Пневмония или ???

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
melizanda
Posts: 1
Joined: Wed Feb 09, 2011 4:44 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Пневмония или ???

Postby melizanda » Wed Feb 09, 2011 5:29 pm

Здравейте,
На 26 г. съм, висока съм 182см. и тежа 65 кг.
Преди повече от седмица ( на 28.01.2011) вдигнах висока температура - 38,8 и тъй като действието се развиваше късно вечерта взех мерки у дома (парацетамол и течен аналгин) и на другата сутрин след консултация с личния ми лекар по телефона отидох в спешния център на ВМА. Там ми изписаха парацетамол, тавипекс и трахизан. В събота и неделя свалих температурата на 37,2 - 37,6. В Понеделник сутринта имах 38,6. Отидох при д-р Маджарова (личната) във ВМА и от там ме изпратиха на ренген - диагноза бронхопневмония в дясно паракардиално. С ренгеновата снимка се върнах при личния си лекар, който веднага ме изпрати при пулмолог. Д-р Мирчев (пулмолог) преслуша гърдите и гърбът ми, изслуша историята на заболяването ми и ми изписа Клацид СР 500 - 7 таблетки, Ремантадин, АЦЦ, Парацетамол и Витамин С (в листовката на ремантадина не се препоръчва да се приема с парацетамол??) . Неговата диагноза беше ОВИ на горни дихателни пътища.
Все още имам температура 37 - 37,1, 37,2 ( с живачен термометър) и вечер усещам болки в гърдите, сякаш някой е седнал върху тях (болката е постоянна) и днес имам ужасно главоболие. Звънях на личната, а тя ме препрати към пулмолога, а той пък ми записа час за следващата седмица и затова се обръщам към Вас. Болката в гърдите нормален симптом ли е? Какво да правя? Към кого да се обърна за помощ?
ПС: Нямам съпътстващи заболявания. Единствения ми здравословен недостатък е, че съм с ниско кръвно.

Предварително Ви благодаря за становището!

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests