Лечение на акне (2. тема)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby abvgde93 » Thu Nov 18, 2010 9:08 pm

Здравейте,
На 17 години съм,момче,175 см,57 кг.
Спортувам футбол и фитнес (не приемам никакви добавки)
Не пия и не пуша.
имам акне (гнойни пъпки) и черни точки по лицето,както и разширени пори.
От миналата година октомври месеце до към май тази година водих лечение при дерматолог.Бях ползвал Acne Out activ losion,Diacneal,Nadixa crem както и Garnier pure scrab за черните точки. Лицето ми беше много зле когато почнах лечението ,но след това се изчисти.Спрях да ми излизат пъпки а черните точки бяха се премахнали.
Но лятото сичко започна от начало. Ползвах само Photoderm akn mat 30 но това не помогна за черните точки. Дерматоложката ми изписа да си мия лицето вечер със Imex сапун (За периода от септември до началото на ноември) да но този сапун не помогна ...Излизаха ми пак пъпки и нямаше ефект. Сега от 1ви ноември посетих друг дерматолог,който ми изписа:
- Някакъв лосион (нещо като спирт) забърква се в аптеката.
- Пяна Clear Face на SebaMed
- Както и антибиотик Вибраминиц.
Антибиотика трябва да го пия 20 дни. Първите 10 дни по 2 хапчета на ден сутрин и вече.Другите 10 дни от 10тия до 20тия ден по 1 хапче на ден.

Ето няколко въпроса:
Както виждате в момента времето се държи доста слънчево,а на антибиотика пише да не се излагам на слънце,но няма как .Ходя на училище,тренировки ... и просто слънцето ме хваща.Дали е голям проблем ? :(
Не, не е.

Както казах миналата година по това време ,когато водих лечение при друг дерматолог (и то без антибиотик) имаше ефект. (но както споменах се отказах от нея ,защото лятото не можа да удържи да не ми излизат многото пъпки)
Дали сега с тази пяна и антибиотика ще има по голям ефект ?
Трабва да опитате и така ще видите. Предполагам, че отговорът е "НЕ".

Лицето ми е доста зачервено и всички ме питат защо ми е така.От слънцето ли е ?
Да и защото защитата на кожата Ви е изключена и по този начин тя показва, че се "пържи".
На 22ри имам записан час (за 2ри път,при новата дерматоложка)

Моля Ви дайте някакво мнение или поне някакъв кураж,защото постоянно се гледам в огледалото и като се видя направо не знам ... Не съм толко зле не не мога да се гледам така,направо не знам .
Благодаря на всички.

Надежда има, крамове и гелове и хапчета има достатъчно! Отговорите на Булгарикус са в черно и удебелено.

Andrei
Posts: 10
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:27 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Andrei » Thu Nov 18, 2010 10:20 pm

За сведение на всички колеги въпросният Перентерол у нас е Ентерол с активна съставка Lyophilized Saccharomyces boulardii.Нека Булгарикус да потвърди дали става въпрос за същото лекарство или съм в грешка.

Отговор: Saccharomyces boulardii е Перентерол, т.е. този Ентерол може да се ползва. Данке за информацията! Булгарикус

vspetkov
Posts: 9
Joined: Thu Sep 16, 2010 4:20 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby vspetkov » Sat Nov 20, 2010 11:29 am

Здравейте Булгарикус,

Бях ви писал че ако се стигне до лечение с Роакутан повторно ще се допитам този път навреме до Вас. Вчера бях на контолен преглет при дерматолога, след едномесечно лечение с "Азатрил" и според нея в моят случай повторният курс на лечение не е съвсем не уместен, като според нея най-подходящият момент за започване е сега. лечението което ми предписа в моят случай е следното : по една таблетка от 20 мг дневно Роакутан пти тегло 55 кг, ръст 170 и години 25, през първият месец от лечението ще продължа да приемам Азатрила и да използвам Акне БП5 вечер а през целият курс ми препоръща и дневният крем, който и до сега използвах "ФОТОДАЕРМ AKN MAT КРЕМ SPF30". Въпроса ми е дали според вас това лечение е умесно, и дали количеството на isotretinoin достатачно, и не е ли нужна по-голяма доза или това е защото ще продължа с приемането на антибиотика?

Поздрави и благодаря за отговора предварително.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Bulgaricus » Sat Nov 20, 2010 11:53 am

Каква е съставката на този БП5?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

vspetkov
Posts: 9
Joined: Thu Sep 16, 2010 4:20 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby vspetkov » Sat Nov 20, 2010 7:17 pm

Здравейте Булгарикус,

Ето какво пише в листовката на продукта :
"Какво съдържа Акне БП 5?
Активно вещестово: бензоил пероксид.
Помощни вещества: полиетилен гликол 300 стеарат, течен парафин, диметикон 350, натриев едетат, пречистена вода."

Поздрави и благодаря.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Bulgaricus » Sat Nov 20, 2010 7:51 pm

Да, исках да съм сигурен, че говорим за едно и също нещо.

Моето нелекарско мнение е:

1) дозата от 20 мг дневно е позволена, би била по-оптимална, ако бе 30 мг в зависимост от ефекта на тези 20 мг след 1-2 седмици трябва да се прецени;

2) антибиотикът с изотретиноина е допълнителен риск, но усилва действието, т.е. в зависимост от кръвните показатели няма показание да не се приема;

3) дибензоил пероксид е по мое мнение при употреба на 1) и на 2) противопоказно, защото в крайна сметка е средство за дезинфекция на кожата, която няма поради изотретиноина почти никакъв шанс да се защити от него, аз не бих го ползвал, но това е лекарско решение;

4) слънцезащитен крем е винаги въпрос на избор, препоръчан и т.н., но не бива да забравяме, че той омазнява през цялото време допълнително и трябва да се претегли кое е по-опасно - слънцето или омазняването.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Andrei
Posts: 10
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:27 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Andrei » Sat Nov 20, 2010 10:59 pm

Здравейте отново ,Булгарикус.Значи:Смятах да пия Роакутан 180 дни ,но на 176 ден получих болки в долната част на корема и тежест и го спрях при концентрация на килограм някъде около 114мг.След като в продължение на седмица стомахът ми не се оправи от самосебе си отидох на гастроентеролог.Тя установи по нейни думи "лека дисбактериоза" .Предписа ми Биотикс по схема за 30 дни.Ентерол по схема за 9 дни.И Креон по схема за 6 дни.До 9 ден докато още приемах и трите вида хапчета забелязах нещо много интересно за мен поне.Езикът ми ,който от години постоянно ми е зачервен на рани ,които се местят и дълбоки резки изведнъж стана идеално здрав и чист с белезникаво покритие.По принцип той ми служеше като барометър ,защото освен перманентните ранички по него от време на време те се влошаваха и започваше да ми щипе езикът още докато се храня.Това за мен беше сигурният знак ,че до няколко часа акнето ми ще се влоши.И така и ставаше перманентните пъпки ставаха още по-разлютени и възпалени и излизаха и много нови.Та съм си казал ,че в момента в който намеря лек за езика си ще ми се оправи и кожата.И сега се чудя дали това не е най-накрая ключът за палатката.Езкът ми стана идеално здрав и кожата ми се избистри много.Но след 9 ден когато останах само на Биотикс езикът ми пак стана на рани съответно и кожата ми стана по-раздразнена.Откакто се помня съм със запек.Или при настинка съм с разтройство.Сладкото не ми влияе на пъпките ,но солта ги влошава много.Ако ям семки до 30 минути съм цъфнал с гнойни пъпки затова и не кусвам.Та си измислих една моя теория.Възможно ли е тая дисбактериоза да си я влача от години и просто сега след приема на Роакутан да е станала по-изразена.И точно тя да е причината за това дългогодишно акне и то става с годините все по-зле.Четох някъде преди ,че лечението на акне с антибиотици е абсолютно погрешно защото те само го влошават.Това е изпитано и от мен ,така е.А трябвало да се потърсят и премахнат съществуващи нарушения в работата на червата за правилното му лечение.Споменаваше се също за възможни множество ранички по червата през които се интоксикира целия организъм постоянно и следствието е акнето.Като начин да се пречисти организма изхвърля токсините чрез мастните жлези ,а в следствие подхранва бактерийте на повърхността на кожата ни.Нали казват ,че химическият състав на себума при хора с акне е променен.Моето лаишко мнение е ,че това е заради токсините които се изхвърлят със себума.Сега като отида на контролен преглед ще и разкажа за тия мои наблюдения.И съответно да ме насочи към продължение може би на приема на Ентерол ли не знам какво ще каже лекарката.Попаднах в нета и на това лекарство http://www.walmark.eu/bg/Pages/products.aspx?nl_product_id=602&name=Salutil- ,но не съм го пил Салутил.Пише ,че у нас това е от най-ново поколение от тоя род лекарства.Ако имате време драснете някой ред относно моите размишления.Но за мен съм склонен да си мисля ,че точно в червата се корени проблема.Както и при голяма чст от колегите.Поздрави

kukita
Posts: 1
Joined: Tue Nov 23, 2010 5:02 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby kukita » Tue Nov 23, 2010 5:10 pm

Здравейте и от мен. Аз съм на Роакутан от 5 дни 2x20 милиграма ( ръст 165, тегло 70, години 27 ) . Та въпроса ми към Булгарикус е : Може ли да се взема превантивно карсил по време на лечението с Роакутан ?
Чернодробните са ми на границата. Спрях захарта под всякаква форма, както газираното и мазните храни, но си мисля ,че за извесно време ще е добре да взимам и Карсил докато показателите ми се нормализират. Благодаря предварително за отделеното внимание :)

mishoka20
Posts: 5
Joined: Tue Nov 23, 2010 3:37 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby mishoka20 » Thu Nov 25, 2010 3:35 pm


Andrei
Posts: 10
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:27 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Andrei » Tue Dec 07, 2010 2:22 pm

Здравейте на всички колеги.При мен ситуацията се разви неочаквано и неприятно.Оказа се ,че имам хепатит Б и то хроничен още от млък.Тоест лечението с Роакутан за мен е било противопокзно.През цялото време на лечението чернодробните ми изследвания бяха в норма и нищо не подсказваше ,че мога да имам нещо такова.В първият месец след спирането на хапчетата ми се покачиха Алат и Асат.Мисля и ,че тръгването ми на фитнес една седмица след прекратяване не лечението оказа влияние върху покачването на ензимите ми.Но всъщност така и се разбра за заболяването.Препоръчвам на всички ,които смятат да пият лекарството да си направят задължително нужните изследвания за хепатитите за да бъде изключена със сигурност възможността за наличието им.Не като мен да действат наизуст "ами аз нямам хепатит" съответно чернодробно заболяване.И сега ще трябва да си бера гайлето заради незнанието ми.Поздрави и успех на всички.

gerialeksandrova
Posts: 1
Joined: Mon Dec 20, 2010 12:53 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby gerialeksandrova » Tue Dec 21, 2010 12:01 am

Здравейте,
Изчетох почти всичко то двете теми (1,2) за лечението на акне. Аз също се борих с него доста дълго. Сега се боря с белезите. Дащеря ми, която е на 11 години също има акне за сега в лека форма но обхваща цялото лице и гърба. Опитхме лечение с лосинони Neostrata и Acneout но без особен резултат. След Acneout се получи голямо излющване в зоните до косата. Тя тежи 42 кг и е висока 1,53см. Искам да и помогна водих я при двама дерматолози, но предписаното лечение не дава желаният резултат. Моля Ви помогнете толкова мъничка, а пъпките вече оставят своите следи по лицето й.

abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby abvgde93 » Wed Dec 29, 2010 11:26 pm

момче /17г/175см/55кг./
Здравей Bulgaricus!

Имам един въпрос,който не е кои знае какво ,но много ме притеснява.
В момента схемата на лечение ми е следната:

Сутрин ползвам един лосион забъркан от аптеката за пъпките с гнойни връхчета а след него намазвам със крема на Биодерма Sebum Hydra Creme
Вечерта ползвам: Пяна на SebaMed Clear Face след нея пак с лосиона върху белите пъпки и след това нанасям крем на La roche - Effaclar duo
Пих 30 дни антибиотик Вибрамицин (първите 10дни по 2 на ден,другите 10 по 1 на ден)
Сега приемам сутрин и вечер по едно хапче Цинк и Витамин А
Всичко това ми е предписано от дерматолог
Кожата ми е мазна със гнойни пъпки и много черни точки и разширени пори.
Започнах да я чувствам опъната (тоест изсушена) затова добавихме и крема на биодерма себум хидра

Имам само един проблем - Защо лицето ми е толкова зачервено ? Всеки ден ми стои червено и то много ,което страшно много ме подтиска :(
Благодаря Ти и Весело изкарване на празниците :wink:

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Bulgaricus » Sun Jan 02, 2011 10:12 pm

Здравейте и Честита Нова Година!


@Andrei
Трябва да Ви кажа нещо искрено и честно – съществуването на този форум не е само база данни, която всеки може да прочете. Затова са налице и опасности: има лечение, но то идва под въпрос само при наличие на множество предусловия и не може нито едно от тях да се пропусне.

В рамките на тази статия имам общо 102 публикации. Ясно съм дал информация кои условия трябва да са налице и кои не. Това не са „мои мисли”, а преведена на български език медицинска информация, с която да се занимавам ми е професията в крайна сметка.

Колкото и често да пиша, че е необходимо предварително голямо и пълно чернодробно изследване и че ако дадени заболявания са на лице няма как да се започне лечение с изотретиноин, то толкова по-често идват по много различни пътища запитвания, дали не може да се пропусне нещо и че видите ли всички изследвания били правени.

Е, във Вашия случай не са били правени – задължително в „пълните чернодробни изследвания” трябва да присъства и еднозначно изследване за хепатит. Който не го направи и започне лечение, може да получи последици за целия си живот. Затова и лечението се предписва от лекар и той трябва да назначи изследванията.

Няма диагноза „дисбактериоза”, можете да проверите в кодовете на заболяванията, че няма такава диагноза. dis и bacteria са двете думи, които се съдържат в това изказване и те не означават нищо друго освен „обезбактеряване”, ако имаше такава дума на български език, разбира се. Във флората и фауната на стомаха и на червата са се заселили няколко хиляди вида и подвида микроорганизми, с които живеем в симбиоза. Ако някой от тях го няма или „не работи” или е мутирал, то това има действие и върху нас при обмяната на витамини, минерали и газове, например. Някои от тях, като тези от бирената мая са в малки количества полезни, защото биха могли да се заселят в червата и чрез дейността си да решат някои от нашите проблеми, като акне или газове, например.

Не е задължително да се влошите сега, но е вероятно. Щадете се от мазни храни и не пийте алкохол и антибиотици, освен когато за последното няма друг избор.

Сърдечно Ви желая успех!

@kukita
Карсил е препарат, който не е световно доказан и не се е утвърдил. Става дума за типична за страните с по-ниско ниво на развитие хранителна добавка. Не виждам причина да не я приемате, но не виждам и такава да я приемате. Който я произвежда твърди нещо си там и то не е потвърдено от независим източник. Аз не бих го пил, но пак казвам, че не виждам контраиндикация.

Малко мазно трябва да ядете, защото лекарството се усвоява при наличие на липиди, а и без захар не може. Всичко в разумни размери!

Поздрави!

@gerialeksandrova
Пъпките на дъщеря Ви са най-вероятно хормонно причинени. Изотретиноин крие опасности. Прием на пробиотик на таблетки и евентуално на хормонен препарат могат да имат ефект. При момичета е добре да не се приема изотретиноин. Схемите за лечения извън изотретиноин сме ги писали и сте ги причели вероятно вече.

@abvgde93
Защо не говорите с лекаря и не спрете всичко освен Изотретиноин-гел?

Витамин Б пиете ли? Ако да, то е вероятно да е от това.

Ако не, то зачервяването е реакцията на кожата Ви срещу химическите увреждания, които и нанасяте всеки ден. Целта на борбата с акнето е изсушаване на жлезите, захранващи задръстващите се пори, които се инфектират. Противопоказно е да хидратирате, т.е. омазнявате кожата си, след като искате да я изсушите, за да нямате пъпки.


Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Andrei
Posts: 10
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:27 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Andrei » Mon Jan 03, 2011 1:38 am

Здравейте отново Булгарикус.За много години на вас и на всички живо интересуващи се от темата във форума.Както по-горе писах бе ми поставена диагноза "дизбактериоза" от лекар гастроентеролог за който просто нямам думи ,с които да изразя възмущението си относно професинализма и знанията и.След двадесет дни при контролния преглед при нея и показах поредните изследвания от тези които си правех всеки месец от началото на лечението.В които два от показателите ми бяха леко завишени над нормата ,а именно при горна граница и на двата <40 ,АСАТ беше 51.0 ,а АЛАТ 63.0.За което повишение аз бях абсолютно сигурен ,че се дължеше на втурването ми една седмица след спирането на хапчетата на фитнес.Понеже бях качил килограми и не издържах вече така.Като видя показателите се усъмни за хепатит и ме изпрати да си направя изследвания за Б и Ц.Като ми препоръча да отида в местния ХЕИ където видиш ли ги правели безплатни.Там на място обаче ми казаха ,че не правели такива изследвания ама като си платя ще ми направят.Така и стана беше 1 декември та ми направиха и изследване за ХИВ "за да отчетем дейност" както се изразиха.След два дни при получаването на изследването гледам на листчето за хепатит Б пише положително +.И така от тогава насам аз съм с убеждението ,че съм непатитно позитивен и вече се настроивах ,че от тук нататък ще си живея така с болестта.На 30 декември обаче след като предния ден баща ми си направи въпросното изследване в частна клиника в нашият град и излезе отрицателно отидох и аз да си направя.Какво беше учудването ми когато получих резултата ОТРИЦАТЕЛЕН.Чудех се да се радвам ли ,да беснея ли.От клиниката ми казаха ,че грешка няма как да са направили ,защото апаратурата им е много добра.Така ,че посрещнах новата година със смесени чувства като преобладаваше радостта и облекчението естествено.Но през този един месец на неведение аз похарчих 600 лева за да си платя здравните осигуровки понеже бяха прекъснати и в разходи за пътувания до Варна .Ще се намерят хора да кажат ,че съм длъжен така или иначе да си плащам здравните осигуровки.И е така ,но ако съм на работа иначе да ги печатам ли парите ,от къде да ги взема.В Света Марина където ме изпрати личната ми лекарка дори ми предписаха да пия Трансметил за двадесет дни и ми казаха след празниците да отида там за да ме изпратят до клиниката и там да решат какво ще ме правят.При положение ,че в действителност не съм бил хепатитно болен аз пиех Трансметил.Но както вече казах вторите ми резултати излязоха отрицателни ,а аз съм склонен да вярвам на тях ,така че нищо няма да следва от тук нататък.Вече се чудя аз ли съм голям карък или това нашето не е никаква държава.Никой не си разбира от работата и не си я върши като хората.А нервите дето ги изхабих при шока от диагнозата Хепатит кой ще ми ги възстанови.Един приятел ме успокоява ,че видиш ли някакъв човек в Германия живял четири години с диагноза Спин преди да се установи ,че е станала грешка.Ако ме посъветвате как процедирам в моя случай ,дали да подавам някаква жалба ли какво е до някаква лекарска комисия ли как се казва не знам ще съм ви много благодарен.И дали изобщо ще има някакъв смисъл такова действие от моя страна за да попречи за в бъдеще да се случват подобни грешки.Или просто това е безсмислено.Понеже могат да ми отвърнат ,че грешките са допустими в някакви проценти.Много ви благодаря отново за цялата информация която сте избълвали във форума по нашата тема.Желая ви успехи лични и професионални през новата година ,а и за напред..... :))

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Bulgaricus » Mon Jan 03, 2011 10:27 am

Ако си ги пазите бележките ми ги пратете по имйел, без тях не мога да кажа нищо, защото едното изследване може да е било само на титър и ако то е положително, не означава, че сте болен, а че имате имунитет.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests