7 дни висока температура

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
танита
Posts: 5
Joined: Tue Sep 01, 2009 2:13 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

7 дни висока температура

Postby танита » Tue Jun 29, 2010 9:31 pm

Здравейте,
Съпругът ми на 36 години, висок 172 см, 77 кг от една седмица всяка вечер вдига висока температура. Първата вечер не я мерихме, втората 39, след това до 38,5. Първите 3 вечери не пи нищо, защото предполагахме вирус. От 3 дни пие Азибиот - хапчетата са 3, тази вечер свършиха, а пак вдигна 38,3. Доктора му казал че е вирус и въпреки това да пие АБ. Както и да е след третата вечер го почна. Цяла нощ се поти, сваля температурата и пак я вдига.
Няма други симптоми, освен слаба непостоянна болка около гърлото, но по-скоро под адамовата ябълка леко от двете страни. Характерното е че през целия ден е добре с температура 37,1.

Какво трябва да се направи като изследвания, и каква може да е причината? Очевидно този антибиотик не работи, защото до сега трябваше някакво подобрение да има.

танита
Posts: 5
Joined: Tue Sep 01, 2009 2:13 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: 7 дни висока температура

Postby танита » Sat Jul 03, 2010 5:11 pm

Здравейте отново,
Правиха снимка на мъжа ми и се изказаха за пневмония. Обаче той не се е изкашлял нито веднъж. Личната лекарка каза, че били много леки измененията.
Смениха антибиотика с Ципрофлоксацин.
От началото на заболяването до сега са минали вече 11 дни. Всяка вечер вдига температура - вече до 38 градуса, а през деня е около 37,3-37,5 и постоянно се поти. Свалил е 2 кг, при нормално хранене.
В същото време се оплаква, че нещо му пречи, и обива около врата, ушите и гърлото, но не му е зачервено и като че ли всички доктори подминават това оплакване, а то му е единственото?
Какъв специалист трябва да се посети? И какви изследвания други да се назначат?
Благодаря ви!

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Re: 7 дни висока температура

Postby ptomoff » Sun Jul 04, 2010 10:05 pm



[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests