Стафилокок - повишена телесна температура?

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Inkongnito
Posts: 4
Joined: Fri Aug 14, 2009 4:15 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Стафилокок - повишена телесна температура?

Postby Inkongnito » Sat Nov 13, 2010 5:00 pm

Здравейте.Накратко за мен - 18 год. 185 см. около 90кг. Занимавам се активно със спорт (фитнес/вдигане на тежести).Всичко започна преди около година.Първо - много често боледувах от разни настинки.По-късно го забелязах и в тренировките си - започнах да се потя адски много.После силата ми започна да варира - една седмица съм добре,другата - не.Чудехме се какво може да е и си направих изследване и се оказа,че имам стафилокок в гърлото(S.Aureus).Първо пробвахме с един антибиотик - Авелокс ,но след като го спрях стафилокока пак се завърна.След това ми препоръчаха хомеопатично лечение с 3 неща : Thuya ; Silicea ; Staphylococcinum ,които още пия.Вече минаха около 3 месеца от както ги пия.Преди около месец започнах да пия и Цитросепт (течни флавоноиди),за да подсиля още имунната система.Едно нещо обаче,постоянно се появява и изчезва - температурата.От време на време имам температура 37 до 37,5 .Мисля,че от нея идва и потенето.Един ден след тренировка,се чувствах доста отпаднал и започна да ме тресе,премерих си температурата - 38,2 .На другия ден обаче абсолютно нищо ми нямаше.Може ли всичко това да е свързано със стафилокока или е нещо друго?Също така често си кашлям - пак е на периоди (понякога е по-засилено,после отшумява).Благодаря предварително.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилокок - повишена телесна температура?

Postby Bulgaricus » Sat Nov 20, 2010 11:38 am

Здравейте,

надявам се, че не пушите, това би било противопоказно.

Какви са резистентностите на стафилокока по антибиограма, имате ли бележката още?

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 53 guests