Лечение на акне (2. тема)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

Eleonora_81
Posts: 12
Joined: Mon Jan 11, 2010 2:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Лечение на акне (2. тема)

Postby Eleonora_81 » Mon Jan 11, 2010 2:33 pm

Здравейте,
жена съм на 27 г., ръст 173, тегло 60 кг. От няколко месеца ( началото на септември) ми излезна ужасно акне. Използвала съм всички възможни мазилки и препарати ,които съществуват -ефект никакъв. Обиколила съм много дерматолози, беше ми предписан и антибиотик Азитрокс, които биех около месец, без ефект. Докато накрая една дерматоложка ми предписа Роакутан. Направих си предварително чернодробни изследвания и след като всичко беше наред в края на месец октомври започнах лечението. В началото акнето ми се влоши, но след 1 месец, настъпи видимо подобрение, лицето ми почти се изчисти. Този период обаче траеше около 10-15 дни, след което отново започнаха да ми избиват пъпки, упорити, често без връх и горе - долу на едни и същи места, най-често в областта на бузите. Странното е че избиват по няколко много близо една до друга, примеврно 3-4 в една редица, по едно и също време. Няма да описвам, какво ми коства да се държа псиохически при тази гледка. Аз съм млада жена, преди съм имала много хубава кожа и се харесвах. Сега съм толкова отчаяна и обезверена, че не ми иде да се самоубия. Психически неиздържам. Знам че Роакутан е последното и най-силно средство. Аз го пия вече 2 месеца и 15 дни. А подобрение вече няма. Лицето ми е почти в първоначалния си вид, преди да почна да го пия.

Обръщам се към Булгарикус, моля да ми помогнете. Внимателно чета написаното от вас и установих, че съм допускала някои грешки досега - 1во стискала съм пъпките, но вече престанах, след като прочетох форума. 2ро - след като пих 1.5 месеца Роакутана и подобрението изчезна се обадих на дерматоложката ми и обясних че пъпките продължават да избиват, тя ми предложи да се мажа с Акне Б5 ( ползвах го преди лечението с Роакутан), но само вечер. Сега след като четох форума, престанах. Въпроса ми е бъркам ли някъде в лечението или просто попадам в онези 10 % при които то не действа. Четейки тук написаното, забелязвам, че останалите пишат, че кожата на лицата им видимо е много по-суха, а моята не е много суха, след приемас на Роакутан. Устните ми се напукват уьасно, но кожата на лицето - не. Значи ли това че нещо не е наред. Забравих да напиша пия 2 таблетки дневно по 20 мг. 1 сутрин, 1 вечер. купувам си го от БГ. Нещо , което ме усъмни днес е, че 1вия месец опаковките, които си купувах бяха с надпис на английски отпред. Тези , които взимам сега, пакй от същата аптека, но надписа е с български превод. Има ли значение това ? Какво мога да направя за да подейства лечението, моля ви отчаяна съм помогнете ми

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Mon Jan 11, 2010 2:38 pm

@Eleonora_81

Приемате ли противозачатъчни или други хормонални медикаменти?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Eleonora_81
Posts: 12
Joined: Mon Jan 11, 2010 2:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Eleonora_81 » Mon Jan 11, 2010 3:06 pm

Булгарикус, не не приемам противозачатъчни или други хормонални лекарства. Пила съм противозачатъчни преди около 2 години, заради диагноза поликистоза, която беше установена в следствие отново на акне. Но след като ми беше направена операция - лапароскопия, проблема изчезна, пъпките също.

Ceco26
Posts: 2
Joined: Fri Jan 08, 2010 11:15 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Ceco26 » Mon Jan 11, 2010 10:39 pm

Някой може ли да сподели откъде е купувал изотретиноин, под какви наименования, на каква цена и откъде. Схемата за купуването му от Гърция или друга страна е ясна. Въпроса е за купуване от България. Аз го търсих днес - тук в Пловдив "Roacuttane" 30табл. х 20мг. - 86лв. По-големите опаковки предполагам ще са по-евтини.

marty_anty
Posts: 11
Joined: Tue Jan 12, 2010 6:25 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby marty_anty » Tue Jan 12, 2010 6:28 pm

Привет и от мен!
Вече и аз започнах да пия Роакутан , изписан ми от дерматолог след като ми направиха чернодробни изследвания. На 18 години съм , висок 180 и тежа 67 кг. Пия вече 20 дена по една таблетка от 20 мг. на 24 часа. В момента много излизат. След 10 дена ще ходя на дерматолог за контролен преглед. Изчетох целия материал. Повечето пъпки са ми по бузите. Да настоявам ли пред доктора да ми изпише да пия по две на ден, за да има по-голям ефект. Тази година ще съм абитуриент. Не искам да ходя на бал с тези пъпки. Омръзнаха ми вече. Пишете ми правилно ли е лечението . Ще има ли ефект с едно хапче . Никаква друга козметика не използувам. Хапчетата ми ги донесоха от Турция – 54 лв.

werewolf_
Posts: 51
Joined: Sun Dec 28, 2008 6:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby werewolf_ » Wed Jan 13, 2010 6:08 pm

Eleonora_81 - не можеш да кажеш дали действа или не действа докато не минат 6те месеца лечение - на мен ми излизаха през цялото време на лечение и чак като го спрях роакутана, спряха да ми излизат и пъпките. Имаше периоди когато ми беше много суха кожата чак ми се обели веднъж като се бърсах с кърпата, имаше и периоди когато ми се омазняваше, предполагам е било от храната при мен, но не се отказвай, може само да коригираш дозата, нека Булгарикус даде съвет. Ако взимаш медикамента от лицензирана аптека няма значение дали надписите са на английски, български или джигитайски, важно е да е изотретиноин. За 2 мес. и половина дето си пила лекарството е трудно да се каже дали си от 10те процента така че горе главата и никакво отказване.

Въпросът ми към Булгарикус - една приятелка на братовчедка ми е решила да взима роакутан, пробвала е всякакви препарати около 2г. по дерматолози, обаче е на 16г. Удачно ли е на тази възраст да приема медикамента? Наистина положението при нея е много зле, лошото е че е депресирана. Ако го приема на тази възраст и се изчисти, дали по-късно в пубертета няма пак да й излязат? И въпреки че не смята да забременява скоро, какви са шансовете да й се увредят яйчниците или яйцеклетките? Някаква алтернатива има ли на тази възраст - химически пилинг и още нещо вътрешно?

втори въпрос към Булгарикус - преди време тренирах активно в продължение на 5г. и бях оформил доста добро тяло, тогава ми се появи и акнето. От 3г. не тренирам и свалих 12кг. Не съм спазвал диети и не съм приемал никакви препарати даже и добавки докато тренирах. Обаче тогава вдигах с малко повторения 6-7, максимални тежести. Просто тялото ми е такова че не мога да кача без физическо натоварване и то с максимални тежести. Метаболизмът ми е много бърз. Обаче проблемът е в това че имам контузии в лявото рамо, десния лакът и дясното коляно, което изключва вдигането на големи тежести, това е мнението на доктор, а с малки тежести нищо не става имам само тонус, но не качвам нищо. Има ли начин да кача килограми, склонен съм да е и мазнина при това положение. Притеснява ме да не се появи пак акнето, защото все пак се потя, мръсотия в тая зала и т.н, а и храната има значение за акнето. И друго - не мога да вдигам тежко. Между другото съм си правил хормонални изследвания и тестостерона ми е максимален. С две думи - как мога да седя и да дебелея, защото при мен не се получава - пробвах да ям по 5 пъти на ден, въглехидрати, вече 2 мес. преяждам, обаче не съм качил нищо!!! и почват да ми се появяват киселини от това преяждане. И цигарите бях спрял и това не помогна (сега пак ги почнах).

Eleonora_81
Posts: 12
Joined: Mon Jan 11, 2010 2:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Eleonora_81 » Wed Jan 13, 2010 7:13 pm

werewolf_
благодаря ти за съвета и за подкрепата. Няма да се отказвам, продължавам да го пия. Просто имах нужда да чуя мнението на хора, които са минали през този ад.
А относно твоя проблем, знам че може би няма да приемеш съвет от жена...но тъй като съм се занимавала активно със спорт и имам доста добри познания както и познати в сферата на силови тренировки и качване на маса, мисля че мога да съм ти от полза. Въпроса ми към теб е само на колко си години? Предполагам макс. на 20. Да ти наистина имаш много бърз метаболизъм. Имам преки наблюдения най-вече върху собствения ми брат. До 20 г. той се скьсваше от тренировки сменяше тежести, увеличаваше или намаляваше повторения и пиеше огромни количества протеин - добавка....резултат - в началото никакъв. След 2 години усилено и редовно трениране с по-големи теьести и по-малко повторения и много протеин се промени доста бързо цялостно. Сега на 25г, няма и помен от онова хилаво момченце. А той наистина беше много хилав и висок - 192см. Протеина гради мускулната маса. За покачване на маса най-добре е да се тренира с по-тежко, малко пожторения. Най-подходящите упражнения сакомплексни със свободни тежести т.е. клекове, напади, мъртва тяга и различни комбинации вкл. гръб, ръце и рамена в едно. Лошото при теб е тези травми, които доста ограничават въпросните комплексни упражнениш, както и тежеста.храната ти трябва да включва и мазнини и протеин и въглехидрат, за да качваш но не трябва да имаш хранене без солидно количество протеин. Сега вече незнам как седи въпроса с евентуална поява на акне. Тук вече трябва друг да даде мнение.

mi12
Posts: 21
Joined: Tue Dec 22, 2009 12:38 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby mi12 » Wed Jan 13, 2010 10:45 pm

И от мен лек уточняващ въпрос, който бе задаван по назад си спомням, но май не видях мнение на Булгарикус (може и да греша) - относно Retin-A cream за мазане.
Гледам има различни проценти (като сила) и като грамаж тубички .
Това нещо как се употребява , в каква комбинация, и в какви случаи се препоръчва ?

marty_anty
Posts: 11
Joined: Tue Jan 12, 2010 6:25 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby marty_anty » Sat Jan 16, 2010 9:42 am

Пия роакутан , но имам вродена анемия - бета таласамия. Въпросът ми е : може ли ? Кажете ми някой изпитан хидратиращ крем , за да си мажа , че лицето ми се лющи.

mi12
Posts: 21
Joined: Tue Dec 22, 2009 12:38 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby mi12 » Sat Jan 16, 2010 11:18 pm

Относно черния дроб.
Булгарикус ми се стори, че в другата тема не препоръчва зеленчуци по време на лечението , по точно - морковите ?
Та, може ли да внесем малко яснота и да добавим съвети, как да се храним по време на лечението , като по възможност да облегчим работата на черния дроб, но и да не пречим на роакутана.

За алкохола е пределно ясно да не се употребява (по възможност).

justanuser
Posts: 16
Joined: Sun Jan 17, 2010 6:49 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby justanuser » Sun Jan 17, 2010 8:00 am

Аз също имам проблеми с акнето от дълги години, но вече започна да се пооправя. Излизат ми по 1-2 пъпки на няколко дни, които са с връхче и малко след като ги изстискам минават. Като цяло проблемът не е толкова в активни пъпки, колкото при белезите, петната (пигментации се водят май) от акнето, но въпреки това искам и тези 1-2 пъпки да не ми излизат. Можете ли да препоръчате нещо по-леко от изотретиноин, понеже не смятам, че ми е нужен в момента, при положение, че е толкова силно лекарство. За петната и белезите съм склонен да си направя химичен пилинг, но дори да ми изчезнат, си мисля, че ако продължават да ми излизат пъпки, няма да има ефект от пилинга.
П.с. на 18 години съм. Тежа около 65 кг и съм висок около 1.75 м.

werewolf_
Posts: 51
Joined: Sun Dec 28, 2008 6:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby werewolf_ » Sun Jan 17, 2010 1:20 pm

justanuser - лекарството го оставям да ти го препоръчат докторите, а за петната, тези лилавите дето остават - тях кожата ще си ги изхрани сама. Не се връзвай на едни препарати има дето ги махали за 3 месеца редовна употреба - за толкова се махат и сами!!! За белезите на мен ми препоръчаха лазер... А химическия пилинг е руска рулетка - на едни помага на други не, при теб може и да подейства, но си прав че като ти излизат пъпки ще ти излизат и петна. Последно ше добавя нещо много важно защото и аз имам голям стаж в борбата с акнето - знам че и папата да ти каже да не ги стискаш ще продължиш, това е краста просто, но поне ги стискай разумно!!! Смисъл не като козметичките защото ще ти цъфне цялото лице!!! Съвсем лекичко като масаж трябва да е стискането инак късаш капиляри и петната стават по-големи. Която пъпка не излиза така я остави да набере повече и тогава, това е много важно да знаеш щото знам като се погледнеш в огледалото какво стискане се почва и цъфваш здраво. И НИКАКЪВ СПИРТ!!! Още 2-3 часа ще ти пулсира където си стискал.

justanuser
Posts: 16
Joined: Sun Jan 17, 2010 6:49 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby justanuser » Sun Jan 17, 2010 5:54 pm

Мерси за съвета, макар че теоретично всички тея неща вече не знам по колко пъти съм ги чел... Започвам да се навивам на това лечение, но я ми обясни при теб какви бяха страничните ефекти и какъв беше крайният ефект от лечението. Интересуват ме и подробностите, но и другото, което ме спира е, че не е от най-евтините. Четох, че се препоръчва някаква онлайн аптека в Германия, от която може да се купят хапчета с рецепта от България. Тогава колко пари излизат да речем 30 таблетки от 20 мг и 30 таблетки от 30 мг, защото гледах, че ако се купят от гърция примерно, ти излизат по над 1 евро за таблетка, а в Германия излизали по 67 цента, но не разбрах дали ако ги купиш с 50% намаление (заради рецептата от България) са 67 цента или по принцип струват толкова там. И все пак, ако може да се обясни, ако реша да си купувам хапчета, как да ги поръчам от там, колко време ще е доставката, колко пари ще струва цялата процедура ориентировачно.
П.с. Ти за твоите странични ефекти и т.н., можеш да ми разкажеш на Лична, ако искаш за да не спамим.

mi12
Posts: 21
Joined: Tue Dec 22, 2009 12:38 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby mi12 » Mon Jan 18, 2010 1:24 am

Ами нали за това е темата. пишете симптоми, лични впечатления тук.
Примерно колко време се лющи , сърби ли , а още едно нещо би било хубаво да видим , понеже и се пита - снимки на блистерчетата и опаковките на различните видове грамажи и производители.
И кой по какъв начин си ги е доставил от различните държави .

NikolaZ
Posts: 2
Joined: Tue Jan 19, 2010 9:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby NikolaZ » Tue Jan 19, 2010 9:51 pm

Здравейте.Имам въпрос свързан с акнето и започващата ми терапия с Роакутан на РОШ 30 по 20мг.Моля за отговор Булгарокус,но ако има и друг толкова компетентен нека той да ми отговори.На 21 години съм,186см висок,79кг,не страдам от други сериозни заболявания,които налагат медикаментозно лечение.Единствено приемам ципралекс,но той няма взаимодействия с други лекарства,така че го изключвам.Значи страдам от леко акне,което ме тревожи от доста години,може би 4-5,никога не съм имал някакви големи пъпки като цирей,винаги са ми били малки и с леко гной,но не от тези с ясно изразените гнойни връхчета,по-малки от тях са.Мисля,че се дължи на повечето черни точки,които имам и да кажем леко мазната кожа.Много се чопля и това ми пречи много,излизат ми да кажем не повече от 5-6 пъпки мънички,но като ги разчопля и заприличвам на нищо.Искам да попитам става ли да започна терапия с Роакутан 4 месеца по 20мг дневно,просто не искам за такава сравнително лека форма да взимам по 40мг дневно,струва ми се много.Интересува ме с такава доза ще има ли желаният ефект,евентуално мога последният месец да засиля на 40мг дневно,но поне първи два са на 20 със сигурност.Какво ще кажеш Булгарикус,или някой друг евентуално.
Отделно искам да попитам за нещо много съществено.Предстои ми операция на носа за отстраняване на една деформация на септума.Имам едно възстановяване от 14 дена през което не трябва да излизам от вкъщи.Та въпроса ми е,мога ли и през това време да приемам роакутана,защото мисля да го започвам веднага,а операцията ще ми е към март месец.Какво бихте препоръчали в тази ситуация.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 39 guests