Лечение на акне (2. тема)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

justanuser
Posts: 16
Joined: Sun Jan 17, 2010 6:49 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby justanuser » Fri Feb 19, 2010 8:09 pm

Булгарикус, ако може също да питам..
Не искам да ми изписвате лечение, рецепта или каквото и да е било, но бих искал просто да науча вашата гледна точка относно схемата с Доксициклин. Например за човек, тежащ 67 килограма. Колко капсули на ден (колко мг), колко време да трае лечението и т.н. :)

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Feb 20, 2010 1:28 am

@mi12

Пуснах съобщение и темата ще се качи от администратора в близост до първата. Благодаря за бележката.

Да, това е единственият крем от обсъдените до сега, който е подходящ и специално за такива случаи.

Иначе всичко е така, както сте го обобщили към сегашна дата.

@marty_anty

Не го знам този крем. Проверих го в гуугъл. Ако е този, съдържаш киселина, с който се запознах на италиански, то според мен не трябва да се приема. Това обаче повечето лекари, които нямат дългогодишен опит с изотретиноин не го знаят. За по-точно изказване ми пуснете на лично съобщение съставките му и аз ще променя публикацията тук, като видя, дали за едно и също нещо говорим.

На козметик НЕ трябва да ходите по време на прием на изотретиноин при никакви условия и по ничия препоръка!

Спазвайте максималната приемлива доза на изотретиноин, повече не можете да направите за външния си вид, освен и на фитнес да тръгнете не виждам други възможности за преди бала.

Ако прекалите ще стане по-зле, няма смисъл.

@jjjay

Да, няма как да се направи изказване, което да е миродавно за всички. В медицината се работи само и единствено с вероятности. В нея има само едно сигурно нещо и това е, че животът е едно заболяване, което приключва във всички случаи смъртоностно... :) Това в кръга на чения хумор.

И при това Ваше лечение важи, че не трябва да се прекалява и дозата е това, което го прави опасно.

Няма ограничение за ползване. Ползвайте го само, когато чувствате нужда от него и ако видите, че Ви вреди го спрете.

@justanuser

Защото зад тази препоръка се крият множество фактори, които не могат в една тема за акне да се изяснят.

1) Статистиката показва, че за повишаване на ефекта от спорт на организма му трябват свободни радикали и ако ги няма, то ефектът е с 10-20% по-нисък, освен, ако ги имаше. С прием на витамини Вие системно обезвреждате всички свободни радикали, като им свързвате свободния електрон с част от витамина или друг, свързан с витамина обменен продукт. Свободните радикали причиняват много видове рак в съчетание със стресови фактори, но при млад човек, който се опитва да се натоварва във фитнес се оказвали с повишаващ резултата от спорта ефект. Още се водят изследвания защо, ясно е, че е така.

2) Другият медицински факт е, че хората, които редовно приемат витамини към храненето си ги предозират – особено основните антиоксиданти, както и масноразтворимите витамини. Отново е доказано, че хората, приемащи редовно витамини към храната си живеят по-кратко от тези, които не приемат витамини. За витамин С е доказано, че който го приема под таблетки редовно живее 1.7% по-кратко от този, който изобщо никога не го е приемал. Приемалите витамини се разболяват и по-често от диабет, а който вече има такъв се влошава.

В “новата” медицина важи едно правило, че човек си познава състоянието, без медикаментозна намеса, но не знае какво ще стане, когато почне да приема медикаменти. Вече важи правилото, че всяко хапче, което може да не се приеме е “добро” хапче. Това важи и за витамините, да.

Защо са Ви витамини? Вие не живеете в третия свят и със сигурност се храните нормално, както и не сте изложен на увеличена радиация, т.е. това, което е в храната за мнозинството от хората е достатъчно и не трябва да се допълва.

4) Противно на това, което виждате по рекламите на производителите витамините не предпазват от инфекции, настинка и тем подобни заболявания. Веднъж, след като човек се е разболял те не съкращават и времето, през което той е болен и не облекчават симптомите.

5) Но допълнителните изкуствени витамини са проблем за стомаха при редовен прием – независимо дали са разтворими или не, ако се приемат редовно увеличават вероятността за стомашни заболявания. Към това идва и фактът, че всички витамини трябва да се преработят и отделят от черният дроб и от бъбреците и когато приемате изотретиноин си създавате допълнително натоварване с тези таблетки.

Това, което пиша не е популярно мнение, но то е последното, което сега актуално се е наложило в научните кръгове.

“Стата” е евтин производител, но със сигурност ще е по-добър от който и да е роден за такъв дълъг курс на лечение.

Пигментациите се намалят, дупките остават. За да се знае дали ще останат пигментациите трябва да се знае кои слоеве на кожата са засегнати от тях. Ако те са под слоевете, които ще се излющят, то няма как да намалеят. Това може да се каже само при физически преглед.

@jjjay

Този антибиотик е макролиден и активната му съставка е Azithromycin. Не съм чувал никога да има лечение на акне с този антибиотик, нито пък ми е известно лечение с него, което да продължи толова дълго време. Затова и проверих в двата справочника по фармакология и токсикология и в терапевтичната книга за дозиране. В Германия няма практика за такова лечение. Явно тя се позовава на друг опит и няма как да я коментирам. Все пак в Германия има най-много на брой допуснати медикаменти и лечения в цяла Европа и това, че тук няма такова не говори много обнадеждаващо, но трябва да следвате предписанието. Може зад него да се крият неведоми мотиви. :)

Зинеритът за мазане е еритромицин и цинков комплекс и е, според мед, адекватен.

Бирената мая е доказано терапевтично активна, да.

Нямам данни за връзка между ориз и акне.

Спортът не е “фатален” и съветвам винаги и всички да спортуват, да.

Алое вера не вреди, но е по-добре да е гел, а не напитка, но и тя няма да вреди.

@justanuser

Мнение може всеки да каже, затова живеем в свободна държава и мнението си ще Ви го кажа с уговорката, че то не е препоръка или терапия.

Доксициклиновата фармакологична препоръка е 4 до 12 седмици по 50 мг/24 часа в един прием на всеки 24 часа.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

justanuser
Posts: 16
Joined: Sun Jan 17, 2010 6:49 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby justanuser » Sat Feb 20, 2010 11:49 pm

Благодаря отново за отговорите, но като гледам, виждам, че няма 50 мг капсула. Има по 100, има и по 200 и тогава какво правим?
Също исках да питам дали ако си взема чист цинк да пия, ще бъде полезно.
Чета също и че по принцип доксициклинът се комбинира с още нещо, но не знам какво точно трябва да е?

mi12
Posts: 21
Joined: Tue Dec 22, 2009 12:38 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby mi12 » Sun Feb 21, 2010 1:50 am

Още едно въпросче, което пропуснах - за УВ защитата
- Гледам и чета добри отзиви за "ЛА РОШ-ANTHELIOS XL" - За лице.
Има 50+ и 60+ фактор , и не лъщял и не овлажнявал кожата.
Дали този защитен крем можем да го кръстим подходящ за употреба според темата и лечението тук ?
И най вече като качествен ?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Feb 21, 2010 2:28 am

Здравейте,

трябва да потърсите делими таблетки тогава. Него го има не само на капсули. Няма как да Ви кажа да вземате през ден по една 100 мг таблетка, защото времето му на плазмен живот е такова, че няма да има на втория ден оптимална терапевтична концентрация.

Може да го комбинирате с всички досега изброени медикаменти, освен с изотретиноин. Добре е да го комбинирате с пробиотик на таблетки, защото е много вреден за стомаха.

Обърнете внимание, че не трябва да го консумирате с мляко и млечни продукти.

Цинкът има функция при заздравяване на наранявания и белези. Може, ако го има в някаква комбинация с минерали да го пиете, но не виждам пряка терапевтична роля.

Не познавам лично този крем, но на споменатата фирма продуктите са от най-качествените и можете да ги ползвате, ако почувствате нужда.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

justanuser
Posts: 16
Joined: Sun Jan 17, 2010 6:49 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby justanuser » Sun Feb 21, 2010 4:01 am

Надявам се да съм Ви хванал навреме.
В такъв случай мога ли да пия по 100 мг на ден, понеже и без това, доколкото виждам на някои препоръчват 2х50 мг на 24 часа? Така хем възможността да получа резултат е по-голяма. Относно цинка, освен да го взема, като си правя химичните пилинги, защото явно тогава ще ми е нужен, при регенерирането на кожата? За минерали не се сещам. Виждам, че Дермабион се ползва с добро мнение от дерматолозите, но съдържа предимно витамини и цинк, като гледам, а основната съставка е медицинска мая, която трябва да пречиства организма. Какво е мнението Ви за дермабиона и сещате ли се за нещо с подобен ефект, но без витамини, понеже казахте, че не е препоръчително да се приемат?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Feb 21, 2010 6:29 am

Здравейте,

да, тук съм.

Ами, какво да Ви кажа... Мая, витамин А, В и цинк съдържа.

Може да го приемате с доксициклин, няма проблеми, но няма обещание, че ще помогне. Няма нужда от пробиотик, ако го приемате.

Витамините не са забранени, но трябва да се приемат само тогава, когато имат и някакво предназначение и защото не си ги набавяте с храната.

Няма друг алгоритъм за доксициклина. Няма как да Ви кажа да го приемате грешно. Това е препоръката. Не знам дали, ако го приемате по 100 мг/24 часа ще се развият резистентности. За да се изкажа ми трябват научни изследвания, а не съм запознат с такива, които точно за такъв случай да са правени, понеже някой не може да си намери 50 милиграмова разфасовка. Вие попитахте ли дали има делими таблетки или изобщо таблетки?

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

marty_anty
Posts: 11
Joined: Tue Jan 12, 2010 6:25 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby marty_anty » Sun Feb 21, 2010 9:23 am

До Bulgaricus LYSANEL AKTIV крем

Състав : Емулсия масло/вода, α и β XK 18% (гликолова кисели-
на 10%, салицилова киселина 1%, млечна киселина 1%, натриев
лактат 6%), азелаинова киселина 1,5%, полиамидни микросфе-
ри 2%, цинкови соли 0,5%, сорбитол 3%, алантоин 0,5%

ТОВА Е СЪСТАВА на горецитираното кремче.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Feb 21, 2010 9:35 am

Моето мнение е, че не трябва да се комбинират киселини с локално приложение, когато ползвате изотретиноин. Ако е рецепта, то трябва да я спазвате. Моето мнение Ви е известно.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

marty_anty
Posts: 11
Joined: Tue Jan 12, 2010 6:25 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby marty_anty » Sun Feb 21, 2010 10:24 am

До BULGARICUS

Искам да Ви попитам следното: пия по 1 хапче от 20мг. на ден, а Вие казвате , че е хубаво да се взема 2 пъти по 10 мг. Въпросът ми е: мога ли да разделям хапчето на две и да го приемам два пъти на ден? Можете ли да ми препоръчате, какъв крем на алое вера да зи купя за моята проблемна акнетична кожа? Вече не ми излизат пъпки , но червените петна стоят. Кожата дали ще ги изхрани и ако е така ,след колко време? ПРИТЕСНЯВА МЕ БАЛА.

justanuser
Posts: 16
Joined: Sun Jan 17, 2010 6:49 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby justanuser » Sun Feb 21, 2010 2:45 pm

"Доксициклин Стада диспергиращи се таблетки 100 mg x 20" предполагам, че щом са таблетки, би трябвало да мога да ги разделя наполовина. Питах просто дали няма да бъде по-добре с повече милиграми според вас, защото ако едно лечение може да бъде подобрено, защо да не го подобрим?:)
Относно "Дермабион", ако знам, че има вероятност да не помогне, бих го пил, но има ли вероятност да не помогне, а точно обратното - да попречи на лечението?
Понеже искам да съчетая лечението с доксициклин заедно с химически пилинги, според Вас кога е най-добре да започна антибиотика и кога да направя първия пилинг? Например дали да пия 2 седмици антибиотик и после да си правя пилингите, или пък да започна антибиотика заедно с първия пилинг. Не знам дали има значение?
П.с. Какво друго мога също да прибавя към пилингите и доксициклина за да стане по-компексно лечение? Мисля, че локалното лечение би било добър избор по принцип заедно с антибиотика (например салицилов спирт с хлорнитромицин), но при положение, че кожата ми ще се лющи тогава и ще е чувствителна, не виждам смисъл от него. Очаквам предложенията Ви.
Благодаря предварително :)
П.с.
Намерих си някакъв вносен Доксициклин (Вибрамицин). 100 мг са таблетките, но са делими. Понеже доколкото знам, витамин А е пряко свързан с очите и акнето, а аз не мога да виждам добре на тъмно, може ли това да е от недостиг на витамин А да речем. Проблемът с очите ми е от малък и тогава ми казаха, че пречупвам погледа или нещо такова (не, че съм кривоглед). Не съм носил очила, а преди месеци си правих преглед и ми предписаха -0.5 на едното око и -0.75 на другото (цилиндри - макар да не знам какво значи това :D). И ако имат някаква връзка случайно, Бета-Каротин добър вариант ли е за акнето, а защо не и за очите. (По принцип съм прочел, че отричате лечение с Бета-Каротин, но ако наистина имам недостиг на Витамин А, не трбва ли да помогне?)

jjjay
Posts: 15
Joined: Fri Jan 22, 2010 2:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby jjjay » Mon Feb 22, 2010 10:45 am


Eleonora_81
Posts: 12
Joined: Mon Jan 11, 2010 2:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Моля ви за съдействие

Postby Eleonora_81 » Mon Feb 22, 2010 11:33 am


niksan_bo
Posts: 1
Joined: Tue Feb 16, 2010 11:15 pm
Location: Велико Търново
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby niksan_bo » Mon Feb 22, 2010 3:41 pm


ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Re: Моля ви за съдействие

Postby ptomoff » Mon Feb 22, 2010 7:42 pm



[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests