Главоболие няколко дни.

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Executor
Posts: 5
Joined: Tue Dec 15, 2009 12:17 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Главоболие няколко дни.

Postby Executor » Tue Dec 15, 2009 12:41 pm


fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Thu Dec 17, 2009 11:19 pm

Понякога тудно се установява причината за главоболието. Можа да има най различни причини за главоболие. Ако не минава отново трябва да се обърнете към невролиг.

Executor
Posts: 5
Joined: Tue Dec 15, 2009 12:17 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Executor » Thu Dec 17, 2009 11:26 pm

ММ Болката продължава вече седмица. Пак отляво в слепоочието и продължавам да чуствам напрежение в окото си. Болките са когато стана от сън веднага, след 5 10 минути отшумява. През деня леко ме наболява не силно, 2 3 пъти през деня. Вечер ме заболява пак за по-дълъг период примерно за около 1 час и ми минава. Примерно тази вечер от 2 часа и не минава просто отслабна. Може би защото ходих на фитнес и сега като си премерих кръвното беше 135 на 80. Аз кафета и коли не пия освен да спра да ям свинско. Другото което забелязах, че и врата ми от лявата част малко се схваща и след като масажирам понякога ми поминава главата.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Thu Dec 17, 2009 11:45 pm

Здравейте и от мен,

описаната от Вас симптоматика е типична и не е медицинска "мистерия".

Имали сте болки, предписани са Ви били болкоуспокоителни, едно от което е течен парацетамол (Фервекс).

Свойството на горепосоченият медикамент е да подпомага за спадане на отоците и на високата температура, докато организмът намери начин да се справи с причинителите на тези две явления.

Питите от Вас витамини, трябва да Ви споделя, не оказват никакво действие върху продължителността или тежестта на заболяването.

Сълзенето от едната страна само в комбинация със смущението във виждането, което описвате е притеснителен факт. От една страна може да е необходимост от слагане на очила или от промяна на диоптрите им, затова първият лекар, който трябва да консултирате е очният.

От друга страна обаче е възможна инфекция на и около синусите, която видимо засяга нервус оптикус (очния нерв) и околоочните малки мускули, т.е. (по-точно казано) тяхната инервация. Второто обяснява защо има по-високо отделяне на сълзи. Сълзите имат високо солно съдържание и се стремят да дезинфектират и да отблъскват инфекции, чрез "отмиване".

Когато гореспоменатите нерви се инфектират се появяват Вашите симптоми, поради компресия (натискане) на техните клетъчни части (аксони, дендрити и т.н.) от заобикалящата ги среда. Всъщност може да кажем, че тя е първичният проблем.

Кръвното, по мое мнение, не е вероятна причина за тази симптоматика. Няма да аргументирам подробно.

Ако очният лекар, при когото ТРЯБВА да отидете изключи причина от неговата сфера, то трябва ЯМР на черепа да Ви се направи, най-добре с контраст, за да се изключи някаква тежка диагноза.

Практичен съвет, който мога да Ви дам е, докато течат всички тези мерки за диагностика да инхалирате по 20 минути преди лягане и след като вече няма да излизате на студен въздух, много солен чай от лайка и мента по метода с тенджера и хавлия, т.е. 1 литър вода варите с две пакетчета лайка и едно с ментов чай (около 20 мин ги варите с пакетчетата вътре), разтваряте толкова готварска сол, колкото може да се разтвори, докато не може повече и така си зачулвате главата с тази голяма хавлия (за тяло, да кажем) и дишате парите, не над котлона и по 20 мин всеки ден поне 20 дни. Внимавате да не си изгорите лицето и поне 2 часа след това да не сте на студен въздух. Най-добре е по 2 пъти на ден да го правите.

Ако до 20 дни има облекчаващ резултат с голяма сигурност, можете да си спестите ЯМР-то, да Ви направят една рентгенова снимка и да видят възпалението на синусите.

Без посявка в никакъв случай да не пиете антибиотик - първо, защото не е акутно и може да се чака и второ, защото мястото и без това е трудно достъпно за антибиотици и не трябва да се тъпчете със широкоспектърни, при условие, че има време за целеви!


Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Thu Dec 17, 2009 11:47 pm

Да, това може да се дължи на проблеми в шията - тензионен тип главоболие. Все пак проблема е от компетентността на невролозите. Ако нещата бса упорити, ще се наложи да питърсите помощта им.

Executor
Posts: 5
Joined: Tue Dec 15, 2009 12:17 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Executor » Fri Dec 18, 2009 12:24 am

Дано не е нещо лошо :( . А има ли възможност да е мигрена нещо ? И дали нещо има връзка с това че връта ми в лявата част се схваща от време на време ? Сега като обърнах по-голямо внимание от ляво врата ми нещо прещраква като го масажирам и като че ли ми отпуска главата като го масажирам, но може и да си въобразявам. Лошото е, че като отида при GP-то ще му ги кажа тия неща той ще си мисли, че си въобразявам. Пак ще има да се разправям с GP-то. Може директно да отида на очен и после напрао при невролог без направления то ми писна. Също да попитам ако отида при друго GP на което ще си платя 15 лева, той може ли да ми даде направление за специалист или само моето GP може. Макар че той едва ли ще даде с тиа лимити.... ама принципно може ли да даде ?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Fri Dec 18, 2009 1:22 am

За направленията фотографът ще каже, аз не знам.

Това с врата е трябвало да го кажете още в първата си публикация.

Може да е и от врата, но това няма да обясни смущенията във виждането и теченето само на едното око. Ако е от врата, значи са две различни причините и единствено във времето съвпадат.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Executor
Posts: 5
Joined: Tue Dec 15, 2009 12:17 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Executor » Fri Dec 18, 2009 1:30 am

Ам окото ми не тече. Просто понякога го усещам по влажно но не всеки ден. Бих казал не сълзи не повече от нормалното. А това за врата вчера го установих макар да ми се вижда нереяно от врата чак слепоочието че и дискомфорт в окото. Иначе четох някаде, че това са някакви мигренозни симптоми. Ама щом нищо не казвате за мигрена. Утре отивам аз на някакъв лекар то се видяло.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Fri Dec 18, 2009 1:32 am

Мигрената е събирателен термин за куп симптоми, без да се знае от къде идват и каква точно е болестта. Не е типично само в половината тяло да се проявява при нея, а един шип във врата или синузит са първите две причини, които трябва да се изклчат. Ако е мигрена, то само болкоуспокоителни ще можете да пиете и толкова, добре е да не е мигрена, ако ме разбиате какво искам да Ви кажа.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Executor
Posts: 5
Joined: Tue Dec 15, 2009 12:17 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Executor » Fri Dec 18, 2009 1:44 am


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Dec 27, 2009 3:47 am

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests