Киста в паротидната жлеза

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
hesel111
Posts: 3
Joined: Fri Nov 27, 2009 11:08 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Киста в паротидната жлеза

Postby hesel111 » Mon Nov 30, 2009 11:06 pm

Здравейте,
Височина 185см
Тегло 86 кг
Нямам други заболявания
Тегретол изписан ми от последния доктор!
Имам подути лимфни възли отляво от около 2-3 години като се наблюдава спадане и подуване на някакви интервали. Потене-да понякога, температура няма.
Вчера ходих в Токуда на изследване при лицево челюстен хирург(д-р Славчев),той ме прати на ехограф там диагнозата беше:Нормална ехоструктура на лявата субмандибуларна жлеза.Нормални размери на лявата паротидна жлеза със субкапсуларна киста в нея с размери 5мм.Уголемен лимфен възел в тази област -13мм,Уголемени лимфни възли и в областта на съдовите структури-11мм.
Заключение:Шийна Лимфоадномегалия.Киста на лявата партоидна жлеза.
Д-р Славчев каза че тази киста ТРЯБВА да се махне!-ОК
На другия ден в ВМА още едно мнение пак ехограф със заключение -не се намират патогенно увеличени лимфни възли(киста няма)!!!?
Не знам какво да мисля имали или няма киста?А в ляво ,зад ухото все така си усещам стягане и че нещо ме "човърка"там
Моля!!!
Ако някой е страдал от такава киста да ми каже какво да правя-да се оперирам ли или не(и ако е да, къде?)
Благодаря предварително

fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Tue Dec 01, 2009 12:18 am

Ако има киста, най- вероятно трябва да се извади. Ще ти останат още три такива жлези, а ако останат и няколко клетки от жлезата , то тя ще се възстанови напълно. Колкото до това има или няма киста - ехографията е субективен метод и ще се наложи навярно да те види поне още един специалист , който да бъде арбитът.

hesel111
Posts: 3
Joined: Fri Nov 27, 2009 11:08 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby hesel111 » Tue Dec 01, 2009 1:12 pm



[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 28 guests