Лечение на акне (2. тема)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

Suzi
Posts: 3
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:43 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Suzi » Wed Jan 26, 2011 12:26 pm

Аз имах някаква инфекция по лицето, която в последствие се оказа форма на акне. Опитвах какво ли не, ама.... нищо не помагаше.
Предписаха ми да пия Тетрациклин в продължение на 1 месец и всичко се нормализира. Но, задължително трябва да се приемат и антимикотични медикаменти, за да се избегнат последващи гъбични инфекции поради продължителния прием на антибиотика.

torlaka
Posts: 5
Joined: Tue Jun 15, 2010 5:05 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

пъпки на вратът

Postby torlaka » Wed Jan 26, 2011 9:12 pm

От близо две години имам пъпки на врата,който ми се появиха след постригване на косата в бръснарница.Не мога да ги премахна с нищо и ми пречат много .Моля ,Ви дайте ми съвет с какво да ги мажа за да изчезнат.

abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby abvgde93 » Wed Jan 26, 2011 10:33 pm

Нещо почвам да се отчайвам.
20 дни взимам антибиотик Вибрамицин по 1 табл на ден. (на 17години съм,момче)
Сутрин ползвам забъркан лосион от аптеката,и хидратиращ крем на биодерма,а вечер Пяна на себамен,лосиона, и крем Еффаклар дуо на ла рош.
Преди антибиотика взимах Витамин А и Цинк,Витамин А го проключих,а Цинка го спрях по време на приемането на вибрамицина ,и от утре продължавам с Цинка тъй като минаха 20 дни от както приемах Вибрамицина.
Приемам този антибиотик,но защо продължават да ми излизат пъпки :( ? Особено по брадата под носа където са мустаците.
Макар че все още нямам брада и не се бръсна.
Вече почвам да се депресирам казвам ви.
Дайте някаква подкрепа.
Благодаря ВИ!

krasen93
Posts: 1
Joined: Fri Jan 28, 2011 9:20 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby krasen93 » Fri Jan 28, 2011 9:29 am

Здравейте, пия Роакутан вече 6-7 седмици по 20мг на ден, като само първата седмица пиех 2х20мг на ден. Висок съм 167см и тежа 67кг. Преди това съм се лекувал с кремове, както и 3 месеца на Тетрациклин и 2 пъти по 2 месеца с Азитрил. Доста често започна да ми тече кръв от носа,вече 5-6 пъти като преди не съм имал подобен проблем? Това нормално ли е?

mishoka20
Posts: 5
Joined: Tue Nov 23, 2010 3:37 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby mishoka20 » Fri Jan 28, 2011 4:37 pm

Задължителни ли са изследванията на ПКК, СУЕ, урея, креатин, общ белтък преди започването на лечението с Роакутана, защото си направих чернодробни и кожната лекарка ме върна за още изследвания.

mishoka20
Posts: 5
Joined: Tue Nov 23, 2010 3:37 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby mishoka20 » Wed Feb 02, 2011 11:44 am

Здравейте, някои случайно скоро да смята да си купува лекарството извън България, където цената е по-ниска, защото тук ми с евижда доста висока цената.

krisi72
Posts: 3
Joined: Sun Feb 13, 2011 4:47 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby krisi72 » Tue Feb 15, 2011 4:36 pm

Мисля,че първо трябва да се изключат вътрешните проблеми.Защото иначе каквото и да мажете отгоре върху кожата не само че няма да има ефект,а и че наруши нейните защитно бариерни функции.Т. е.
1.Хормонален анализ -тестостерон,андостендион,естрадиол,прогестерон.При жените изклювчване на поликистоза или рецидив на такава.Има ли нежелано окосмяване?
2.Проблеми с тонзилите,чести ангини,гнойни сливици,синузити
3.Панорамна снимка на зъбите.Развалени зъби наличие на кисти.
4.Стафилококово носителство още от родилния дом.
5.Ако има друг проблем като отслабване на тегло,необяснима темперетура ,задух.Трябва да се изключи скрита форма на туберколоза.Туберкулозният бактерий много често прави симбиоза и предпоставка за развитието на други гнойни инфекции и различни алергии които досега не са се появявали.Особено при цялостно форми със стафилодермия /по цялото тяло/.
Препаратите за мазане които съдържат киселини /дори и салицилова/не трябва да се използват в комбинация със слънце.Антибиотиците също.
Употребата на орални антибиотици може да доведе до дисбактериоза и влошаване на състоянието след спирането им.
Да не се използват унгвенти,вазелини и мазни кремове които допълнително запушват порите и
влошават състоянието.Вместо крем за лице можете да използвате тоалетни млека с успокояващо действие/например невен/ на водна основа.Проблемната кожа можете да мажете с продукти за нея,но под формата на крем-лосиони,но само върху пъпките.Здравата част от кожата обаче трябва да подхраните и хидратирате за да не загуби защитно бариерната си мантия и да се възпали и тя.Лицето трябва да се измива със топла вода и сапун сутрин и особено вечер.Ако не понасяте анти бактериалните сапуни използвайте бебешки или други неутрални такива.
След измиването с топла вода е задължително измиването със студена като задържите на проблемните места.Така почистените пори ще се свият и ще се подобри кръвната циркулация.
Ледът и студената вода имат бактериостатично действие.Тези които имат синузит могат да ползват само на увредените участъци.След измиването се нанасят мазилата отделно на здравата и болната кожа.По време на сън кожата се възстановява затова вечерният тоалет е най необходим.Почистването на лицето трябва да става само след баня със чисти ръце след което да се измие с ледена вода и да се нанесат мазилата.Препоръчително е вечер преди лягане за да може през следващите часове кожата да няма достъп до прах и замърсявания и да се реинфектира както става през деня.Лющещата се и зачервена кожа вече е загубила защитните си функциии и опасността от инфекция или развитие на розацея е голямо.Не бива да се пипа с мръсни ръце и да се нанасят още препарати съдържащи киселини.Трябва да се хидратира и пази от замърсявания.Да не се излага на слънце.Може да се приемат антиоксиданти т. е.витамини А,С,Е, минералът Селен в определена доза от 40мг и задължително много цинк повече от 15 мг. като добавка към комбинацията.Витамините и минералите действат бавно , пият се с месеци,действието им започва след 25-я ден.Укрепват и имунната система.
В никакъв случай не ходете при псевдо- козметикът на улица, Кота"в квартал Павлово в София.Маже лицата с разредена акумулаторна и мравчена киселина и прави ужасяващи инфекции.Всичко маже с такива комбинации.
Някои противозачатъчни препарати имат добър ефект при хормонални нарушения/при жените/
и върху акнето.Особено ако е придружено с нежелано окосмяване.
Не мога да пиша имена на препарати за да не излезе,че правя реклама!

hroni4no_razseqn
Posts: 2
Joined: Fri Feb 18, 2011 12:32 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby hroni4no_razseqn » Fri Feb 18, 2011 1:03 pm

здр и аз има проблем с акнето моето е по гърба, но януари се разболях от плевмония , като ме сложиха на системи за 3-5 дена акнето ми изчезна :shock: незнам какво са ми давали но ефекта се задържа към седмица :) е сега пак се появи но много по малко и сега мястото където е било акнето почти не личи , но пък за сметка на това ми се занижи имунитета и ме хвана гъбична инфекция сега пък нея и имунитета лекувам :)

anny_rs
Posts: 1
Joined: Wed Feb 16, 2011 10:07 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby anny_rs » Sat Feb 26, 2011 4:44 pm

Здравейте, Булгарикус,
От миналата година чета Вашите съвети относно Роакутан тук и се радвам, че Ви има.
На 38 години съм, 58 кг и 165 ръст. Направих си всички изследвания, поискани от дерматоложката и започнах да вземам лекарството на 20.02.2011. /Изследванията показаха само лека анемия - 99 хемоглобин - започнах за месец желязо и фолиева киселина/.След 2 месеца ми каза да отида отново със същите изследвания за преглед, защото не ми било много тежко акнето и можела да намали дозата. Сега тя е 30 мг дневно.
Понеже имам известни количества закупено лекарство и от по 10 мг от Румъния и от по 20 мг. от България, пия сутрин 20 и вечер 10 мг /не било проблем/. Искам само да уточня, че акнето ми не е леко, напротив, просто полагах доста грижи, но на моменти просто беше ужасно за гледане. И по принцип нямаше ден, в който да се събудя без гнойни пъпчици около ноздрите на носа. Всичките ми пори се пълнят за около два дни и имам много неравна кожа с разширени пори. Имам не-много, но все пак проблеми и по гърба. Сега от началото на приема сякаш вече има ефект - не ми се омазнява толкова лицето и не ми е излизала голяма пъпка.
Моля да ми кажете: 1. дали на моята възраст това лекарство ще ми причини повече бръчки предвид изсушаването на мастните жлези; 2. Нямало проблем според лекарката ми да се пие лекарството в намаляващи дози и до 12 месеца, защото при нейната "15-годишна практика с лекарството", рецидивирали проблемите често при кратък - 6 до 8 м. прием, а при такъв до 11-12 месеца в намаляващи дози, почти нямало рецидиви. - Какво мислите за това и въобще за описаното от мен по-горе?
Предварително Ви благодаря.

Lenny
Posts: 1
Joined: Wed Mar 02, 2011 1:25 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Lenny » Wed Mar 02, 2011 6:02 pm

Привет, Булгарикус! Аз съм жена на 33 години, ръст 160, 49 кг. Боря се с акнето от 13 годишна, но дълги години нямах успех. След което започнах да пия Диане 35 и положението се нормализира. Приемах Диането 8 години, но се наложи да прекратя приема му, тъй като получих фиброаденом на едната гърда (хормонозависим доброкачествен тумор), който беше отстранен оперативно. Лекарят ми смята, че повече е изключено да пия хормонални таблетки и аз реших да го послушам. Вече 10 месеца откакто не провеждам никакво орално лечение. При дерматолог направих 4 пилинга с трихлороцетна киселина, които повлияха много положително. Но пъпките започват да се появяват отново. На лицето положението е приемливо - две-три пъпки, основно по време на цикъл. Но по гърба, раменете и гърдите започнаха да излизат повече. Понеже не искам да изпускам положението до старото, реших да направя изследване на хормоните (при мен вероятно проблемът е хормонален), но не съм наясно точно кои хормони да изследвам, а не ми се иска да пропусна някой. Моля посъветвайте ме. Освен това разбрах, че за различните хормони има значение на кой ден от месечния цикъл се прави изследването. Моля кажете ми достатъчно ли и е да пусна ДХЕА, тестостерон, естроген, прогестерон, пролактин, естрадиол, алдостерон, андростерон, андростендиол, FSH, LH, тиреотропен хормон или пропускам някои? Едновременно ли да дам кръв за всичките или на няколко пъти? Защото разбрах, че повечето хормони се изследват на третия ден от цикъла, а прогестерона се изследва седем дни след овулацията. Но не съм сигурна дали това има значение при акне или е важно само, когато се изследваш за стерилитет. Предварително благодаря. Поздрави.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Bulgaricus » Sat Mar 19, 2011 7:27 pm

Здравейте!

След дълго отсъствие съм отново тук.

@ by nik4o27 » Thu Jan 06, 2011 12:13 am

Мога само да кажа, че щом това е било предписано, то има предположение за гъбична инфекция. Това лечение не е добре да се комбинира с изотретиноин, друг е въпросът кое е по-лошо за Вас: да приложите лечението или нищо да не направите. Лекарката така е преценила и нейният съвет трябва да спазвате.

@by mernor » Thu Jan 06, 2011 10:05 pm

Няколко пъти бяхме писали, че овлажняването, т.е. "хидратирането", както Вие го наричате е противопоказно при това лечение, защото намалява действието му. Препоръчан е крем за покриване на видимите белези от лющенето, като например Анефуг®, който е с цвета на кожата.
Без особени проблеми може и гелът от алое вера да се прилага вечер преди лягане.

@by mishoka20 » Fri Jan 07, 2011 2:43 pm

Да, тази доза е добра. 20 мг на 12 часа е оптималната доза, според препоръките. Преценете добре, дали е добре, ако имате само леки проблеми да прилагате това лечение.

@georg1ev » Fri Jan 07, 2011 3:03 pm

Вносният крем е глицеринов омазняващ крем и нищо повече. Вторият е с високо съдържание на урея и е противопоказен при това лечение.

@by Hrist0 » Wed Jan 12, 2011 10:57 am

Все още не съм "доктор". :) Гелът е противопоказен, ако прочетете всички статии от самото начало до сега ще видите, че колкото по-малко комбинации с лечението правите, толкова по-ефективно ще е то.
Дозата Ви е добра за това тегло. Може да се увеличи на 10 мг на 8 часа, но не виждам за сега такава индикация. Резултати след 5-6 месеца. До тогава ще има само странични действия.

@by mustang » Thu Jan 13, 2011 8:21 pm

Прочетох за ситуацията. Не знам какво е станало междувременно, но един късен отговор е по-добър от никакъв отговор.
Запушването на холокринните жлези, водещо до "пъпки" има различни причини при мъжа и при жената. Освен това за тези пъпки, въпреки че всички си приличат има различни възможни причинители. При жената те основно са на първо място хормонни. В крайна сметка и мъжките хормони, водят до по-активна дейност на жлезите, така те по-често се запушват и инфектират.
Поради голямата палитра от странични ефекти не всяко лечение е подходящо за всеки човек. Особени при жените трябва да се избягва лечение с химиотерапевтични препарати, като изотретиноин. По тази тема съм писал вече обстойно.
При Вашата позната имаме налице множество фактори, но ако ги обобщим, ситуацията би изглеждала така: преживян психически и физически стрес води до сравнително бърза поява на множество пъпки по цялото тяло, които остават налице след всички вече изброени методи на лечение. Изолираният причинител е най-лошият възможен, а именно мецитилин-устойчиви-стафилококи ауреус, наричани MRSA.
Тези причинители имат свойството да отделят при обмяната на веществата си ензими, които разтварят част от химическия "пръстен" на пеницилиновите препарати и по този начин ги обзвреждат, т.е. са не се влиаят от почти всички антибиотици. Обмяната на веществата им е от такъв тип, че останалите антибиотици (непеницилинови) не могат да я прекъснат напълно. Тези бактерии съумяват да поддържат паралелна обмяна на вечествата, ако бъдат третирани с непеницилинов антибиотик и не се влиаят от пеницилинов антибиотик. Всеки, който е техен носител трябва да бива винаги изолиран, когато се намира в болница, защото е опасност за здрави и за болни пациенти.
Ако бактериите застрашават живота има антибиотици, като например ванкомицин и тейкопланин, които се прилагат мускулно или венозно. Това са два от последните три ефективни антибиотика срещу MRSA.
Какво лечение ще приложи лекар в България, при тези условия не мога да Ви кажа. Задачата му няма да е лека, при условие, че един курс на лечение от 7 дни струва над 500 Евро и няма никаква гаранция, че ще помогне. Съмнявам се, че прилагането на ванкомицин в тази ситуация е медицински индицирано, т.е. че са изпълнени условията за това тежко лечение.
Погледнете , там има съвети за такива случаи. Леченията могат да се комбинират, ако кръвните показатели го позволяват.

@by Suzi » Wed Jan 26, 2011 10:26 am

Да, така е. Ако сте прочели темите сте щели да видите, че изотретиноин е само последен избор, ако нищо друго не помага.

@by torlaka » Wed Jan 26, 2011 7:12 pm

Първо трябва да се знае за какви пъпки става дума точно, т.е. да си направите посявка. Не може да бъде направена препоръка "по принцип".

@ by abvgde93 » Wed Jan 26, 2011 8:33 pm

Моля, преди да питате прочетете всички публикации, защото Вашите въпроси са вече отговорени в тази тема.

@by krasen93 » Fri Jan 28, 2011 7:29 am

Не, не е нормално. Трябва да си направите отново голяма чернодробна картина и е добре да започнете да приемате по около 300 мг бавно действащо витамин С дневно по време на цялото лечение.

@ by mishoka20 » Fri Jan 28, 2011 2:37 pm

Да, и такива за хепатит и чернодробни ензими са задължителни.
Цените са общо-взето във всяка държава еднакви...

@by krisi72 » Tue Feb 15, 2011 2:36 pm

Много хубава публикация.

@by anny_rs » Sat Feb 26, 2011 2:44 pm

Да, има две възможни терапии и двете имат своите поддръжници и статистики в своя защита. Максимален резултат се постига след 6-7 месечно лечение с максималната допустима доза. Това са фактите. Въпросът с бременност сигурно Ви е ясен и няма да повтарям вече писано по тази тема.
Нямам аргументи срещо предписаното Ви лечение под тази му форма, но бих лично се доверил на информацията на производителя, а не на опита на една лекарка, който не е репрезентативен.
Да, сухата кожа се сбръчква по-рано и по-бързо от мазната, т.е. опасенията Ви не са безпочвени.

@by Lenny » Wed Mar 02, 2011 4:02 pm

Да, не бива да прилагате повече хормонни лечения с Вашата анамнеза, защото техните странични действия могат да доведат до летални последици. Това, което Ви е казал лекарят не е приказка, а за съжаление истина.
Козметичните проблеми са второстепенни. Животът е на първо място.
Това, което можете да направите е да намерите тези пробиотични таблетки и да започнете бавен и минимален прием на тях за много дълъг период от време. 250 мг изсушени бирени дрожди сутрин и вечер за поне една година. Така метаболитно може да се повлиаете от тях, а ако не, то няма да Ви навредят.
Можете да използвате само подходящ сапун или душ гел, без сапун. Подходящ е, например сапунът Имекс®.
Имате избор и за антибиотично лечение, както и за такова с изотретиноинов гел.
За хормоните въпросът е сложен, защото е правилно да ги измерваме в различен момент в зависимост от това, което ни интересува, т.е. не е правилно даден хормон винаги на едно и също време да изследваме, ако ни интересуват различни въпроси. Лекарят, който назначава изследванията трябва да Ви даде указания.

Поздрави на всички!

Булгарикус
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

mustang
Posts: 5
Joined: Sat Jan 08, 2011 10:25 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby mustang » Sun Mar 20, 2011 9:55 pm

Здравейте Булгарикус!
Благодаря за дадения от вас отговор (въпреки по късно даден във времето).
Всичко което казвате за получени резултати при взета посявка от пъпка с индикация MRSA стои точно така.Но при моята роднина получения резултат е staph. aureus с ндикация MSSA.До колкото разбирам от прочетеното от мен тук във форума това е по-леката и по-лесно лечима форма.
Ето как стоят нещата в момента с нея:
тежи 43кг. висока 156см на 30г.
Има направен втори курс на лечение с РОУКОТАН от 16.01.11 до 06.03.11.Причината да потърся мнение беше точно предписването на това лекарство за втори път от лекар.
За съжаление опасенията ми,че лекарството не е за този случей за който се предписа се оказаха верни след консултация с професор специалист в София.Получиха се странични ефекти които не бе получавала при първия курс на пиене (8m продължителност без да е ползвала никаква хидратация на кожата си). Сега пиеше по 20мг. и още на 10-я ден пъпките засъхнаха нацяло и получи силно засушаване и залущване като най-силно бе изразено в областа на брадата.На 20-я ден започна да се получава жълтеникъв отенък на кожата който отенък се забеляза и по тялото и в по късен етап.След 35-я ден започнаха да се появяват сърбящи пъпки наподобяващи като охапано от комар.Тези пъпки тя ги е имала по на рядко в рамките на 2,5г след спирането на първия курс на лечение с РОУКОТАНА.Потърсих гела от АЛОЕ ВЕРА 99% от немската онлайн аптека за да хидратира с него но късно ми го доставиха и тя започна да се хидратира с хидратантен крем на AVENE.В момента тя е объркана защото не успя да изкара пълен курс на лечение с РОУКОТАНА а сърбящите пъпки продължават да излизат.
Дефакто причината да се започне втория курс на лечение с изотретиона беше изписването от лекуващия лекар на правен крем в атека съдържащ кортикостероид , 5% селицилов спирт и витамин А за премахването на няколко гнойни пъпчици в областа на шията + по дребни сърбящи.Искам да кажа,че сериозните пъпки -причина за пиенето на първия курс с изотретиона които бяха по брадата и гърба не се бяха активирали преди да сложи крема.
Ако можете да ми отговорите бих искъл да знам следното:
1.Каква е била причината за появата на жълтивината по кожата и как ще се премахне?
2.Тези сърбящи пъпки наподобяващи охапано от комар от какво се появяват (от сухотата на кожата ли са) и има ли начин да ги накара да спрат да излизат?
3.Възможно ли е да се повторят пъпките появили се за първи път и успешно премахнати с първия курс на лечение с РОУКОТАНА-но активирани в малка степен след поставянето на
посочения правен крем по-горе? Само като уточнение при втория прием на изотретиона за тези 6 седмици излязаха 5 пъпки но нито една на брадата и( където беше сериозен проблема за първия курс на лечение).
4.Този гел с АЛОЕ ВЕРА може ли да се поставя при условие,че излизат постоянно сърбящи пъпки които наподобяват охапано от комар?
Благодаря предварително за обърнатото внимание и ще очаквам Вашия отговор с нетърпение тъй като сме разтревожини за случилото се с нея а още повече от некомпететността на лекарите с които се сблъскахме.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Bulgaricus » Sun Mar 20, 2011 10:55 pm

Здравейте!

Често не става дума за некомпетентност, а за невъзможност за предписване на адекватна ефективна терапия. В медицината няма висок коефицент на полезно действие, защото многото усилия не водят задължително до добър резултат. Разочарованието винаги е голямо, защото хората имат и с право големи очаквания.
Пожълтяването на кожата е признак за чернодробен проблем, ако то засяга цялата кожа, а не е само локално в третираните участъци. В този момент трябва да се изследват всички чернодробни и бъбречни показатели, за да се изключи увреждане в следствие на лечението. Става дума за сериозен проблем.
Пъпките могат да имат инфекциозен, психо-соматичен или алергичен характер, не мога да Ви кажа по принцип защо се появяват, защото това може да е местна инфекция, уртикария в следствие на стрес или алергия към даден медикамент. Лекарят трябва да изключи всички причини, докато стигне до причинителя.
Не мога да Ви обясня, защо са и предписали този крем за приготвяне, аз го виждам с оглед на цялостната картина като контраиндикативен, но лекарят със сигурност е имал своите причини. Него трябва да попитате какви са били те. Ясно е, че след това лечение стероид, спирт и ретинол под формата на крем не са най-добрата грижа за засегнатата кожа.
Гелът алое вера, повтарям, че става дума за гел, а не за крем (кремът омазнява, гелът не), може да се прилага винаги и при всякакви условия, освен при алергия срещу него. Той може да се окаже неефективен, но няма как да влоши налично заболяване - действа антисептично, без да поразява структурата на кожата и освен това доказано води до по-бърза регенерация на кожата.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

зарко
Posts: 46
Joined: Sat Feb 28, 2009 2:03 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby зарко » Tue Mar 22, 2011 4:59 pm

Здравейте отново и от мен извинявам се за късния отговор . По- рано бях писал ако си спомняте че ми бяха излезнали някакви червенини който се опасявах че е Розацея , бях се отчаял найстина много, но за мое щастие се оказа някакъв дерматит който ме тормози 4- месеца някаде и си изчезна от само себеси !
Bulgaricus моля за съвет отново след като и при мен не беше успешен първия път на лечение с Роакутан , вия ме посъветвахте да не претприемам втори курс на лечение , но незнам всъщност какво да правя от тук на татък в момента от два месеца пия пак антибиотик защото пак взеха да ми излизат пъпки , но това е някакво времено решение според мен .
Моля дайте съвет, ако имате какво найстина да правя че имам чуството след толкова години неуспешни опити на лечение, че никога няма да се отърва от тази напаст пъпките !!!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Bulgaricus » Tue Mar 22, 2011 5:21 pm

Можеш да си изследваш всички хормони и ASL титър, за да видиш дали там няма да има причина за повторната инфекция или "пристъп". Андрогенните хормони имат пряко отражениe върху секрецията на жлезите.

Възможно е дерматитът да е активирал отново акнето.

Ако на горепосочените изследвания нищо не се покаже, може отново да се повтори терапията, първо с гел, после евентуално отново с таблетки.

Няма друго възможно лечение. Не бива да забравяме, че изотретиноинът не на 100,00% от хората помага.

Пак може да пишеш след изследванията, ще търсим всякакви опции.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 51 guests