БЕТА ХЕМОЛИТИЧЕН СТРЕПТОКОК - ГР.В

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
maslenka
Posts: 3
Joined: Mon Oct 11, 2010 6:45 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

БЕТА ХЕМОЛИТИЧЕН СТРЕПТОКОК - ГР.В

Postby maslenka » Mon Oct 11, 2010 7:17 pm

Здравейте, аз съм на 26 години и след изследван влагалищен секрет ми изолираха БЕТА ХЕМОЛИТИЧЕН СТРЕПТОКОК - ГР.В в умерено количество. Микроскопски препарат: УМЕРЕНО ЛЕВКОЦИТИ, МАСОВО ЛАКТОБАЦИЛИ - вл.чистота II степен. При прегледа гинеколожката ми каза, че ми е зачервено влагалището и има налепи и малко гъбички. Търсих много информация в Интернет за този Стрептокок и разбрах, че се лекува с антибиотици. Искам обаче да попитам, при положение, че имам достатъчно лактобацили, те не биха ли могли сами да се преборят с него, и задължително ли е приемането на антибиотици? И възможно ли е тази гадинка да е причината за доста чести болки в гърба, понеже четох, че причинявал ревматизъм? :( Ще съм ви благодарна ако ме насочите какви други изследвания трябва да предприема от тук нататък.

maslenka
Posts: 3
Joined: Mon Oct 11, 2010 6:45 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: БЕТА ХЕМОЛИТИЧЕН СТРЕПТОКОК - ГР.В

Postby maslenka » Wed Oct 13, 2010 10:22 am

А партньора трябва ли да се лекува заедно с мен? Пратих го на лекар, но той без да му пусне изследвания, му е казал да пие същия антибиотик като моя за да не се получи реинфекция. На мен това ми се струва доста безотговорно, ами ако той не е носител защо да се трови с антибиотици, а и без да му е направена антибиограма от къде лекаря може да е сигурен, че моя антибиотик ще е от полза? Моля ви, кажете ми, да взима ли антибиотика или за по-сигурно да го пратя да се изследва в някоя лаборатория преди да започва да пие каквото и да било?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: БЕТА ХЕМОЛИТИЧЕН СТРЕПТОКОК - ГР.В

Postby Bulgaricus » Sat Oct 16, 2010 10:23 pm

Здравейте,

въз основа на наличните данни може да се даде само ограничен отговор.
По-често срещаните препоръки са за едновременно лечение, независимо от неговата антибиограма, което трябва да е достатъчно дълго с антибиотик по антибиограмата. Добре е след това да приемате някакъв пробиотик за стомаха и корема си.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

maslenka
Posts: 3
Joined: Mon Oct 11, 2010 6:45 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: БЕТА ХЕМОЛИТИЧЕН СТРЕПТОКОК - ГР.В

Postby maslenka » Fri Oct 22, 2010 11:21 am

Пратих приятеля ми да се изследва за по-сигурно, резултатите му са чисти. Добре, че не започна и той антибиотиците, само да си трови организма. Е, толкова ли беше сложно лекаря му да го прати да се изследва? (реторичен въпрос, само споделям развитието по темата) :)

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: БЕТА ХЕМОЛИТИЧЕН СТРЕПТОКОК - ГР.В

Postby Bulgaricus » Sun Oct 24, 2010 1:49 pm

Трябвало е да започнете заедно лечение. Той може да е само носител, без да е болен. Нека посявките да решат, но е вероятно да не е толкова просто решението.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 58 guests