 2012 10:27 pm

Така само да уточня-хроничния гастрит явно го имам от доста време- може и 10 години,само че не съм знаел,просто в един момент се обострят много симптомите и аз бях в болница преди 2 седмици.Допреди това храненето ми беше мн зле-няма да споменавам,просто от 3 седмици спазвам какво не трябва да ям,а очевадно е трябвало много по-отдавна,храносмилането също-сега се опитвам да го поправям.Просто това нещо никога не е лекувано и тепърва предстои да се справям сериозно с него-съответно взимам сопрал омепразол 20мг -2 пъти на ден и мотилиум 3 пъти на ден,също и клеева тинктура.В момента имам леки подобрения,киселини по-рядко,хеликобактер правена ми е биопсия на стомашна лигавица-нали оттам се изследва и нямам-от 2 месеца взимам линекс,който мн ми помага.Просто предполагам,че оттук нататък мн важно е храненето и малко по-дълго лечение-след това се надявам вече на подобрение-просто имам много възпаления,които трябва да лекувам.Нешата са и на генна основа също.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лош дъх без адекватно лечение от години

Postby Bulgaricus » Fri Nov 30, 2012 10:54 pm

Стандартно е да се вземат 7-8 проби за биопсия и да получите доклада на патолога. Не знам, дали при Вас е било така. Няма да повярвате колко пациенти са пращани "да пасат". Много проби се вземат, защото може в една да има, а в друга не. Въпреки тях се правят изследвания на изпражнения и на кръв, защото те са още по-сигурни понякога.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

spacemaind
Posts: 19
Joined: Sat Nov 24, 2012 10:59 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лош дъх без адекватно лечение от години

Postby spacemaind » Tue Dec 04, 2012 7:52 pm

Моя проблем е вече на оправяне-отрицателни са резултатите за Хеликобактер от фекалния и кръвния тест,само че като има човек лош дъх незначи,че непременно има Хеликобактер.Всичко идва от хроничния гастрит и дуоденит и лошо хранене и тъй като никога не съм си обръщал внимание,а те са от години в организма от гастрита става гниене на белтъчна храна и миризмата,точно е като на развалени яйца плюс киселините-кисело гнилостна миризма-точно това беше моя проблем,който е на оправяне-вече почти забравих какво е дъвка-просто 1 месец човек трябва да си пие каквото му е предписал лекаря,хранителната диета е мн важна през този период,а вече след това трябва да се внимава пак с доста храни и напитки-то самия организъм сам усеща коя храна е добре и коя не.Иначе аз взех да ям и да пия неща които са силни антиоксиданти-един вид вътрешен дезодорант-като био сок от алое вера,хлорофил на капсули,водорасли,броколи и така нататък.Само да кажа не замаскирвайте проблема,а го решете нацяло-при мен имаше налеп в края на езика и аз го търках,но не се махаше,сега налепа почна да изчезва и съответно симптомите.До преди няколко дена дори като не говорех хората усещаха миризма,сега само като говоря се усеща леко-но е много по-добре-просто трябва да се храним здравословно и чрез правилното лечение нещата се оправят-почти съм убеден,че след 2-3 месеца няма да има следа от лош дъх,а нищо чудно и да победя гастрита.Успех на всички други,които са имали,като моя проблем.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лош дъх без адекватно лечение от години

Postby Bulgaricus » Tue Dec 04, 2012 8:00 pm

Не, хеликобактерът няма отношение с дъха, но с рефлукса. Много са редки случаите с такива оплаквания и без хеликобактер. Сега само трябва да се храните добре и да си пиете протонните блокатори.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

spacemaind
Posts: 19
Joined: Sat Nov 24, 2012 10:59 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лош дъх без адекватно лечение от години

Postby spacemaind » Sun Jan 20, 2013 11:38 pm

Здравейте отново.След последния ми пост имаше влошаване- сменяха се лекарства и установих,че организма ми има непоносимост към лекарствата за стомах-стигнах дотам,че повръщах в един парк и до силно разяздаща болка под лъжичката-до преди това нямах толкова силни оплквания-естествено дъха ми се влоши пак.Спрях лекарствата-болката ми стихна като пих билков чай и на мястото на болката си сложих топло шише със същия чай без да ми тежи.Отидох на хомеопат(само да кажа,че не вярвам в хомеопатичните топчета)просто исках да видя какво ще ми каже.Обясних всичко и това,което ми се каза-стрептококова или стафилококова инфекция-на всичкото отгоре от флажила,който ми беше изписан от другия лекар езика ми побеля целия-и трябваше и гъбична инфекция да лекувам-лекарката хомеопат ми изписа хомеопатични топчета,но освен тях ми каза да пия мн продължителен период лактофлор за стомашно-чревна флора,силен антиоксидант витамин це на джеймисън 500мг плюс алкализираща диета-мн вода,мн риба,мн плодове и зеленчуци и избягване на мляко и млечни продукти заради гъбичките,както и без алкохол,оцет,туршии,мед,захар и всякакви сладки неща-за да спра киселините.Подобрения като цяло има-само,че имам чувството,че пак се върнах на изходна позиция-налепа в основа на езика намаля,но не изчезва,ползвам четка за език-правя гаргари с лайка и магданоз-в задната част обаче не мога да го търкам,защото имам червени пъпчици там и се разраняват,има ли оправяне с обложения език,леко е уголемен,не е подут и има отпечатъци от зъби по страничните части,спрях и банани да ям,шото видях,че и от тях ми побелява езика.Дъха ми не е мн лош,но всеки пак подобря го малко и дотам-имам чувството,че все още не правя нещо,както трябва за да мина към следващата крачка-по-сериозно подобрение.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лош дъх без адекватно лечение от години

Postby Bulgaricus » Sat Feb 02, 2013 1:28 pm

Стафилококова инфекция при стомашни оплаквания е невероятна диагноза.

За гъбичната инфекция, която е нормално усложнение от антибиотика, трябва да Ви направят отново посявка и в зависимост от нея да се лекувате с антимикотични гаргари, а евентуално и нови пер орални препарати. Няма друг начин. Важна е обаче посявката. Тия "пъпки" в основата на езика са нормална анатомична структура, която е много чувствителна.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

spacemaind
Posts: 19
Joined: Sat Nov 24, 2012 10:59 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лош дъх без адекватно лечение от години

Postby spacemaind » Sun Feb 03, 2013 5:42 pm

Здравейте май вече идва краят на моите мъки-може би,шото случих на лекар.Първо да ви кажа-по отношение на стомах нямам никакви проблеми вече месец-просто той е бил следствие от инфекцията,която имам.Даже срещнах една фармацетоложка и тя ми каза,че всичките тези сопрал,мотилум,нексиум и блокери не са били за мен-грешно е било лечението-един талцид е щял да ми помогне,както и флажила,който е влошил положението още повече.Така-предисторията-преди 14 години изкарах мн тежка ангина,която премина в мн тежка бронхопневмония-бях на инжекции-гентамицин и бензацилин-знаете причинителите-поне според мен е бета хемолитичен стрептокок от гр А-както и след 3-4 години съм изкарал скарлатина-имах червени обриви по гърба и ръцете-обаче тва нещо не е лекувано и ми е докарало парадонтозата.От няколко години всяка зима ми тече носа възпалява ми се гърлото и плюя храчки и ме болят гърдите-така стана и тази седмица.Отидох на пневмолог и излезна белодробен емфизем-а според лекарката микроба,който е останал от бронхопневмонията е пневмококи.Чакам във вторник -резултатите от гърления секрет.Иначе ми изписа аксеф,флавамед и назик и трябва да ви кажа,че наистина се подобрявам-езика ми почти не е обложен-гъбичките почти изчезнаха,езика ми беше червен,сега е бледорозов.А лекарката ми каза,че тва нещо удря сички лигавици и заслабва имунната система-писала е че имам астеничен хабитус макар че не съм мн слаб,но в момента всички дрехи ми падат 180 -71кг,а преди 2 години бях 87кг.Само да кажа,че наистина за първи път случих на лекар -Д-р Драганова -пневмолог гр.пловдив-препоръча ми да ям всичко,за да засиля имунната система и повече физическа натовареност.Ще ви пиша за резултатите от гърления секрет като излезнат,но наистина съм по-добре,надявам се занапред да се справя и със задуха и свистенето,което ми излиза от гърдите,шото не искам да си живея така цял живот.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лош дъх без адекватно лечение от години

Postby Bulgaricus » Mon Feb 04, 2013 11:39 pm

Няма да останете така, но оправянето е бавно, трябва да запазите спокойствие и да имате търпение.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

spacemaind
Posts: 19
Joined: Sat Nov 24, 2012 10:59 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лош дъх без адекватно лечение от години

Postby spacemaind » Tue Feb 05, 2013 2:00 am

Всеки ми го казва това обаче аз вече получих нещо като психоза и поредния абсурд -на гърления секрет нищо не излезна-нито бактерии,нито гъби-аз пък шото се едно не плюя храчки и не виждам,че имам гъбички на езика.От всеки антибиотик ми се влошава дъха-може би шото убива и полезната флора-спрях лактофлора,шото на езика ми е кисело-се едно съм пил с тонове кисело мляко-ужасно е.Изобщо вече избягвам сички пробиотици,които съдържат лактобациликус булгарикус.Сега съм на пробиен.Нищо не ми остава освн да чакам да видя дали един ден изобщо това чудо ш се махне.

Christie
Posts: 1
Joined: Wed Feb 06, 2013 3:27 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лош дъх без адекватно лечение от години

Postby Christie » Wed Feb 06, 2013 3:44 pm

Здравейте, пиша ви със същия проблем, тоест Лош дъх без адекватно лечение от години. Моля да ме насочите към кого да се обърна за диагностициране на произхода на проблема и адекватна терапия, като се има предвид че в момента нямам здравни осигуровки, поради дългогодишен престой в чужбина. На 30г. съм с ръст 163см. и тегло 55кг. Поддържам добра хигиена на устата, посещавам зъболекар всеки 6 месеца, храня се сравнително здравословно и нямам някакви особени здравословни проблеми в момента. В миналото съм имала проблеми със стомаха - гастрит и хеликобактер който обаче след терапия и въздушна проба се установи за изчезнал. Малки проблеми с киста на яйчници, също отстранен след терапия и акне което третирах с Акюран (мн. силно активно вещество, не се предписва в България, което реално променя състава на кожата). Моля за вашата помощ.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лош дъх без адекватно лечение от години

Postby Bulgaricus » Wed Feb 06, 2013 4:01 pm

Здравейте,

лошият дъх може да има произход от стомаха, от гърлото и от различните черепни кухини, да кажем от синусите.

Важно е да се знае от къде идва Вашият лош дъх. Евентуална посявка ще изключи гърлото и сливиците като причина. Ако имате симптоми на синузит, то трябва и там да бъде поставена диагноза от УНГ лекар.

Ако проблемът идва обаче от стомаха, то той е много трудно лечим.

Дихателната проба за хеликобактер има около 80% точност. За мен тя не е достатъчно точна.

Обикновено пробиотиците, като вече посоченият лактофлор имат дългосрочно положително действие. Изключително редки са симптомите на вече описания кисел вкус. Алтернатива на лактофлор е пробиотик от бирена мая, на латински Saccharomyces boulardii в дозировка 250-250-250 мг, т.е. на 8 часа по 250 мг.

Ако никоя от посявките нищо не покаже, то само гастроентерологът може да прецени каква е другата възможна причина.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

spacemaind
Posts: 19
Joined: Sat Nov 24, 2012 10:59 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лош дъх без адекватно лечение от години

Postby spacemaind » Thu Feb 07, 2013 9:15 pm

Здравейте пак аз лично препоръчвам на хората,които имат този проблем преди всичко да не се психират=-това влошава още повече положението и защо да са редки случаите като моя,аз имам гъбички на езика-не сте ли се замисляли,че гъбичките каквито и да са си миришат-пример със гъбичките на краката например който ги има си му миришат-то си е логично-с тая разлика,че при мен повечето гъбички са в средата на основата на езика-там е и усещането за кисело,вкиснато -по сяка вероятност според мен нещо такова усещат и хората около мен,макар че като дъххан на брат ми -той нищо не усети и каза,че си въобразявам,но аз така или иначе сам го усещам този кисел вкус и нещо такова дразни хората около мен-предполагам,че оправянето е със про биотик задължително,имуностимулатори и при сички случзи гладам да не ям сладко,вероятно и други храни трябва да се избягват,но тъй като трябва да засиля имуннаат система-не мога да го карам на фотосинтеза.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests