Хелицид /омепразол.

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Aleksa77
Posts: 4
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:00 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Хелицид /омепразол.

Postby Aleksa77 » Thu Dec 10, 2009 7:09 pm

Здравейте.Приемам омепразол под формата на хелицид вече повече от година с малки прекъсвания.Искам да попитам може ли такъв дълък период да с еприема това лекарство?носи ли някакви рискове честия прием и може ли от него да получавам замяност на главата?на 32 г съм ръст 170 см,тегло 90 кг
имам стомашен проблем и пия хелицид когато ме хване стомаха ето това са резултатите от гастроскопия август месец-Хранопровод-проходим с малка хиатална аксиална херния,стомах-нотмотоничен с горна каскада,изразен едем и хиперимия на лигавицата дифузно.Взе се една биопсия от антрум за ХП-уреазен тест.Пилор-пропусна уред,булбус дуод-б.о.П.Д.Д.-б.о
Заключение-хиатална аксиална херния,каскаден стомах,еритемо-ексудативен антрален гастрит,ХП=от
обикновенно пия хелицид катоме заболи стомаха или имм киселини пия го 3-4 ден апосле го спирам и така до следващия път,незнам дали е правилно гастроентеролога беше казал че мога да го пия постоянно ама незнам .а тази замаяност която получавам е много странна не е от ниско кръвно не е постоянна все едно някой ме удря и главта ми залита настрани .То и аз не мога точно да го обясня,но е много неприятно.Понякога се случва докато вървя в повечето случаи е като седя на едно място ,имам като че ли някакво напрежение в главата,скоро ходих на невролог каза че ми няма нищо но нямам правени никакви изследвания освен пкк урина кръвна захар и хормони на щитовидната жеза всичко това си е в норма възможно ли е да е някакво насищане от лекарставата който пия защото в последната година изпих много лекарства в това число и з астомаха,вече незнам какво да правя.А проблемите със тсомаха ги получих вследствие на преживян голям стрес за мен.Отделно от всичко това получавам и някакви студени втрисания в смисъл все ми е студено и треперя.Според личната д0рка всичко било от нерви на нервна почваВече незнам какво да правя какво още да си изследвам притеснява ме много това замайване да не съм се увредила с ти ялекарства

fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Thu Dec 17, 2009 11:16 pm

Няма проблем да приемате медикамента по-продължително време. Ще трябва да намерите начин да се справите с преживения стрес. Ако се затруднявате се обърнете към джипито и психиатър.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Thu Dec 17, 2009 11:50 pm

Само мога да се присъединя към Фотографа.

Липсва ми в изследванията Ви дали е правена проба за хеликобактер и вземани ли са биопсии?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Aleksa77
Posts: 4
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:00 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Aleksa77 » Sat Dec 19, 2009 10:41 am

Здравейте да имам правени кръвен тест и фекален тест за хеликобактер отрицателни са,също така имам взета и проба по време на гастроскопията която също е отрицателна

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Dec 26, 2009 8:35 am

Моят съвет е да смените омепрацола с пантопрацол и да го приемате редовно 3 месеца 20-0-20 мг.

Освен това е добре да започнете вечер да приемате валериан от онези малките български таблетки по 2 преди лягане също за поне 3 месеца.

Не трябва да употребявате аспирин и диклофенак, да пиете газирано и да ядете люто.

Не, медикаментът не може да се натрупва и от него не можете да имате тези симптоми.

Те по-скоро са хормонни и може да имат нещо общо с противозачатъчни, например?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Aleksa77
Posts: 4
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:00 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Aleksa77 » Tue Jan 05, 2010 2:06 pm

благодаря за отговорите.Искам да попитам и друго тъй като притесненияето ми е за тоя стомах след направената гастроскопия и направено лечение възможно ли е въпреки това да се стигне до нещо по сериозно например рак,все пак са минали 4 месеца от гастроскопията все така от време на време си ме боли ,но май колкото повече го мисля толкова повече ме боли.Ще послушам съвета ви за валериана.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Feb 13, 2010 3:44 am

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests