Лечение на акне (2. тема)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Bulgaricus » Sat May 01, 2010 11:28 am

@sp0tec

Здравейте,

лечението с тетрациклин е във всеки случай препоръчано, преди да се опитват други по-тежки терапии. Козметични препарати могат да се комбинират с антибиотик.

Както съм писал вече препоръките са да не се използва нищо друго, освен Анефуг, алое вера и слънцезащитен крем. Друг е въпросът, че първите две нямат смисъл по време на лечение с изотретиноин. Не съм казвал, че е добре да се ползва алое вера, а казах на тези, които непременно искаха нещо друго да ползват, че то е най-добре да е алое вера. Всичко друго или няма смисъл или може да навреди.

Моето мнение е, че не трябва да си купувате козметика и че нищо друго не трябва да ползвате, освен крем за ръце и увлажнител за устни.

Режимът е също от препоръчаните, не виждам проблем.

“Полуразпадът” е по-известен термин от физиката, не е много правилен за медицината и затова е в кавички сложен. Правилно е да се каже колко време след прием на лекарството концентрацията на медикамента в кръвната плазма ще достигне максимум. Затова е правилно на 8 или на 12 часа да се приема.

@mi12

Подкрепям казаното

@зарко

Радвам се, че и при теб е помогнало лечението и не прави грешката да почнеш да се мажеш отново с някакви кремове или да намалиш хигиената при бръснене, за да не се влошат резултатите.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

sp0tec
Posts: 8
Joined: Mon Apr 26, 2010 12:34 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby sp0tec » Sat May 01, 2010 7:09 pm

Мерси за отговора! Радвам се, че има хора като теб
Все още имам няколко въпроса. Вече 20-ти ден се лекувам, но все още ми излизат големи пъпки по цялото лице, подчертавам Големи. Не е ли време вече да спрат да излизат? Плюс това ми тече кръв от носа по 3 пъти на ден. Това значи ли, че трябва да прекратя лечението? Искам да попитам също така дали да очаквам поне горе долу да съм изчистен до 24-ти, че имам бал или е твърде рано още? Също така искам да попитам в какво се изразява чувствителността към слънцето ?

И най-важното - Купих си козметика на Avene, препоръчана от дерматолога ми ( Измиващ гел Клеананс и Clean-Ac). Искам да попитам дали употребата им може да влоши акнето или просто няма да му влияе?

mi12
Posts: 21
Joined: Tue Dec 22, 2009 12:38 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby mi12 » Sun May 02, 2010 11:41 am

Нищо че излизат. Пак е още рано.
Не прави огромната грешка да ги пипаш или махаш.
По назад в темата беше споменавано как деликатно могат да се махат, ноооо.. примерно без да се засягат наоколо капиляри и т.н.
И то в краен случай.
Просто защото така се почва с белезите.

24 май ли ти е бала ? За съжаление е много кратко времето. Но пък със сигурност ще са се махнали повечето . Тогава проблема може да ти е друг - много суха кожа, лющене и подобни.
Затова най добре си приготви под ръка "анефунг" крем-а , той ще помогне.
Не забравяй, че ако се престараеш (от нерви примерно) около бал-а , можеш само да влошиш положението.

Булгарикус също може да ти помогне много на ЛС, както виждам че е правил за много хора тук, и въпреки че е казвал че рядко си чете ЛС, направи си снимки , рез. от прегледите, и прати на Булгарикус да каже конкретни съвети.
Нали така, Булгарикус ? Не му обръщай гръб на момчето в такъв важен момент от живота (бал и др.) :)

sp0tec
Posts: 8
Joined: Mon Apr 26, 2010 12:34 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby sp0tec » Mon May 03, 2010 5:44 pm

Важен е моментът, да. Но ако ме видиш какъв съм в лицето ще заревеш! Направо ме е гнус да се погледна в огледалото. Имам големи пъпки по цялото лице. Доста очаквам от този антибиотик, даже той ми е последната надежда, но както гледам положението е наистина повече от зле и си мисля, че никога няма да се оправя.

mi12
Posts: 21
Joined: Tue Dec 22, 2009 12:38 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby mi12 » Tue May 04, 2010 11:09 am

Ами , може и така да е. Но пак ти казвам, изчакай, и си спазвай тези елементарни правила :)
- Редовно си вземай предписаното, с по чаша-две вода, алкохол-а го забрави, и без абсолютно никаква друга козметика.
А ако ръцете те влекат към лицето, по добре отиди се наплискай с гореща вода, но не и друго.
И не знам дали споменахме , най вече хигиена по висока.
Булгарикус е споменавал - няколко кърпи , които да сменяш всеки ден, както и личните дрехи/бельо.

sp0tec
Posts: 8
Joined: Mon Apr 26, 2010 12:34 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby sp0tec » Tue May 04, 2010 2:25 pm

Ами аз не се бърша с кърпи, просто оставям лицето ми да изсъхне. Колкото до козметика - купих си на Авен измиващ гел и хидратиращ крем и до сега не виждам да ми влияят зле. Просто вечер се мия с гела и след това се мажа с крема, защото кожата ми иначе е напукана и има кожички, които немога да понасям. Обаче си пипам лицето с ръцете, рядко, но го правя

mi12
Posts: 21
Joined: Tue Dec 22, 2009 12:38 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby mi12 » Tue May 04, 2010 9:00 pm

Виж, :) ползвай си каквото искаш, избора си е твой.
Просто и сега, и много пъти преди е казвано изрично, че няма нужда от такива кремове, овлажнители и др. Както и причините защо. Та нали целта е да се премахне "средата и условията в която вирее" бактерията. ?! - т.е. да остане суха.
А пък разни активни измиващи гелове могат да увредят чувствителната кожа, останала без естествената си защита !
(За повече подробности - писано е от Булгарикус. Аз само припомням "на едро" съветите )

Eleonora_81
Posts: 12
Joined: Mon Jan 11, 2010 2:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Eleonora_81 » Wed May 05, 2010 12:02 am

Здравейте,
искам да се похваля и аз. Спрях приема на Роакутан на 26 април. Вече нямам нито една пъпка. А есента на 2009г. бях цялата в ужасни пъпки, бях отчаяна и не вярвах, че някога лицето ми ще се изчисти отново. Сега мога само да благодаря на създателите на това лекарство. Булгарикус, благодаря сърдечно и на теб за подкрепата и за съветите. :D На всички, които сега започват лечението, или са в процес на лечение, мога да кажа само стискайте зъби и в никакъв случай не се отказвайте. Наистина си заслужава. При мен ефекта дойде едва след 4 месец. Дотогава пъпките продължаваха да си излизат и бях сигурна, че на мен просто лекарството няма да подейства. Е слава богу грешах. Заслужава си цялото търпение. Бъдете търпеливи и всичко ще се оправи. Успех и стискам палци на всички. Сега чакам само да мине 1 месец, за да мога да премахна останалите белези. :D :D :D

Deadwinga
Posts: 12
Joined: Thu Mar 11, 2010 1:45 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Deadwinga » Wed May 05, 2010 12:57 pm

Здравейте Булгарикус,

Чернодробните изследвания след 2рия месец са вече факт и показателите са значително понижени. Първият месец бяха:
АСАТ - 133,1
АЛАТ - 44,1
ГГТ - 24,1
Вторият месец след приемане на Карсил, Розмарин, много плодове, пиене основно на вода и избягване на мазни храни са:
АСАТ - 34,3
АЛАТ - 52,4
ГГТ - 18,0
Личната лекарка каза, че няма проблеми да продължавам така и, че с изключение на лекото покачване на АЛАТ-а, всичко е в нормата. Ако имате някакви допълнителни препоръки към мен ще се радвам да ги чуя.

Поздрави :)

sp0tec
Posts: 8
Joined: Mon Apr 26, 2010 12:34 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby sp0tec » Thu May 06, 2010 8:09 pm

Към булгарикус:

Направих си кръвните и чернодробни изследвания и резултатите излезнаха, но за съжаление докторката, която ме лекува е в чужбина и ще се връща на 10-ти. Искам да Ви помоля да ми кажете дали всичко е наред и мога ли да продължа да използвам Роакутан.

Ето и резултатите:

Име на теста (изследване) Резултат Единици Референтни стойности
СУЕ/ERS 6 mm/h < 25

Име на теста (изследване) Резултат Единици Референтни стойности
ПКК 22 показателя/Full blood count
WBC/левкоцити 7,6 G/L 3.5-10.5
NEU/неутрофилни левкоцити -бр. 4,59 G/L 2,0-7.8
NEU% 60,5 % 44,0-76,0
EOS/еoзинофилни левкоцити - бр. 0,14 G/L 0.00-0,700
EOS% 1,89 % 0,00-6.00%
LYM% 29 % 20-40
LYM/лимфоцити -бр. 2,2 G/L 0,6-4,1
MONO/Mоноцити-бр. 0,62 G/L 0,2-1,5
MONO% 8,22 % 3-13 %
BASO/базофилни левкоцити -бр 0,03 G/L 0.00-0.2
BASO% 0,39 % 0,00-2,00
RBC/еритроцити 5,25 T/L М 4.2-6.2 Ж(F) 3.7-5.4
HGB/хемоглобин 158 g/L M 130-180 Ж(F) 115-160
HCT/хематокрит 0,46 L/L М 0.37-0.55 Ж(F) 0.35-0.44
MCV/ср. обем на еритроцитите 88,3 fl 82-98
MCH/ср. Hgb. конц. в ер. 30,2 pg 26.5-32.0
MCHC/ср. Hgb. съдърж. в еритр. 342 g/L 295-360
RDW/девиация на ер. разпред. 13,4 % 11.5-14.5
PLT/тромбоцити 265 G/L 130-440
MPV/ср. обем на тромбоцитите 11,5 fL 7.5-11.5
PDW/девиация на тромбоцитно разпределение 19,4 % 15.5-19.5
PCT/тромбокрит 0,31 L/L 0.15-0.45

Име на теста (изследване) Резултат Единици Референтни стойности
Холестеролов профил*
Общ холестерол/T Cholеsterol 4,92 mmol/l < 6.5, препоръчани стойности <4.5
Триглицериди/Triglycerides 1,44 mmol/l < 2,2; препоръчани стойности < 1.7
HDL-холестерол/HDL-cholesterol 1,24 mmol/l 1.04-1.56 , препоръчани стойности >1.2
LDL-холестерол/LDL-cholesterol 2,85 mmol/l < 3.60; препоръчани стойности <3.0
VLDL-холестерол/VLDL-cholesterol 0,65 mmol/l < 0.90

Име на теста (изследване) Резултат Единици Референтни стойности
АСАТ(ГОТ),АЛАТ(ГПТ),ГГТ*
ASAT(GOT) 19 U/l < 44
ALAT(GPT) 21 U/l < 44
GGT 26 U/l М. 5-50.0 Ж.(F.) 5 - 38.0

dreamercho
Posts: 2
Joined: Sat May 01, 2010 2:28 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby dreamercho » Sat May 08, 2010 3:49 pm

Към Bulgaricus :
Здравейте.Аз също страдам от акне,но не е в много тежка форма.Искам да ви попитам какво е вашето мнение за продуктите от чаено дърво-казват че има противовъзпалително действие и е подходящо при акне и други пъпчици.Препоръчаха ми това кремче http://beautyandpower.eu/-/173-chaeno-darvo-antivazpalitelen.html Гледам тука и за други такива http://rsi-store.com/index.php?productID=187 -за този пак казват хубави неща. Какво ще кажете-струва ли си да опитам? А какво ти е мнението за Vichy Normaderm,защото ми донесоха и мисля да го пробвам. Благодаря предварително :)
Last edited by dreamercho on Sun May 09, 2010 8:26 pm, edited 1 time in total.

pesho
Posts: 41
Joined: Fri Oct 30, 2009 12:21 am
Location: Пловдив
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby pesho » Sun May 09, 2010 2:23 pm

Здравей Bulgaricus ,дълго време се познаваме вече , ако може така да се каже. Днес ми е последното хапче изотретиноин (точно 6 месеца на прием 2 по 20 мг на ден ,спазвал съм всички твои препоръки и съм направил терапията такава каквато е добре да си е на лице ) ... доволен съм наистина ,трябва да съм честен че съм доволен но има още леки заселвания .. от стари участъци на акнето и доста черни точки (с тях какво правим ) ....
Като цяло въпроса ми е там че ми наближава бала след 2 седмици .. имам зинерит ,салицилов спирт ,алое вера , акне б 5 .... с какво да се мажа за да ги премахна доколто е възможно по бързо пъпките ,които още са налице .... главно по бузите ? Може би с акне б 5 ? Благодаря

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Bulgaricus » Tue May 11, 2010 11:45 pm

Здравейте,

поради голямо натоварване не мога да отговарям много често.
Сега отговарям по ред на публикациите.

@sp0tec » Sat May 01, 2010 5:09 pm

Правим каквото можем и колкото можем. За нас е важно да знаем, че каквото сме превели като информация (ние не съветваме, а просто препращаме информация) досега винаги е помагало.

20 дни лечение не е нищо! 4 месеца обикновенно са необходими за първите измерими резултати.

Кръв, ако преди лечението не е течала от носа, то това може да е причинено от изотретиноина. Тук има колагенни фактори и фактори на кръвосъсирването, които се регулират от черния дроб и при негово увреждане биха могли да се променят. Това състояние е опасно и трябва да се вземе на сериозно.

Междувременно е добре да приемате допълнително по 100 мг витамин С на 12 часа за поне 3 месеца, а най-добре за целия курс на лечение. Ако не се храните с много плодове и зеленчуци, можете и на 100 мг на 8 часа да повишите дозата.

Не, до 24. май няма да има никакъв ефект, съжалявам. Не бива и дозата да увеличавате.

Чувствителността към слънцето се изразява в липсата на секреторни вещества, които да помагат на кожата да отразява слънчевите лъчи. Така тя нищо не отразява (или по-малко, поне) и се увеличава рискът от радиационни наранявания, включително и от рак, ако никакви мерки не се вземат. Рак на кожата се появява средно 20 години, след щетите по нея, а не веднага, така че трябва да се внимава. Този дълъг период има нещо общо с водородни мостове и ДНК-полимерази, които са тема сами по себе си и няма да ги обяснявам тук.

Употребата на всякаква козметика, освен вече споменатата ще влоши акнето, да. Освен това ще увеличи страничните ефекти и вредите от лечението. Няма случай, в който да помогне.

@by mi12 » Sun May 02, 2010 9:41 am


Съгласен съм с казаното, но не може за бала нищо да се направи. Козметични намеси само, но те вече не могат да се направят, поради лечението с изотретиноин. Аз не случайно съм дал информацията да не се очакват бързи ефекти и да не се започва преди лятото. Разбирам отчаянието от личен опит, НО няма алтернатива.

Не съм обърнал гръб на никого. Снимки могат да ми се пратят по имейл, както винаги.

@by sp0tec » Mon May 03, 2010 3:44 pm
Да, антибиотик може да помогне краткосрочно и бързо, НО не е добре да се комбинира с изотретиноин. Трябва да се гледате в огледалото. Наблегнете на тези неща, които след лечението ще Ви направят привлекателен – фитнес, например. Тема за хранителни добавки имаме, но на този момент е добре поне до бала нищо да не правите. Спортът влошава акнето и изисква много добра лична хогиена.

@by sp0tec » Tue May 04, 2010 12:25 pm

Може да изглежда смешно, но веднъж страдалият от акне, който се е излекувал успешно не ползва два пъти една и съща кърпа за лице след бръснене. Добре е тези хавлии да се ползват по веднъж и след това да се хвърлят за пране на 60 градуса. Знам, че това е разхищение, но ефектът е дългосрочно много голям. Засегнатите е добре само по веднъж ползват кърпа за лице, която преди това е била в шкаф и не са били бърсани ръце с нея. Замислете се, че това не е голяма финансова инвестиция. Една такава хавлия може да се купи за 3-4 лева и ако имате 14 такива можете да не перете по две седмици и проблемът е решен. Добре е поради такива малки логистични детайлчета да не си намаляте ефектът от лечението.

@by mi12 » Tue May 04, 2010 7:00 pm

Да, много правилно съм цитиран. Пъпката „умира от жажда”, не бива да я увлажнявате, след като сте и „спрели водата”.

by Eleonora_81 » Tue May 04, 2010 10:02 pm

Радвам се, че сме помогнали! Успех!

@by Deadwinga » Wed May 05, 2010 10:57 am

Следвайте досегашните препоръки. Възможно е първото изследване да е било артефакт или неточно. Във всеки случай никакъв алкохол, защото няма да го понесе черният дроб и ще си провалите лечението. Никакви мастноразтворими витамини. Никакви хранителни добавки, кола или газирано. Един вид, колкото по-малко работа създавате на черния си дроб, толкова по-добре.

@by sp0tec » Thu May 06, 2010 6:09 pm

И сам сте видял, че няма нито едно отклонение. Не виждам причина за безпокойство въз основа на тези кръвни картини, но само лекар има право да Ви обясни изследванията. Всичко е о.к.

@by dreamercho » Sat May 08, 2010 1:49 pm

Да, щом нямате тежко акне, не бива да се лекувате и с изотретиноин.

От природните и хомеопатичните добавки има само няколко, които облекчават акнето. Това е алое вера, некомбинирано с други препарати и Perenterol, приеман на 12 часа няколко месеца. Перентерол е бирен дрожд, но помага само, когато акнето е причинено от храносмилателен проблем, т.е. не при всички.

Много треви имат антивъзпалително действие. Навремето и фараоните са имали аспирин. Но не виждам никаква препоръка, освен официалната медицина и горните два продукта, която доказано по целия цивилизован свят да се използва успешно. Съжалявам, но аз не бих си дал парите за тези добавки, които показвате.

@by pesho » Sun May 09, 2010 12:23 pm

Ако максималната концентрация на кг/тегло не е премината, можеш да го приемаш и 8 месеца. Не е абсолютно забранено. Рисковете трябва да се претеглят внимателно. Аз бих го приемал до бала и не бих го спирал точно сега, а на самият бал, ако не се потиш, можеш анефуг да ползваш. Той прикрива 50% от видимите следи. За останалите пъпки лечението би могло да се продължи и с леко повишена дозировка още един месец и след това да се ползва изотрексин гел.

Ако кръвната картина на бъбреците и на черният дроб е о.к., аз бих помолил лекаря ми да ми предпише един дерматологично активен антибиотик в дозировка за акне и бих го приемал до бала, след като е чак толкова важен. Такива са например тетрациклин и доксициклин и могат седмици наред да се приемат, ако са предписани от лекар.

Тук трябва да отбележа, че такива събития се планират поне един два месеца по-рано, сега вероятно няма да намериш гела и нямаш налични медикаменти за продължаване на лечението...

Турбо терапията е: изотретиноин + изотретиноинов гел + пробиотик перентерол по 3 пъти на ден (или друг бирен дрожд в краен случай). Такава една терапия обаче увеличава и рисковете и трябва в деня на бала да приключи. Друго няма какво да се направи, освен лазер при дерматолог.

Поздрави,
Булгарикус


@марио

П.С. Спам-публикации се изтриват и ако ги видя още веднъж ще баннем ИП-то на потребителя, който ги писа! Не е тук мястото да се правят реклами. Ако някой иска да публикува статии за медикаменти и други добавки, трябва първо да ни ги изпрати, за да знаем, че не става дума за реклама. Критериите за оценка на статиите са само научни и несубективни. На нас не ни се плаща от никоя фирма, а ако това стане ще е изрично записано. До средата на август ще излязат и правила за такива публикации и как могат те да се публикуват.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

sp0tec
Posts: 8
Joined: Mon Apr 26, 2010 12:34 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby sp0tec » Wed May 12, 2010 10:03 pm

Благодаря за отговорите на всички въпроси, Булгарикус!

Искам да кажа, че вече забелязвам ефекта от лечението. Акнето ми е намаляло, в сравнение отпреди 2 седмици, кръв от носа вече не ми тече, но по кожата на цялата долна челюст и челото имам кожички, които стърчат и не ме дразнят. Имам хидратиращ крем на Avene - Clean-Ac и искам да попитам вечер след къпане мога ли да си мажа лицето с този крем? Вече не ми се дават никакви пари за нова козметика, че до сега 500 лева съм похарчил. Също така искам да Ви кажа, че на 26-ти май ми предстои екскурзия до Турция и да Ви помоля за съвет какъв слънцезащитен крем да взема (и за лицето и за тялото). Знам, че кремът трябва да е със слънцезащитен фактор 50+, но на коя фирма?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Bulgaricus » Wed May 12, 2010 11:45 pm

Здравейте,

първо да кажа, че публикацията на Марио бе изтрита, защото е спам. Фирмата, продаваща въпросното "лекарство" и неговият ИП адрес са от един и същ град. Не вярвам на случайности. Освен това, преди това бе дал страницата си в Русе. Разбирам, че всеки има право да изкарва парите си, но това право не е гарантирано при нас и няма смисъл да се опитва да спами отново.

@by sp0tec » Wed May 12, 2010 8:03 pm

Аз няколко пъти бях писал да не ползвате козметика. Парите, явно са в повече, ако мога да си позволя иронията...

Марка крем не мога да препоръчам, защото всички, идващи от Западна Европа могат да се ползват, без проблем. Кажете ми Вие кои можете да си купите и аз ще Ви кажа конкретно за тях какво е мнението ми.

За изсушаването на кожата можете алоето вечер да ползвате и с анефуг да прикривате белезите, съответно или крем за слънце. Има и спрейове за слънце, но те не се пръскат дирекно в лицето.

Не, от този крем няма смисъл. Сухата кожа е желаното странично действие на лечението. Този крем съдържа 20 съставки, които се опитват да симулират естествената секреция. Няма смисъл.

Знам, че иначе сме го учили в училище, НО колкото по-малко правите, толкова на кожата и е по-лесно да се възстанови. Един вид, можем да кажем, че ако от тук насетне нищо не правите, ще е най-добре. UV фактор, анефуг и алое са изключения.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests