Лечение на акне (2. тема)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

зарко
Posts: 46
Joined: Sat Feb 28, 2009 2:03 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby зарко » Tue Mar 22, 2011 7:00 pm

Да благодаря за одговора ще си направя изледвания за хормоните и пак ще пиша ! Само да питам понеже преди време имах 2-3 такива мърдащи топчета по- ръцете и когато отидох на лекар едното по- голямото ми го махнаха и ми казаха че това са липоми и сега и това ме претиснява понеже тези липоми се разпространиха по-цялото тяло възможно ли е липомите да имат връзка и с акнето ?

mustang
Posts: 5
Joined: Sat Jan 08, 2011 10:25 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby mustang » Tue Mar 22, 2011 11:02 pm

Здравейте Булгарикус!
Относно жълтевината започна да се наблудава избистряне на лицето като в областа на бузките се получи дори и леко порозовяване.Изследванията на черния дроб се правени на всяко 3 седмици и до последното изследване резултатите бяха отлични.Вчера бяхме на доктор в София с въпросите който зададох и към Вас.Доктора каза,че няма представа от къде излизат тези наподобяващи като на охапано от комар пъпки и коментара му беше,че най-вероятно ще се премахнат в следващите 6м до 1г. Стъпките който предприе бе само да смени досегашният хидратиращ крем ( Clean-Ac Hydratant apaisant нa AVENE) с ( Tolerance extreme cream на AVENE). Посочвам линка на гела с АЛОЕ ВЕРА който закупих: http://www.sanicare.de/produkte/suche.html;jsessionid=651496533DF453EEFA5DEA5EBB03BB7A.apa2
Изписа също така за този вид пъпчици Triacneal на AVENE да се поставя само върху тях при условие,че не образуват гноен връх.
Ходих също и при предишния лекар за да попитам с каква цел е изписъл правения крем за който споменах в предния пост.Отговора беше: за изгаряне на ситните пъпчице по шията и премахването на натрупалата се мъртва кожа от предното пиене на РОУКОТАНА.До сега не искаше да каже защо го е изписъл.
Доктора в София изписа също и имуностимулант RESPISTIM-PLUS.
Ако е възможно бих искъл да чуя и вашето мнение относно действията на лекаря от София и изписаните от него медикаменти.И по точно до колко биха помогнали или навредили в случея.

mishoka20
Posts: 5
Joined: Tue Nov 23, 2010 3:37 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby mishoka20 » Thu Mar 24, 2011 8:42 pm

Здравей, Булгарикус.Вече съм втори месец на доза 20мг/12часа тежа 75кг.Лечението върви сравнително добре според мен.Иксам само да припомня, че основно акнето ми е по тялото, имам и по лицето, но не са много.Кожата ми е доста суха, устните и носа също.Това знам, че е нормална реакция, но ми излизат пъпки по лицето на места, където като започнах лечението бяха изчезнали (челото, някои по-неприятни по бузите).Искам да попитал дали е нормално кожата на лицето ми да е толкова суха и в същото време да се появяват нови пъпки, докато по тялото ефекта е доста слаб.Консултирах се с лекарката, която ме наблюдава по врене на лечението, и тя ми каза, че не е добре да увеличаваме дозата, защото идва лято и лицето е доста съхо както казах.
Също лекарката ми спомена, че било добре да прекъсна лечението на 3тия месец, пак защото идвало лято(аз започнах да приемам лекарстово февруари).Това според вашите препоръки не е правилно да се прекъсва лечението.Все пак вече си закупих слънцезащитен крем 50+ фактора, гледам да не се излагам на слънеце, до към 4-5 слетобяд.Какво е вашето мнение ?
'

Hrist0
Posts: 8
Joined: Wed Jan 12, 2011 12:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Hrist0 » Sun Mar 27, 2011 11:48 pm

Здравейте отново г-н Bulgaricus благодаря за отговора успокоявате ме :) . Вече съм в края 3 месец и ми излизат сравнително малко пъпки по 3~4 на седмица. Искам да ви попитам понеже се занимавам със фитнес вече 7 месеца дали мога да употребявам протеин или креатин докато вземам Roacutan защото искам да напълнея със 5кг до края на лечението пак незнам как. Благодаря предварително за отговора. :)

hrisi
Posts: 6
Joined: Sun Apr 03, 2011 9:27 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby hrisi » Sun Apr 03, 2011 10:06 pm

Здравей, Булгарикус! Много се радвам че има човек като теб тук, който може да изкаже компетентно мнение и да даде съвет на всички нас, които се борим от години с този проблем!!!
Аз съм момиче на 23 години и съм с акне от доста години вече, повечето лекари при които съм била винаги са ми казвали, че положението ми не е толкова тежко, тъй като пъпките ми по лицето са сравнително по-малко и на пръв поглед наистина може да каже човек че не би трябвало да се притеснявам. Но проблемът не е лицето ми а гърба, там са доста повече, доста по-сериозно и от години... Пила съм антибиотици, мазала съм се с какво ли не.. както повечето хора споделят тук, решението е временно и не достатъчно задоволително, особено по гърба в моя случаи. Наскоро си направих изследвания на хормоните.. тестостерон, ДХАС, ЛСХ, ФСХ... всичко е в нормални граници! Навремето баща ми е имал сериозно акне, явно при мен е наследствено... така след доста колебания се реших за Роакутан и вече месец го пия. 52кг. съм и лекарят ми предписа 30мг на ден, един ден пия по едно хапче от 20мг. и един ден по 2. Вече влизам във втория месец още не съм била на преглед, но имам опасения че лекарят, при който ходя не взима предвид моето личо състояние, а има няккаква зададена схема, която явно предписва на всички, тъй като още в самото начало ми беше казал парвия месец толкова, втория толкова... а няма как да прецени преди да ме види, затова и се притеснявам, защото знам че е важно не само лекарството а и схемата!
Въпросът ми е как би ми препоръчал да продължа, разбира се ще ида при лекарят си, но наистина сериозно се притеснявам да не обарка нещо и да е било напразно всичко!!! Както казах пъпките ми са основно по гърба имам червени, гнойни... много е зле полойението, по-лицето е по-слабо като соновно са гноини. Вече в края на първия месец по лицето спряха изобщо да ми излизат гнойни и мога да кажа че ми е доста добре. По гърба също доста завяхнаха но там още има гервени и гнойни и петна. Какво би ми препоръчал, да продължа на 30мг или да намаля вече и изобщо при мойто средно тежко положение, както са ме определили, тъй като нямам кисти и т.н, колко би било удачно да продължи целия курс, при положение че и добре се повлиявам, засега поне.
Ще съм ти много благодарна, ако успееш да ми кажеш при мойто положение каква схема би била удачна като време и като дозировка по месеци, ако е възможно разбира се! На теб честно казано ти имам повече доверие от лекаря си, поне това което съм прочела до сега ми се струва че си доста по-запознат и би могъл да прецениш спрямо човека, а не както са ти казали да казваш на всички!

Hrist0
Posts: 8
Joined: Wed Jan 12, 2011 12:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Hrist0 » Tue Apr 05, 2011 7:14 pm

Здравейте отново искам да си допълня въпроса ми към г-н Булгарикус. Ако немога да употребявам протеини или креатин за напълняване мога ли някакви витамини или нещо от сорта ако може да ме посъветвате. Благодаря предварително за отговора. :)

hrisi
Posts: 6
Joined: Sun Apr 03, 2011 9:27 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby hrisi » Thu Apr 07, 2011 12:15 pm

Здравейте,

искам да споделя, че опасенията ми се оказаха вярни и както ми беше казал преди месец лекаря, сега отново ми каза същото - "вторият месец намаляваме на 20мг.", което според мен е абсолютно неправилно! Да припомня 52кг.съм., първия месец бях на 30мг. и от всичко прочетено, не мисля че е удачно още 2рия месец да ми се намалява, колкото и на мен да ми се иска, още повече че по-гърба ми определено трябва още да мине време.

Това, което даже си мисля е дали не трябва месец или два (2рия или 2рия и 3тия месец) да увелича на 40мг. и въпроса ми е към Булгарикус, дали при моите 52кг. и степента ми на засегнатост ( главно гърба) е удачно или да продължа на 30мг, както до сега и ако оставан на същата доза за колко месеца така, към края примерно (4, 5, 6 месец) мога ли да намаля вече на 20мг, 10мг?

Благодаря предварително!

erinia
Posts: 1
Joined: Thu Apr 07, 2011 11:58 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby erinia » Thu Apr 07, 2011 12:36 pm

Здравейте!
Аз съм момиче на 24 години.Наложи ми се да посетя дерматолог преди няколко месеца във връзка с проблем,различен от акне.Дерматоложката ми предписа крем съдържащ tretinoin 0,05%.След едно две намазвания реших проблема,но дерматоложката ми каза,че мога да доизразходвам крема върху комедонното ми акне,изразяващо се в множество,но малки черни точки и някои бели такива в областта на брадичката,което имам от години и винаги съм приемала за нещо нормално.Използвах крема в продължение на месец,като го нанасях през вечер,понякога през 2, нощно време.Изпитах почти всички странични ефекти,с които е съпроводено лечението-червена,раздразнена кожа,някакви червени и бели петна,които изчезнаха след време,излющване и сухота на кожата.След като направих проучване в интернет реших да преустановя употребата на този силен медикамент,защото акнето ми никога не е било забележимо за околните и никога не ме е притеснявало толкова.Реших,че не си заслужава рискът.Седмица и нещо след като спрях употребата наблюдавам,че кожата ми е станала изключително тънка и лесно ранима,появяват се спукани капиляри в областа на носа,бузите,устните и брадата,за сега малко на брой и почти незабележими.Тези капиляри започнаха да ме притесняват и най-вече това,че най-малкото пощипване на кожата ги предизвиква да се пукат.Въпреки това кожата,която е била третирана с медикамента изглежда лъскава и дори мазна.Бих искала да попитам някой преживявал ли е подобно нещо,дори след употребата на Роакутан,където също има данни за изтъняване на горния слой на кожата?Да очаквам ли,че това състояние може да доведе до нещо по-сериозно като розацея или друго заболяване?Как мога да укрепна капилярите,съобразявайки се с досегашното лечение? След колко време да очаквам кожата да се регенерира или това състояние може да се окаже перманентно и имам ли основание да изискам консултация с моята дерматоложка? Искрено благодаря!

georg1ev
Posts: 6
Joined: Thu Sep 23, 2010 9:54 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby georg1ev » Sat Apr 09, 2011 9:25 pm

Здравейте! Искам да ви попитам за измиващ качествен продукт, без значение цената. След лечението ми с Роакутан, акнето изчезна, останаха ми белези, които се надявам с времето да избледнеят. Омазняването на кожата бавно се възвръща, което знам, че е нормално. Идеята ми е да закупя продукт с който да измивам кожата и да е нещо като поддържаща терапия. Не ме интересува цената, достатъчно пари хвърлих за Роакутана вече, а от евтините козметики само се влошава положението и кожата реагира негативно. Ако имате предложения, ще се радвам да ги чуя, това е и молба за съвет към Булгарикус.
ПП: Лечението продължи 5 месеца по 40мг на ден + 1.5 месеца по 20мг на ден.

Благодаря и успех на всички!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Bulgaricus » Sun Apr 17, 2011 4:31 pm

Здравейте!

by mustang » Tue Mar 22, 2011 9:02 pm

Аз не съм съдебно поръчано вещо лице, за да оценям действията на точно този лекар. Ако е имало грешка или неточност, то тя се е показала при лечението. Факт е, че по време и известно време след лечение с изотретиноин такова лечение не се препоръчва. Причините сме ги обсъдили вече. Винаги има и обстоятелства, които налагат действия срещу дадена препоръка. Лекарят трябва да се обоснове обаче при усложнения, защо е действал по различен начин... Какво аз предполагам и какво е личното ми мнение по въпроса е друга тема...

by mishoka20 » Thu Mar 24, 2011 6:42 pm

Моето мнение е, че е трябвало да започнете лечението прес месец октомври. Сега е факт, че ако спазите препоръките за продължителност на лечението, ще се изложите на много високо натоварване с повишени рискове за ракови заболявание. Ако не ги спазите пък, няма да се постигне максимален ефект, защото фоликулите няма да бъдат трайно "пресушени". Кой риск за Вас е приемлив, трябва Вие да решите. Все пак, ако продължите лечението, то задължително трябва да ползвате слънцезащитен крем с максимален фактор и слънчеви очила.

by Hrist0 » Sun Mar 27, 2011 9:48 pm

Да, това е прост въпрос, без прост отговор. В медицината говорим само за вероятности и много рядко за сигурни прогнози. Моето мнение е, както винаги, че пациентът трябва да си прецени кое му е по-важно: да рискува или да не рискува. В 1 кг телешко месо се съдържа около 1,5 гр креатин. Ако приемате по 3 грама вечер, имате натоварване на бъбреците, подобно на това, ако бяхте изяли 2 кг телешко месо, обърнете внимание, че става дума за дневна доза. Как това ще се отрази на черният Ви дроб, колко може да понесе той и дали си струва да рискувате не мога да Ви кажа. Идва лято. Всеки иска да прави добра фигура на плажа и да си качва снимките във фейсбуук или къде ли не. Преценете добре, дали искате да рискувате, защото щетите, които нанася химиотерапията са и без креатин големи!

Ако в 200 мг обезмаслено мляко всяка вечер преди лягане, допълнително към нормалното си хранене добавите 30 гг от добавка със съдържание като тази: http://www.shape-you.de/80er-Eiweiss-Kombi_p1702_x2.htm, то е по-верояно да напълнеете. Ако поемате риск, то го правете максимално ефективно. Това не е реклама, все от някъде трябва да дам пример.

by hrisi » Sun Apr 03, 2011 8:06 pm

Трябва да се спазва лекарското предписание, защото лекарят ще отговаря за него, ако има последици. Знаеш, че не съм привърженик на изотретиноин при жени и не бих го предписал, но не съм и лекуващ лекар, така че това си остава само мое мнение.

Хормонната терапия при жените има подобен или дори по-добър ефект. Дозата я намирам така за оптимална. Много трябва да си пазиш кожата, защото вредите, които и се нанасят по време на лечението остават за много време или за винаги!

Дозата се напасва на кг тегло и в зависимост от чернодробните показатели! Няма еднаква доза за всеки. Писал съм вече схема за максимална доза на кг тегло за целия курс на лечение. Вие трябва да прецените, дали си струва да поемате риск за по-голяма доза. Аз не бих го поел на Ваше място. 30 мг продължителна доза е оптимално, освен ако няма причина да се намали, което не знам, дали е било така.

by erinia » Thu Apr 07, 2011 10:36 am

Да, лечението нанася вреди на кожата. Да, тя "изтънява" при нормални условия при нормално лечение. Кожата се напасва на външната среда и може да се възстанови, когато външните фактори системно се променят.

Капилярната нестабилност обикновенно обаче не идва от изитретиноинов гел, а от колагенна "грешка". При изграждането на колагените, които са основната органична съставка на тялото ни, е необходим витамин С и то системно. В случай, че отсъства или се усвоява по всякакви причини в по-малка степен, то остават следи по ноктите, косата, кожата, венците, най-често.

Добре е да започнете допълнителен прем на витамин С за дълъг период от време, да кажем 300 мг на 24 часа, като е важно да приемате от този, който е с бавно действие, в аптеките знаят за какво говоря. След системен прием на допълнително витамин С ще стане ясно, дали става дума за този вид дефект, който е най-често срещан при такива оплаквания.
Важно е да знаете, че витамин С е киселина и натоварва бъбреците и не бива сега в следствие на моето мнение да прекалявате с него. Едва след 3-4 месеца биха се появили най-рано ефекти.

by georg1ev » Sat Apr 09, 2011 7:25 pm

В случай, че се къпите всеки ден няма нужда да си миете лицето допълнително. Дори всекидневното къпане е неестествено натоварване на кожата. Тя винаги ще се стреми да компенсира отмитото омазняване, като изгражда нови фоликули и жлези, които сте унищожили в голямата им част чрез химиотерапията, т.е. няма смисъл да ползвате вече нищо.

--

Отново искам да повторя, че пациентите с акне трябва винаги, т.е. през целия си живот да внимават и да не провокират с поведението си нови "пристъпи". Тук вече съм писал за хигиената и че лицето се мие само с измити ръце и не се подсушава със същата хавлия, като ръцете. Освен това самобръсначката се дезинфектира с препоръчания вече от мен спрей поне 3 минути преди да се ползва и това всеки ден. Дезинфекционният препарат се отмива преди ползване, разбира се. При къпане е добре да се използва специален сапун - ако държите да е сапун, то такъв е например: http://www.aponeo.de/produktdetail/2005 ... Kr9QvrKTLp. А има и сапуни, без съдържание на "сапун" под формата на душ-гелове.
При подсушаване на тялото не се използва една кърпа за тяло два пъти, защото не искаме с тази, с която сме си бърсали гениталните области да си бършем и лицето. При подсушаване на тялото се започва от главата и се приключва при краката. При спорт във фитнеса ползваме в банята не тази кърпа да се подсушаваме (след къпане), в която преди това сме се потили по уредите.
Да, някои може да намерят тези мерки за пресилени, но това са хора, които или не са страдали от акне или си нямат на понятие за какво става дума. Проблемът е "логистичен" и означава голям "инвентар" от кърпи, които се сменят всеки ден. Но тази мярка е по-ефективна от всички останали, защото е елементарна и сигурна: действаме така, че да излагаме тялото си на минимален брой опасности.
Какво означава това ли? Всеки може да си реши проблема по различен начин. Може да се реши и така: отива се до една търговия на едро и се купуват 10-15 кърпи за тяло (големи), 20 супер-малки за лице и още 10-15 (средни) за ръце. Всяка сутрин след къпане тялото се подсушава с една от големите или средните, тя не се ползва отново. Всеки втори ден се сменя кърпата за ръце и лицето се подсушава след всяко бръснене с една малка, която се употребява само веднъж.
Под "малка" имам на ум такава с размери около 30 х 30 см. "Средна" е с размери около 40 х 80 см и "голяма" с такива около 60 х 120 см.
Който се къпи по два пъти на ден и същевременно ходи на спорт има практически една пералня седмично само с такива кърпи. И какво от това?! Чак толкова скъпо не е, но пък е сигурно. И за почистващи гелове, кремове и т.н. не искам да чувам... Ето моя снимка от този месец: http://www.malteser-muenster.de/index.p ... &Itemid=70. Никога не съм препоръчал нещо, което лично да не съм опитал или изпитал!
Така, че не винаги "парите" са проблемът...

Поздрави на всички,
Булгарикус
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

hrisi
Posts: 6
Joined: Sun Apr 03, 2011 9:27 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby hrisi » Mon Apr 18, 2011 1:05 pm

Много благодаря за отговора, Булгарикус!

Искам да попитам при теб след края на лечението колко време вече нямаш този проблем (не говоря за няколко нови излязли пъпки), въпроса ми е и към всички които са изкарали оптимален курс на лечение, наистина ли може да се каже, че сте се излекували?

Другото нещо, което ме заинтригува е защо Булгарикус не препоръчваш лечението на момичета, толкова ли е опасно за нас? Консултирала съм се с лекари (не само дерматоилози, а и гинеколог), които са ми казали проблемът е, че самото лекарство е силно токсично и може да увреди плода ако има такъв, затова не трябва да се забременява повреме и няколко месеца след приема, както пише и в листовката, но след края на лечението и известно време след това никъде не се споменава че може да има проблеми, а лекарите ми казаха, че организма се изчиствал като самото лекарството не увреждало половите органи! Ти какво точно имаше предвид?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Bulgaricus » Mon Apr 18, 2011 1:44 pm

Здравей,

2006-та година го приключих. Досега нямам проблеми с никой от кръвните ми показатели при дозировка 20-0-20 мг/24 часа за около 6 месеца. Над 90% от проблемите изчезнаха трайно.

Да, няма еднозначни данни за последици, ако забременяването се е случило след повече от три месеца след последната таблетка, но не съм сигурен, че в тази област са правени достатъчно изследвания. Такива с бременни жени и това лекарство не са позволени по принцип, затова трябва всички жени да са внимателни.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

E.Ivanov
Posts: 1
Joined: Fri Apr 01, 2011 1:30 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby E.Ivanov » Mon Apr 18, 2011 2:07 pm

Здравейте аз съм момче на 20 години висок съм 176 см 63 кг.Имам проблем с акнето.До преди 2 години имах само черни точки и тук там ми излизаха по 1 2 пъпчици който не ме притесняваха,защото се махаха след ден два.Реших да отида на козметик да ми премахнат черните точки,всичко беше наред махаха ми ги всеки месец по веднъж така 4-5 месеца нямаше проблем излизаха ми пак тези 1 2 пъпчици които не ме притесняваха защото бяха с бяло въхче и се махаха за ден два.Като дойде края на май началото на юни започна да ми излиза по една пъпчица на челото подкожна и много болезнена и като отшуми оставе петънце (белег) и излиза друга пак на челото така спрях да ходя на козметик защото бяха много болезнени и неможех да си представя да ми стискат черните точки около такива пъпчици.Отидох на дерматолог и ми исписаха да се мажа с разни работи вече забравих какво точно,защото съм се мазал с какво ли не,така или иначе продължаваха да си излизат само по челото тези подкожни и болезнени оставящи петна пъпкици.Отидох на морето пак излизаха само на челото там помня че се мазах с акне оут то ми деистваше като че ли най-добре ,но пак излизаха.Като дойде декември месец някаде вече започнаха и да ми излизат и отсрани по бузите и по брадичката също така болезнени но и с бяло връхче и също след затишието и оставаха петънца.Всичко това е много депресиращо отидох на кожен лекар пак ми исписаха там тяхните работи помня че първо ме пробва с aknicar,Imex крем после други отново мазила,но не ми помогна просто хвърляхме парите си на вятъра а в днешно време знаете как е... така или иначе не бях доволен от този лекар спрях да ходя и там.Всичко това е много депресиращо и за майка ми ,защото жената се опитва да ми помага с каквото може прави какво ли не и аз си искарвам яда на нея защото наистина не съм всикнал да се гледам в пъпки и петна.Така или иначе спрях всичко от близо месец има затишие да чукна на кухо ми излизат по 1 2 бели и не са болезнени спокойно е лицето но си има петна.Не използвам нищо в момента само се мия лицето по 2 3 пъти на ден като се къпя с и през ден два си правя парна баня с лайка.Спортист съм играя Футбол ограничавам се от скоро с вредните храни сладко почти не консумирам,полуфабрикати също,безалкохолни напитки не пия,пия отскоро по 4 около 4 литра вода на ден.Ходих на преглед в ми казаха че всичко ми е наред.Някой ми казват че всичко това се дължи на късен пубертет защото съм на 20 години а още нямам брада не съм се бръснал.Имам мъх който се колебая дали да не обръсна зашото някой казват че като се обръсна и ще спрат да ми излизат пъпчици,но се колебая защото всеки който ми каже нещо и до сега не ми е помогнал особено.Много съм ппритеснен първата ми работа е като се събудя да се гледам в огледалото.Ще се радвам ако ми отговорите скоро защото знам ,че не съм единственият с такъв проблем и ще чакам съвет от вас когато и да дойде той.Възможни са правописни грешки моля да ме извините просто така се стекоха обстоятелствата благодаря предварително и всичко хубаво.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Bulgaricus » Mon Apr 18, 2011 2:14 pm

Здравейте,

да, с окосмяването зачестяват и проблемите с пъпките, особено в началната му фаза. Това е за съжаление нещо нормално при повечето мъже.

Изотретиноинов гел може да се ползва, ако след посявка се докаже, че е акне. Ползва се само вечер преди лягане.

Общо-взето всичко друго е вече писано.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

hrisi
Posts: 6
Joined: Sun Apr 03, 2011 9:27 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby hrisi » Mon Apr 18, 2011 7:11 pm

Булгарикус, твойта обща доза на кг. за целия курс каква е била, за да си постигнал този резултат и другото което исках да те попитам е червените петънца, които остават махат ли се до края на лечението или трябва с нещо да се мажат и попринцип за петната, които могат да останат ти лично какво би препоръчал като мехлемче имам предвид (правила съм пилинг, но резултатът беше нулев, само парите си дадох!), чувала съм че кремчетата с АХА дават добри резултати и от кога може да се започне да се прилагат?


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 39 guests