Лечение на акне (2. тема)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Feb 13, 2010 2:56 am

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

justanuser
Posts: 16
Joined: Sun Jan 17, 2010 6:49 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby justanuser » Sat Feb 13, 2010 2:00 pm


Коко Петров
Posts: 3
Joined: Sat Jan 30, 2010 2:47 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Коко Петров » Sat Feb 13, 2010 3:10 pm

Търсете Роакутан в Румъния. Там го има в достатъчни количества и на най ниски цени.
Ако имате приятели в Румъния те могат да ви го изпратят. Купува се без рецепта. освен това има и други лекарсва с Изотретиноин и то на доста приятни цени. В нашата България НИ дерат кожата. аз лично си купих опаковки от по 10 Х 30 защото ми трябва доза от 50 гр. на ден. Цената на опаковка е около 21 лв. в зависимост от курса на леята.

qwerty
Posts: 1
Joined: Sat Feb 13, 2010 7:04 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby qwerty » Sat Feb 13, 2010 7:58 pm

Здравейте, искам първо да благодаря на Bulgaricus и останалите които дадоха информация роакутана. Поговорих с моят дерматолог и той го препоръча но предупреди и за страничните ефекти, направих изследвания и започнах. Още съм в началото и подобрения още няма, но така по принцип се очаква, за сега само ми изсъхва лицето и устните, останалото е ок.

Искам да попитам, ако някой знае аптека или сайт където има роакутан и може да се изпрати спешно защото моите хапчета скоро свършват, а тук (в Плевен) не мога да намеря никъде. Ако може да дадете номер или име и град на аптека където имат в наличност за да могат да изпратят ще съм много благодарен.

Поздрави.

justanuser
Posts: 16
Joined: Sun Jan 17, 2010 6:49 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby justanuser » Sun Feb 14, 2010 5:27 pm

Сетих се да попитам и още нещо. Може ли пиенето на витамини за спортуващи (тези, които се изготвят от същите, които изготвят останалите суплименти за трениращите, а дозите на витамини и т.н. са многократно по-големи от тези за неспортуващи) да повлияят положително върху акнето, защото ако приемем, че не пия никакви витамини, при тежките тренировки може да изпитвам недостиг на витамини/минерали като цинк, магнезий, витамин ц, витамин а, които доколкото знам, са много важни за акнето и кожата като цяло.

jjjay
Posts: 15
Joined: Fri Jan 22, 2010 2:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby jjjay » Sun Feb 14, 2010 8:29 pm

Здравейте,може ли споменатия метод със хлорнитромицин и салицилов спирт да се използва и за други части на тялото(гръб/гърди).Благодря.

justanuser
Posts: 16
Joined: Sun Jan 17, 2010 6:49 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby justanuser » Mon Feb 15, 2010 11:23 am

Да, става. Все пак лицето е много по-чувствително от гърдите например. Самата терапия от една страна не е лоша, но от друга ако ти се изсуши кожата, после лицето ти ще се омазнява много повече, което ще води до повече пъпки. Т.е гледай да не прекаляваш за да не ти се изсушава кожата. Другото кофти нещо е вкусът. Много е горчив и ако си имаш приятелка, хич няма да и хареса тая практика.

jjjay
Posts: 15
Joined: Fri Jan 22, 2010 2:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby jjjay » Mon Feb 15, 2010 10:20 pm

Здравейте,за сега ще пробвам само с гърба и гърдите,за лицето ще си помисля.Между другото имам и почистващ гел на Гарниер,който също е със салицилова киселина.Ако се използва някакъв хидратиращ крем възможно ли е да се избегне това изсушаване на кожата,и по-голямото омазняване,което следва.

justanuser
Posts: 16
Joined: Sun Jan 17, 2010 6:49 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby justanuser » Tue Feb 16, 2010 1:05 am

Би трябвало да се избегне. Ако не прекаляваш с миенето на лицето и с мазането със спирта, не би трябвало да ти се изсуши така кожата. Относно тоя измиващ.. знам го, но не очаквай ефект от него, поне ако чакаш да ти матира кожата и да ти изсуши пъпките... Аз съм го ползвал и сега ползвам пак на Гарниер 3в1, но го използвам заради гранулите за да падат мъртвите клетки. Тея гелове са ексфоалиращи, а при акне по-лесно се разнася инфекцията с ексфоалиращите гелове. Затова по-добре си купи пяна за измиване. Има една на Lirene, която струва около 13 лева. За чувствителна кожа е и почиства добре порите и не изсушава кожата.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Feb 16, 2010 1:14 am

@justanuser

Моите отговори са като ъпдейт на Уиндоус, един отговор поражда два нови въпроса.

Така, сега конкретно.

Имам предвид, че надеждата е, че новата кожа, която израства след “умъртвената”, според терапевтите, няма да има пъпки – един вид сменената кожа няма да има проблемите на старата. Практиката показва обаче, че не се получава така на практика.

Не, другите лечения не са като “руска рулетка”, защото не водят, за разлика от нея, до смърт, т.е. ако не са правилни, просто няма да подейсват и толкова...

Не е задължително, а препоръчително да си купите вносен за всеки, независимо от кой вид, който ще приемате по-дълго от две седмици, но такъв реално е само доксициклинът. Най-добрият антибиотик по препоръка на официалните директиви е доксициклин.

Не, няма как да се установи кой ще е най-подходящ. Евентуално посявка, но когато има диагноза акне, си има и препоръка и няма смисъл от посявка, защото, ако се знае, че е акне, няма антибиотик, независимо от посявката, който да е подходящ за толкова дълго лечение. Посявката е един вид информативна, а не с терапевтична препоръка.

За да се знае, дали ще се махнат белезите трябва да се знае, дали те са по-дълбики от кожата, която “ще се свали” при пилинга. Там е и отговорът Ви, вероятно не, но няма да е грешно да се опита.

Не знам дали ще се махнат, повечето остават, зависи от метода на пилинг и от силата на изстискване.

По принцип не Ви препоръчвам да пиете витамини при спорт. Ако искате да приемате нещо, то само минерали, но не и витамини. Ако искате пишете под друга тема, аз вече съм писал подробно защо някъде.

Поздрави!

@jjjay

Може навсякъде, освен по полови органи и лигавици да се ползва.

Не, хидратиране не Ви трябва, именно това хидратиране Ви е проблемът. Кожата Ви трябва да е суха, за да няма акне, а не изсушена и после изкуствено подмазнена или овлажнена отново.

Поздрави!
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

mi12
Posts: 21
Joined: Tue Dec 22, 2009 12:38 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby mi12 » Tue Feb 16, 2010 7:45 am

Една молба ако може - сложете линк към първата тема. Повечето от полезните съвети са дадени там, а така се налага да се преповтарят някои казани неща.

Относно мазилата, ровейки се няколко часа, май от предната тема на 13-та страница е споменат "аnfung" крем-а , който май единствен е подходящ за временно "прикриване" ?
Поне само това мернах като единствения споменат крем, който не омазнява и не овлажнява кожата.
Другото - е чисто "алое вера" , което до колкото четох не е необходимо, а е само в краен случай , и да се слага евентуално само вечер .

Добавете нещо , ако греша ?

marty_anty
Posts: 11
Joined: Tue Jan 12, 2010 6:25 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby marty_anty » Tue Feb 16, 2010 9:44 am

Здравейте
Пия роакутан вече 56 дена. Вчера бях на преглед и моята дерматоложка ми изписа Lysanel aktive крем за мазане само вечер. Каза ми да се мажа един месец и след това да отида пак на преглед и тогова щяла да ме прати на козметик. Излизат ми още малки пъпки. Толкова дълго се лекувам , че съм изгубил доверието на всеки лекар .Мога ли да и се доверя? Тази година съм абитурент. Това ми е последния влак , който мога да хвана.Помогнете.

jjjay
Posts: 15
Joined: Fri Jan 22, 2010 2:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby jjjay » Tue Feb 16, 2010 9:53 am

Здравейте,Bulgaricus благодаря за отговорите.От снощи започнах да се мажа по гърба и гърдите със спирта и разтворения в него антибиотик.Четох в други форум,че това на доста хора е помогнало,но също и навредило.Проблема е там,че са го използвали по-често от необходимо,което води до изшуване на кожата и след това до повече омазняване,а от там вече проблема става по-сериозен.Ако се използва 1 път на ден за лицето,колко дена може да се използва или като усетя,че кожата се узсушава повече от колкото трябва да го спра?Във форума,който споменах имаше хора,които са го ползвали в продължение на 2 и повече години,но явно всичко зависи от типа на кожата.

justanuser
Posts: 16
Joined: Sun Jan 17, 2010 6:49 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby justanuser » Tue Feb 16, 2010 7:54 pm

Булгарикус, отново благодаря за ясните отговори, макар че не схванах защо не се препоръчват витамините в съчетание с фитнеса и акнето. Това, че не ги препоръчвате ми е достатъчно да не ги пия, така че не ви карам да обяснявате, но ако имате време и желание, бих се радвал.
Сега разгледах разни мнения по форумите за доксициклина. Виждам, че пациентите, които са го употребявали най-често са имали повръщане като страничен ефект. Но четох, че имало някакъв друг доксициклин, който го има по българските аптеки и е на немска фирма "Стада". Доколкото виждам, той е с добри отзиви. Тъй като сте в Германия, можете ли да кажете нещо по въпроса?
Относно пилинга исках да знам дали пигментациите изчезват (червено-кафяви петна по лицето с различна големина), или просто ще избледнеят след излющването. Мисля, че би трябвало да има разлика между тях и белезите, защото белезите са си дупки, а пигментациите май са само повърхностни. Все пак ако знаех, нямаше да питам :))

jjjay
Posts: 15
Joined: Fri Jan 22, 2010 2:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby jjjay » Thu Feb 18, 2010 12:37 am



[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests