Резултат от ЕМГ

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
ЖанетаАтанас
Posts: 5
Joined: Wed Sep 23, 2009 2:55 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Резултат от ЕМГ

Postby ЖанетаАтанас » Sat Dec 12, 2009 12:35 am

Здравейте,
Повече от 6 месеца вече ходя по мъките и се надявам чрез вас да намеря изход от болката и страданието и най-вече от неизвестността, която ме измъчва.
Моята история накратко: На 25 години съм, 52 кг, 168 см. Една вечер както си стоях започна да ме стяга "сърцето". Имаше дни, в които беше по-търпимо и други, в които беше доста силно. Стягането беше придружено и с лек задух. Постепенно болката стана хронична. Ходих по кардиолози и пулмолози и всички казваха, че всичко ми е наред и всичко е на "нервна почва". След това отидох на психиатър, който ми изписа антидепресант. Пия го вече 6 седмици и няма никаква промяна. Изчетох доста неща тук във форума и реших да си направя рентген на гръбначния стълб както и ЕМГ.
Оказа се, че имам леко изразена S-образна сколиоза. А резултата от ЕМГ изследването е следният: ЕМГ данни за предно-коренчева увреда на С5, С6, С7, С8, Тн1 коренчета двустранно.
Моля ви обяснете ми какво означава това и какво да предприема, към какъв специалист да се обърна? Възможно ли е оплакванията ми да идват от проблеми с гръбнака. Не искам да се тъпча напразно с антидепресанти.
Благодаря предварително!

ЖанетаАтанас
Posts: 5
Joined: Wed Sep 23, 2009 2:55 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby ЖанетаАтанас » Thu Dec 17, 2009 1:33 pm

Препоръчаха ми да си направя ЯМР. Бихте ли ми казали дали да направя само на шийния отдел или и на гръдния и шийния?
Благодаря!

fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Thu Dec 17, 2009 11:04 pm

Вие сте за невролог. Според мен е редно да се проследи както шийния, така и торакалния отдел на гръбначния стълб. Много често антидепресантите са добро допълнение към лечението на подобни заболявания.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Dec 27, 2009 3:58 am

И аз бих искал да се присъединя напълно към фотографа и обърнете внимание, че на антидепресантите им трябва време, за да подействат, дори и по 4 седмици, така че трябва да ги пиете продължително, за да имат ефект.

Кое изследване сте съкратили с "ЕМГ"?

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

ЖанетаАтанас
Posts: 5
Joined: Wed Sep 23, 2009 2:55 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby ЖанетаАтанас » Mon Dec 28, 2009 6:15 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Jan 03, 2010 6:17 am

Здравните осигуровки като си ги платите за 6 месеца и си връщате правата, доколкото знам.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Mon Jan 04, 2010 11:55 am



[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 272 guests