Изследвания на кръвта

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Милкана71
Posts: 6
Joined: Fri May 15, 2009 10:10 am
Location: Бургас, кв. Сарафово
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Изследвания на кръвта

Postby Милкана71 » Thu Feb 18, 2010 1:21 pm

Здравейте! Детето ми е почти на 5 години, 116 см и 20 кг. През последните 2 месеца е болна през седмица - 2 пъти прави бронхит, ангина. Има уголемени сливици. От началото на годината е пила вече 2 антибиотика. Сега отново е болна - започна с висока температура до 39,5 - 3 дни, след това хрема. Сливиците й са възпалени. Лекуваме ги с противоалергични препарати - по преценка на специалист УНГ. Секрета е обилен, но в гърлото няма бактерии. Урината също е чиста, но кръвта ме притеснява. Левкоцитите са завишени 12,1, понижен е MCV - 76,4, повишено е и СУЕ - 34, повишени пръчкоядрени - 0,11 и моноцити - 0,12. По тялото няма подути лимфни възли - имаше само един, до сливицата от ляво, но той спадна. Апетита й е намален. Притеснява ме, че УНГ специалиста предписа кортикостероидни капки за нос, в упътването им пише, че са за лица над 6 години! Къде още да я заведа? Може ли да е нещо много сериозно? Или само сливиците причиняват всички промени? Страх ме е!!!

Experta43
Posts: 40
Joined: Mon Aug 31, 2009 8:32 am
Location: Русе
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Изследвания на кръвта

Postby Experta43 » Fri Feb 19, 2010 7:37 am

Здравейте,искам да Ви кажа,че с тези кръвни резултати говорят само за затихване на възпалителния процес,т.е оздравителна фаза.А относно възпалителния процес трябва да направите бактериологично изследване.Искам да попитам ако са правили бактериология на дъщеря Ви кога точно са го правили-преди антибиотик да взема дъщеря Ви или след него.Важно е в момента какви лекарства приема.Не се притеснявайте всичко ще е наред и дъщеричката Ви ще се оправи.

Милкана71
Posts: 6
Joined: Fri May 15, 2009 10:10 am
Location: Бургас, кв. Сарафово
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Изследвания на кръвта

Postby Милкана71 » Fri Feb 19, 2010 10:01 am

Благодаря Ви за отговора и за подкрепата! Правихме бактериологично изследване на гърлото 11 дена след като спряхме антибиотика - Зинат. То не показа отклонения. През онзи период дъщеря ми не пиеше никакви други лекарства освен Имунобор и витамини. Тя сега е добре въпреки, че сравнително лесно се изморява при ходене. По препоръка на личния лекар днес ще я заведа и на инфекционист. Има съмнения за инфекциозна мононуклеоза. УНГ специалистът каза, че ако сливиците не спаднат и секрета не намалее ще се наложи отстраняването им! Просто това, че няма точна диагоза и вече 2 месеца не могат да определят какво й е, ме побърква! Така ли няма поне един д-р Хаус и при нас!!! :)

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Feb 21, 2010 6:55 am

Здравейте,

не се лъжете, такъв доктор няма никъде, само филм е.

Предполагаемата диагноза е и според мен вярна. Озадъчен съм от негативната посявка.

Трябва да се мисли за AST и за изследване при кардиолог, ако уморяемостта е ново събитие.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Милкана71
Posts: 6
Joined: Fri May 15, 2009 10:10 am
Location: Бургас, кв. Сарафово
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Изследване на кръвта

Postby Милкана71 » Mon Feb 22, 2010 10:51 am


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Feb 23, 2010 2:46 am

Здравейте,

отговарям кратко, понеже много въпроси се натрупаха.

Става дума за анти-стрептолизин-титър, което е евтино кръвно изследване, измерващо отпадъчен продукт на обмяната на веществата на бактериите в кръвта.

Котешкият език и аз съм го препоръчвал и е правилен, ако се прилага много дълго време.

Боледуване на 6 месеца е нормално и не е често за дете, а прием на антибиотик обиновенно води до това, че се появяват дългосрочно други проблеми, те са нещо нормално след антибиотично лечение.

Говоря за ЕКГ при педиатър или детски кардиолог, ако има уморяемост, защото неясни инфекции могат да засегнат и сърдечния мускул. Не се плашете това е много рядко усложнение, но поне тук такова изследване е стандартно.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Милкана71
Posts: 6
Joined: Fri May 15, 2009 10:10 am
Location: Бургас, кв. Сарафово
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Изследване на кръвта

Postby Милкана71 » Tue Feb 23, 2010 10:25 am

Благодаря Ви много!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 154 guests