Алергия, уши, гърло, проблем със зъбите или какво?

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
minzuhar
Posts: 9
Joined: Wed Nov 11, 2009 4:45 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Алергия, уши, гърло, проблем със зъбите или какво?

Postby minzuhar » Wed Nov 11, 2009 5:36 pm

Здравейте,
на 28 години съм. През последните няколко години имам ред здравословни проблеми, но въпреки опитите ми да ги разреша (ходейки по специалисти), в крайна сметка те отшумяват временно и в последствие стават хронични. Преди няколко дни дори си мислих, че когато човек отиде на специалист за даден медицински проблем, би очаквал да му се постави диагноза и да се проведе адекватно лечение. Моите лични впечатления обаче са, че в 99% от случаите се поставя най-вероятната диагноза, пациентът бива "претупан" и "следващия моля". Един обикновен математически вероятностен модел би свършил същата работа. Както и да е. Убеден съм, че сред тези, които ще прочетат този постинг има добри специалисти, които евентуално биха се засегнали, но като пациент, като данъкоплатец ако щете (че и допълнително здравно осигурен), смятам че имам право да съм възмутен, понякога ядосан, а напоследък и отчаян от медицинската грижа, която получавам. Но стига празни приказки, ето го и актуалният ми проблем - дано някой би могъл да ми даде съвет, както аз бих могъл да дам съвет и да поема отговорност за него в сферата, в която работя :)

Преди няколко години прекарах няколко отита. След един куп изследвания, се стигна до предположението (в Първа Градска Болница, София), че съм алергичен от прах (а и други неща) и това е причина за постоянното възпаление на лигавицата на носа, и от там вече - предпоставка за инфекции. Като попитах какво да правя - "Нищо изпийте тези лекарства и гледайте да не дишате прах". :) Дотук добре. Опитвах да не дишам прах, колкото и абсурдно да звучи. Положението се пооправи и за около 2 години нямах проблем. Това лято отидох на зъболекар - добър специалист, но хигиената определено й куцаше. Оправи ми два зъба (коронки, и т.н.). Тогава ми се възпали гърлото (не знам дали е в следствие от посещението при зъболекаря, може да е чиста случайност) - фарингит. Последва отит. После още един фарингит и още един отит. Накрая ми се подуха и лимфните възли на шията. След един куп лекарства, изследвания и антибиотици, нещата поотшумяха (хексорал спрей, фликсоназе, ксизал, един куп хапчета за гърло, капки за уши). Цялото това чудо продължи около 3 месеца, докато се пооправя. Да, но от тогава ушите ми постоянно заглъхват леко, чувствам дискофорт, с гърлото също имам проблеми - дискомфорт, храчки (според личния ми лекар това било нормално за всеки човек - странно, не ми се вярва) от време не време. Въпросните симптоми се повтарят през няколко дни или седмица. От една седмица насам чувствам доста неприятна и силна болка в дясната челюст - ходих на спец. по лицево-черепна хирургия в Пирогов. Според рентгеновата снимка съм имал "артритно изменение на ставите" и трябвало да пия обезболяващи и щяло да ми мине от само себе си (щом като съм имал скоро отит можело от там да е тръгнало възпалението). Звучи чудесно, но вече три месеца през една седмица имам проблеми с гърло или уши, а сега и челюстта (едвам се храня). Всеки специалист, при който ходя лекува симптомите, но не търси причината - вече знам за всеки проблем какви лекарства са ми необходими и отивайки на лекар, чувам това което съм си знаел преди това. Не знам защо имам чувството ще има връзка между всичките тези неща. Може би защото съм инженер и търся логичните взаимовръзки между нещата. Не бих го правил, ако се чувствах здрав - но уви, налага се да гадая, защото всеки лекар ме "претупва" и казва "ти не си от моята област иди при еди какъв си специалист". А възпаления явно има и не е излекувано и през седмица две ме "удря" пак.
Само за справка: ходил съм в Исул, Първа Градска, Пирогов. Тоест - на места, където специалистите би трябвало да са добри и би трябвало да могат да помогнат. Какво да правя? Да се примиря с постоянния дискомфорт и храчки в гърлото? Или с дискофорта и заглухването на ушите? Или да се храня без да обръщам внимание на болкава в челюстта? Къде да отида? Възможно ли е всички тези проблеми да идват от зъб (имам доста умъртвени)? А ако да, защо на никой ме му хрумна? Къде мога да отида за да се анализират симптомите, да се диагностицира проблемът и да се предпише адекватно лечение?

За справка - имам дископатия (от нелекувани истинки на кръста въпреки прегледи от лекар!) и висок холестерол (въпреки лекарствата предписани от лекар! и нормалните ми килограми за ръста ми - отново не потърсиха причината, а констатираха факта и ми предписаха лекарства (преди една година - зокор), приемани от 50-60 годишни, които спрях защото предизвикаха колит). Не знам дали последното изречение има връзка с актуалния ми проблем, предполагам, че няма, но все пак...

Ако някой може да помогне, ще се радвам. Доста ще се зарадвам дори.

Благодаря на всички, имали търпението да прочетат този доста дълъг постинг и още повече на тези, които ще отговорят. Пиша не защото не съм се сетил да отида на лекар, а защото от ходене по лекари не знам вече къде да отида.

190 см., 85 кг., 28г.

Поздрави и приятна седмица!

minzuhar
Posts: 9
Joined: Wed Nov 11, 2009 4:45 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby minzuhar » Thu Nov 19, 2009 1:15 pm


ЕЛИНС
Posts: 1
Joined: Fri Nov 20, 2009 5:21 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby ЕЛИНС » Fri Nov 20, 2009 5:44 pm


ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Fri Nov 20, 2009 9:59 pm

ЕЛИНС, ако искаш да получиш отговор трябва да споделиш нужната информация: възраст, ръст, тегло, други заболявания и медикаменти, които приемате.

Форумът не може да дава мнения спешно, когато има възможност, тогава.

minzuhar
Posts: 9
Joined: Wed Nov 11, 2009 4:45 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby minzuhar » Mon Nov 23, 2009 6:22 pm

Здравей ЕЛИНС,
пиша ти, защото споменаваш, че имаш "същия проблем". Ще споделя какво развитие има при мен, пък дано да ти е от полза. След прегледа при поредния УНГ специалист, ми поставиха диагноза "хроничен назофарингит" - явно в резултат на неизлекувана инфекция - жалко, ако бях получил адекватно лечение, нямаше да се стигне дотук. Междувременно проблемите с гърлото ми се задълбочават - затруднено преглъщане, дискомфорт. Имам чувството, че нещо ми е заседнало в гърлото и не ми се струва, че е на нервна почва (първото предположение на половин дузина лекари), а наистина все едно има нещо - храчки ли, какво ли. При всички случаи следващата логична стъпка е гастроентеролог, но за изследванията при него се правят рентгенови снимки, а аз съм си правил 3-4 през последедните 5-6 месеца и ще се опитам да изчакам няколко месеца.
Поздрави,
дано да се оправиш, а за лекарите: има страхотни специалисти и пълни некадърници (извинявам се за израза) и за съжаление и двата вида практикуват и не можеш да ги различиш, преди да ти съсипят здравето :(
Странно, в моята професия аз нося отговорност за свършената работа, за заключенията и мненията си, но явно не във всяка професия е така...

minzuhar
Posts: 9
Joined: Wed Nov 11, 2009 4:45 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Моля, изтрийте тази тема. Благодаря.

Postby minzuhar » Wed Dec 09, 2009 8:14 pm


ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Wed Dec 09, 2009 8:52 pm

Профилът може да бъде изтрит, темите - не.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 46 guests