Бременност, таласемия и серумно желязо над нормата

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
nlight
Posts: 1
Joined: Mon Feb 01, 2010 8:48 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Бременност, таласемия и серумно желязо над нормата

Postby nlight » Mon Feb 01, 2010 9:01 pm

Здравейте,

Бременна съм в 4ти месец. Имам таласемия минор, хемоглобина ми е 89 и не се повлия от 5 дневен курс с Б12. Освен това серумното ми желязо е 27,67 при норма до 26. Не съм пила никакви железни препарати. Пия само витамини Матерна, в които има 15 мг желязо. Притеснена съм от високото желязо. Какви са рисковете за бебето от това? Трябва ли да се прилага някакво лечение за смъкване на нивото на серумното желязо?

Освен това имам установена тромбофиия, заради която съм на терапия с фраксипарин и аспирин-протект. Имам и хашимото, и съм на терапия с еутирокс.

Как може да се смъкне нивото на желязото при това положение?

на 35 години съм, ръст 167, тегло 52-53 кг 15 седмица от бременността

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 49 guests