Гнойна ангина

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Евита
Posts: 15
Joined: Sat May 17, 2008 3:32 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Гнойна ангина

Postby Евита » Tue Oct 19, 2010 7:28 pm

Добър ден!
Сина ми е на 4г.6м. 17кг.миналата година заболя от гнойна ангина.Един месец се лекувахме с различни антибиотици,бабешки рецепри и т.н.без никакъв ефект.Накрая бихме една инжекция Retarpen и детето се оправи за 3 дена.Преди два дена пак му откриха гнойна ангина,споделих с педиатърката(която ми е нова)за това,че не се е повлиял от други антибиотици и решихме пак да бием retarpen.
Миналата година го понесе много леко,но сега куца и плаче.Да следя ли за някакви странични ефекти и какви?Правихме проба за алергия и всичко е наред.Дали ще се наложи и втора инжекция(след колко време)и вредно ли е това лекарство,което се намира много рядко в аптеките и почти не се продава(намерих само 2 400 000E).И кое лекарство според вас е най-ефикастно за тази болест?
Предварително Благодаря!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Гнойна ангина

Postby Bulgaricus » Sun Oct 24, 2010 1:38 pm

Здравейте,

да, това лекарство е комбинация от три пеницилина и официалната препоръка за деца под 12 години е веднъж на всеки 14 дни при нужда, разбира се.

Явно е имало някакво локално увреждане от инжекцията, да се надяваме, че няма некроза и затова куца детето. Там са глутеалните мускули,в които се бие инжекцията.

Алергия не е вече вероятна. Това, което е необходимо обаче преди по-тататъчно лечение е посявка и антибиограма. Все пак става дума за дете и има време посявката да се направи. Какво е ефикасно показва антибиограмата.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Евита
Posts: 15
Joined: Sat May 17, 2008 3:32 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Гнойна ангина

Postby Евита » Sun Oct 24, 2010 10:06 pm

Много Благодаря!Винаги сте ми помагали много!
Куцането се оправи,явно просто го е боляло краченцето.
За посявка и антибиограма не бях се сетила-лекарите също.
Утре ще ходим пак че нещата не се оправиха,да се надяваме че няма да ме отрежат с напревлението за посявка и антибиограма.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Гнойна ангина

Postby Bulgaricus » Sun Oct 24, 2010 10:21 pm

Успех и да е живо и здраво детето!
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 200 guests