Киста на опашката

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
petrov
Posts: 2
Joined: Thu Jun 03, 2010 1:53 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Киста на опашката

Postby petrov » Thu Jun 03, 2010 2:05 pm

Здравейте,
Проведоха ми преди няколко дни (нещо като) лечение на кистата, просто я срязаха и ме пратиха вкъщи, след което ми казаха, че трябва максимално скоро да отида на операция за премахване на кистата.
На 22г съм, ръст 170см, 70кг, нямам други заболявания и не приемам медикаменти.
Процесът на лечение, както винаги беше "на око". Личната лекарка, само от обясненията ми ме прати на хирург, които направо ми каза "лягай" и в следващия момент я сряза. След това ми каза, че има 2 начина на лечение:
1) да отида в болница, където да стоя 5-6 дена на легло, щяли били да "затворят раната" и било болезнено и прочие
2) при хирурга, щял да остави раната отворена и трябвало да ходя няколко дена подред да я промива и някакви други неща (този метод бил без конци и прочие, така каза хирурга)

Чак след това ми излязаха и резултати от кръв, като личната лекарка каза, че "всичко е ОК".

Проблема ми е, че от различни хора чух, че е възможно 2-3 месеца "да не мога да си седна на задника", а на практика това ми е работата и е недопустимо за мен 3 месеца да стоя без работа. След цялото това нещо имам няколко въпроса:
1) Диагностирането тип "какво те боли?", според мен е смешно и непрофесионално. Как е правилния начин да се диагностира киста? (Скенери/други изследвания?)
2) Как да избера кои е най-правилния метод за лекуване? Според хирурга, е 2рия, но тъй като не е по здравната каса, искам да получа някакво потвърждение, защото има и шанс лекара просто да иска да си прибере 150лв в джоба.
3) Препоръчайте ми здравно заведение в София, където мога да постъпя и да се извърши операцията. Минал съм през доста болници преди години (къде сам, къде съм бил при роднини) и честно казано, не смея да дам на лекар да ме оперира, просто защото "така му е хрумнало", за това търся професионалист, с достатъчно опит в областта.

Благодаря предварително :)

Hellsoldier
Posts: 9
Joined: Wed Jun 10, 2009 10:12 pm
Contact:

Re: Киста на опашката

Postby Hellsoldier » Sun Jun 20, 2010 3:42 pm

Здравей, аз имам същата киста като теб ,откакто съм се родил (18 години) и да ти кажа все още не съм се решил да я оперирам. Отскоро имам големи болки и с времето минават. Аз също ходих на хирург и тогава ми направи няколко компреса през 2 -3 дни (които доста помогнаха) и каза ,че трябва да се оперира. Ако разбереш нещо повече относно операцията , и къде може да се направи ,ще се радвам да споделиш.

Поздрави!

petrov
Posts: 2
Joined: Thu Jun 03, 2010 1:53 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Киста на опашката

Postby petrov » Sun Jun 20, 2010 4:09 pm

Започнах работа и нямаше как да тръгна (а пък иначе и трябваше да чакам да ми изтече срока на направлението, което ми даде ГПто).
Толкова много съм се ядосал, че само да си свърша задачите отивам на дерматолог и всички неща (както си му е реда).. ще видя от какво е, защото на мен ми се появи преди няколко месеца - това според мен, не значи, че е "от както съм се родил" <- това беше твърдение на лекарите.
Предвид начина на прегледите от тип "какво те боли?", "тук отзад", "киста е! ще те оперираме!", мисля да съм сигурен и ще мина през всякакви прегледи до няколко седмици.
Ако случайно, забравя да пиша какво е станало, напиши тук/лично съобщение да ти кажа.

ПС: От това което научих от проучването ми, не е добре да чакаш, щом ти е от толкова време. Отиди на лекър, възможно най-скоро, не се лекувай по форуми/сайтове. (просто съвет)


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 64 guests