Носна спирална кост

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
alfabeta
Posts: 4
Joined: Sat Mar 19, 2011 7:00 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Носна спирална кост

Postby alfabeta » Sat Mar 19, 2011 9:00 pm

Здравейте,
мъж на 32 години, 170см, 60кг, нямам никакви хронични заболявания. Не пия никакви медикаменти, освен витамини, минерали и микроелементи.

Преди 8 години бях на УНГ лекар, който ми каза, че в дясната ноздра, спиралната кост (на мен ми прилича на топче от тъкан) е по-голяма от тази в лявата ноздра и ме попита дали имам проблеми с дишането. Казах му че нямам , както е и до ден днешен. Каза ми ,че ако имам проблем с дишането , едва тогава може да се оперира. В медицината мисля,че това се казва "Хипертрофия на носната спирална кост".

Преди 3 (2009) години пак ходин на УНГ лекар и той също видя костта, която си беше в същото положение и ме попита същото. И на него казах ,че нямам проблеми, а той ми каза,че ако се появят проблеми с дишането тогава да я оперират.

Днес 2011г. след всички тези години нямам проблем, деиствително тази кост си стои, някак си по-тясна е вътре едната ноздра, но дишам без никакво зятруднение. Понякога забелязвам (в зависимост от разни фактори, като атмосфера, физическо състояние, час от денонощието и пр) , че костта някакси се свива/смалява и ноздрата става по-широка вътре, а понякога пак заема предишната си по-широка форма. Също така това се получава и с лявата ноздра, но там е по-радко преминаването й в по-широка форма. Иначе като цяло нямам никакъв проблем с дишането, не хъркам (случва се изключително рядко).

Въпросът ми е- тази кост ще продължи ли да расте, при положение ,че 10 години стои на едно място и с един размер, и ако не ми пречи на дишането и нормалния живот на този етап, мога ли да си стоя така, да не я махам? Т.е. няма да се "изроди" и да премине в някакво образувание, както примерно полипите преминават в тумори , ако не се махнат? Опасна ли е тази кост, ако не ми пречи на дишането?

Благодаря предварително, поздрави!

П.П. Имам и въпрос за гърлото, но ще пиша в др тема!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Носна спирална кост

Postby Bulgaricus » Sun Mar 20, 2011 10:59 pm

Здравейте,

костите не растят повече на тази Ви възраст. Някои хрущяли растят.

Както са Ви кали, за да се стигне до операция, трябва да бъде поставена индикация. Рисковете от операция трябва да стоят в правилна пропорция с ползата Ви от нея.

Не бива да се оперира, докато не чувствате проблем.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

alfabeta
Posts: 4
Joined: Sat Mar 19, 2011 7:00 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Носна спирална кост

Postby alfabeta » Mon Mar 21, 2011 12:04 am

Ясно, разбрах Ви.

Благодаря, поздрави :)


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests